Navštívili sme veľtrh kvetov vo Varšave!

V Bonami radi objavujeme nielen lokálne talenty a novinky zo sveta dizajnu, ale radi sa dívame i za hranice. A zvlášť za tie české a poľské! Prečo? Nie len preto, že nás naši zahraniční kolegovia často inšpirujú svojimi nápadmi, ale dávajú nám i zaujímavé podnety a predstavujú nám veci, o ktorých sme vôbec netušili.

A preto sme sa rozhodli navštevovať nielen české akcie a zaujímavé miesta, ale aj tie poľské. Veď kto z vás v Poľsku  nikdy nebol? Kto z vás nemá doma aspoň jeden interiérový kúsok poľskej výroby? I my na Bonami ponúkame skvelé značky z tejto nepreskúmanej krajiny – vedeli ste, že i Wintech, alebo Vivonia sú z Poľska?

Tak sme teda začali rovno tématicky a v rámci nášho kvetinového týždňa sme navštívili Varšavský veľtrh kvetov. Ten bol plný dizajnových nápadov, ručných výrobkov, ale fliristických workshopov, kde sme sa mohli naučiť ako krásne vyzdobiť i obyčajný balkón, terasu, ale i záhradu. Všetko bolo poprepletané kvetmi tých najrôznejších druhov a my se si to i vďaka nim dokonale užili!

veľtrh kvetov
Od pestovania kvetov z toho najmenšieho semienka, cez inšpiráciu na ich využitie až po samotný dekor a aranžovanie – jednoducho dokonalý veľtrh kvetov! | Autorka fotiek: Aneta Rybka.

A čo sme sa dozvedeli a naučili? Aké trendy a tendencie vládnu svetu kvetov v tomto roku? Podobne ako i v interiérovom dizajne, podstatná je predovšetkým ľahkosť, čistota aranžmánov a hravosť. V jarnej sezóne sú samozrejmosťou sasanky, pivoňky a klasika v podobe tulipánov, narcisov a hyacintov. No ľudia stále častejšie siahajú aj po sukulentoch, ši kaktusoch, ktoré sa veľi hodia do seversky, či industriálne ladených interiérov.

veľtrh kvetov
Sukulenty i kaktusy a variácie toho, ako ich naaranžovať. | Autorka fotiek: Aneta Rybka.

Nech sú už ale kvety akékoľvek, každý aranžmán potrebuje správnu oporu v podobe dobre zvoleného kontajnera. Preto sme sa zamerali i na časť veľtrhu s úžitkovou keramikou, ši sklenenými výrobkami. Zaujali nás veľmi moderné kvetinče i z betónu, dreva, ale i z jemnej keramiky. Klasicky dokonalým nápadom nás zaujali jednotlivé rezané kvietky, samostatne stojacie v malých vázičkách – jednoduchá dokonalosť! Skutočným hitom tejto sezóny sa ale stávajú „lesy“ uzavreté vo fľaši (ako to môžete vidieť na obrázku vyššie). Tie totiž dokážu priniesť magickú atmosféru do každej miestnosti!

veľtrh kvetov
Poľská keramika samozrejme nemohla chýbať. | Autorka fotiek: Aneta Rybka.

Počas veľtrhu sa jar objavila i na tanieroch! Jedlá s jedlými kvetinami, čertvé bylinkové čaje, prírodou inšpirované limonády…Boli sme nadšení! Ak aj vy chcete niečo podobné vyskúšať, a nemáte práve cestu do Varšavy, skúste doma upiecť túto jednoduchú roládu s jedlými fialkami.

veľtrh kvetov
Jedlých kvetov asi nikdy nebudeme mať dosť!| Autorka fotiek: Aneta Rybka.

Ako vidíte, tak jar je ešte len na začiatku ale inšpirovať už stihla nejednu akciu a podujatie. Verte nám, že nie nadarmo si myslíme, že kvetinová výzdoba interiéru ho dokáže posunúť na úplne inú uroveň a budete sa v ňom cítiť pohodlnejšie! Nie je nič jednouhšie, stačí sa nechať inšpirovať a vybrať si.

veľtrh kvetov
1. Kvetináč Quaff, 2. Kvetináč na stojančeku Beige, 3. Váza Shaped Aubergine, 4. Váza Threes, 5. Krhľa Watering in Chalk.

Leave A Reply

Navigate