Byt plný Bonami radostí. Príďte na návštevu!

Pravý domov, to je pocit tepla a útulnosti. A pravdou je, že len máloktorý nový byt či dom by toto o sebe mohol povedať. To ale rozhodne nie je prípad novej rezidenčnej štvrti Waltrovka, ktorá si ctí históriu a miluje spojenie mesta s prírodou. Príjmite pozvanie na virtuálnu prehliadku krásneho nového domova, ktorý  je súčasťou unikátneho projektu spoločnosti Penta Investments.

Na čo sa môžete tešiť? Na krásne doplnky aj väčšie nábytkové kúsky, ktoré pochádzajú práve z ponuky Bonami! Tie dokonale kombinujú teplé drevo, jemné pastely a šarmantné medené odlesky. Nás táto harmonická kombinácia oslovila natoľko, že sme pre vás pripravili špeciálnu kolekciu inšpirovanú práve týmito prvkami.

Čím je projekt Waltrovka výnimočný a čím sa líši od podobných projektov?

Určite tým, že leží v tesnej blízkosti trasy metra. Je to jeden z prvých projektov takéhoto rozsahu v Prahe, kde sa nejedná len o výstavbu bytov a domov, ale o komplexnú a úplne novú štvrť. Súčasťou budú aj kancelárske budovy s veľkým množstvo retailových plôch, obchodov, služieb ako pre nájomcov komerčných budov, tak pre klientov z rezidenčnej časti.

Postupne tu vzniká úplne nový park, škôlka, detské ihrisko, vodné prvky, nové centrálne námestie. Väčšina developerov podobné projekty len pripravuje, ale zatiaľ nikto z nich nebol schopný uviesť podoboný projekt tohto rozsahu na trh.

Čo bolo pre vás v tomto projekte dôležité?

Z hľadiska urbanizmu nám záležalo na tom, aby architekt spracoval koncept, ktorý bude pôsobiť  harmonicky v prostredí, v ktorom je zasadený. Zároveň však musí vytvárať harmonické prostredie aj vo svojom vnútri.

Z pohľadu architektúry sme mali jasné predstavy o vnútorných dispozíciách bytov  a úlohou architekta bolo tieto dispozície vložiť do objektov, ktoré budú zvonku vykazovať estetickú kvalitu.

w09
Jedálenská časť pôsobí príjemne a teplo vďaka prírodnému drevu stolu Gazzda a svetlým odtieňom.
Lesk medených svetiel šikovne narušuje monotónnosť a dodáva pocit luxusu.
Lesk medených svetiel dodáva pocit luxusu.
Denné stolovanie nemusí pôsobiť všedne. Slávnostný pocit navodzuje nadčasový porcelánový set a vysoké medené svietniky.
Slávnostný pocit pri stolovaní navodzuje nadčasový porcelánový set a štíhle lesklé svietniky.
Kuchyňa kombinuje lesklý biely povrch s modrým. Tým sa priomo napojí na susediacu obývaciu časť.
Kuchyňa kombinuje lesklý béžový povrch s modrým. Tým sa priamo napojí na susediacu obývaciu časť.

Aké bývanie nájdeme v projekte?

Určite čakajte veľkú rozmanitosť. Ide o byty najrôznejších kategórií pre širokú škálu záujemcov. Ponúkame malé investičné byty 1+kk a 2+kk do 50 m2, ale aj veľké byty pre rodiny s deťmi od 80 do 120 m2. Výnimočnou súčasťou projektu sú veľké luxusné byty v horných poschodiach s výhľadom na Prahu a s veľkými terasami. Najväčší byt bude mať rozlohu takmer 150 m2 s dispozíciou 4+kk a dvoma terasami.

Waltrovka spája prírodu a mesto. Je toto spojenie vízia vášho ideálneho bývania?

Dovolíme si povedať, že áno. Nie len pre nás, ale aj pre väčšinu klientov je ideálne bývanie práve to, ktoré je v prírode. To je však v takom veľkom meste ako je Praha prakticky nerealizovateľné. Vo Waltrovke sme harmonicky spojili blízkosť metra, vlastný park a nádherné Prokopské údolie. Naozaj sme si teda splnili sen o ideálnom bývaní.

Priestorná obývacia časť ponúka zázemie pre všetkých členov domácnosti.
Priestorná obývacia časť ponúka zázemie pre všetkých členov domácnosti.
Veľká medená lampa poksytuje príjemné svetlo na čítanie a zároveň dáva jemnejším pastelovým tónom šmrnc.
Veľká medená lampa poskytuje príjemné svetlo na čítanie a zároveň dáva pastelovým tónom šmrnc.
Veľká pohovka je doplnená o kreslo. To je zároveň prepájacím elementom medzi obývacou a jedálenskou časťou.
Pohovka je doplnená o kreslo, ktoré je prepájacím elementom medzi obývacou a jedálenskou časťou.

Ako by ste popísali zariadenie vzorového bytu?

Dispozičné a prevádzkové zariadenie vzorového bytu je priamo podmienené jeho praktickosťou. Naplnenou ambíciou bolo zrealizovať byt, do ktorého by sa mohla nasťahovať viacčlenná rodina a žiť v ňom pohodlne bez toho, aby im tam čokoľvek chýbalo. Byt poskytuje v optimálnom pomere obytný priestor, miesto pre odpočinok aj úložné priestory.

Pre celkový dizajn bolo dôležité priniesť niečo, čo nevyjde z módy. Vzorový byt je koncipovaný v modernom retro štýle, najmä obývačka. Ak sa vám retro páči dnes, bude sa vám rovnako páčiť aj o 10 rokov, pretože bude stále pôsobiť retro. Ak sa rozhodnete pre niečo čo je moderné dnes, jediné, čo sa dá garantovať je, že o 10 rokov to moderné už nebude a pravdepodobne sa vám to prestane páčiť.

Ako teda zariadiť bývanie, ktoré ostane svieže na celé dlhé roky?

Vo Waltrovke sa výberom správneho nábytku a doplnkov podarilo docieliť, že byt – napriek naplneniu všetkých požiadaviek na praktickosť – pôsobí ľahko a  vzdušne. Je to najmä vďaka zvolenej farebnej škále. Vyhýbali sme sa čiernej – najtmavšou farbou je sivá a tá dopĺňa pastelové farby, ktoré prichádzajú do módy.

Akcentujúcim prvkom je medený materiál, ktorý dodáva bytu moderný nádych bez toho, aby pôsobil chladne. Kombináciou farieb a materiálov sme sa pokúsili ukázať nový trend, ktorý prichádza z Talianska a čoskoro nahradí nudné béžové a sivé interiéry  vo všetkých tuzemských magazínoch o bývaní.

Pastely a jemnosť dominujú aj spálni. Vytvorená atmosféra pomáha vytvoriť plnohodnotú zónu relaxu.
Pastely a jemnosť dominujú aj spálni. Vytvorená atmosféra pomáha vytvoriť plnohodnotnú zónu relaxu.
Pastely v spálni skrotili aj neutrálne sivé tóny. Rôzne štruktúry vytvárajú miestnosť bohatú na detaily.
Pastely v spálni skrotili neutrálne sivé tóny. Rôzne štruktúry koberca a plédu vytvárajú miestnosť bohatú na detaily.
Kúpeľna zastáva rovnako dôležité miesto ako spálňa ši obývacia iba. Vďaka svetlému obkladu a bielym doplnkom pôsobí čisto a upokojujúco.
Vďaka svetlému obkladu a bielym doplnkom pôsobí kúpeľna čisto a upokojujúco.

Ktoré sú kľúčové kúsky na vytvorenie pocitu pravého domova?

Pravý domov, to je pocit tepla a útulnosti. Tie sú docielené teplým materiálom, akým je drevo, množstvom tkanín, závesmi a kobercami. Dôležitú úlohu zohráva príjemný čalúnený nábytok a hĺbka detailu.

V našich predstavách nebol byt, v ktorom je len sklo, kameň a veľké francúzske okná bez závesov. Ten bude vždy pôsobiť dobre len na stránkach časopisu, no nikdy nevytvorí pocit domova.

Útulnosť vytvárajú aj drobnosti. Upravujú mierku detailu, ľudské oko má potom viac prvkov, na ktoré sa môže zamerať a interiér pôsobí mäkšie.

Plánujete v byte ešte niečo dozariadiť?

Žiadne veľké zásahy už neplánujeme. Byt je v tejto podobe pripravený na nasťahovanie a plné využitie. V priebehu výstavby ďalších etáp však budeme postupne dokončovať ďalšie vzorové byty – samozrejme tak, aby boli v súlade s novými trendmi a požiadavkami klientov.

Destká posteľ je pohodlná a ponúka priestor na hru aj potrebný odpočinok.
Detská posteľ je pohodlná a ponúka priestor na hru aj potrebný odpočinok.
Vtáčie búdky môžete mať aj vo vnútri! Efektná dekorácia bola vytvorená brezovou vetvou so svetialkami a niekoľkými pastelovými domčekmi.
Vtáčie búdky môžete mať aj vo vnútri! Efektná dekorácia bola vytvorená brezovou vetvou so svetialkami a niekoľkými pastelovými domčekmi.

Projekt a jedinečné zariadenie vám predstavili Jan Kalaš, šéf predajného oddelenia, a Karolína Hanulíková, architektka a autorka interiérového návrhu.

Leave A Reply

Navigate