Poradíme vám niekoľko drobností, ktoré spestria každú detskú izbu

Každé dieťa určite túži po peknej, útulnej a hravej detskej izbe. Nuž a ak na zariadenie detskej izby nie sú prizvaní architekti, obvykle táto neľahká úloha čaká práve na rodičov, ktorí inšpiráciu hľadajú najčastejšie v katalógoch, obchodných domoch alebo na internete.
Určite však nechcete, aby nadšený majiteľ budúcej krásne vynovenej detskej izby, mal svoju vysnívanú izbu len ako “vystrihnutú z katalógu”. A tu je práve čas, popremýšľať nad osobitnými detailami, ktoré by ste do detskej izby mohli priniesť a vytvoriť tak deťom jedinečný priestor.

Tapeta a farba

Zdanlivo jednoduchá voľba farby či tapety dokáže v detskej izbe naozaj divy. Nemusíte maľovať v izbe všetky steny. Môžete napríklad len farebne ohraničiť priestor na spanie, alebo na steny môžete namaľovať rôzne deťom blízke motívy ako zvieratká, mapy, kuchynku, či stromy..

Dnes sú veľmi moderné aj tapety. Taktiež to s nimi nepreháňajte. Opäť môžete otapetovať len jednu stenu, alebo len časť steny a tak deťom ohraničiť napríklad priestor na obľúbené hranie.

tapeta

Netradičné osvetlenie

Správne osvetlenie v detskej izbe je veľmi dôležité. Okrem štandartného centrálneho osvetlenia a osvetlenia pracovnej plochy si môžete v detskej izbe ešte dovoliť aj menšie nočné osvetlenie. Tu sa môžete veľmi pekne vyhrať. Na toto jemné osvetlenie výborne poslúžia svetelné reťaze alebo drobné lampióniky. Zvolené doplnkové osvetlenie taktiež dolaďte, či už tvarom alebo farbou, k ostatnému zariadeniu detskej izby.

mommodesign
fotka / mommodesign.com

Rámiky a poličky

Miesto na spomienky a ukladanie dôležitých vecí by nemalo chýbať v žiadnej detskej izbe! Rôzne fotorámiky alebo len fotky, môžete poukadať na police k ostatným pokladom, alebo jednoducho len rozmiestniť na steny.

Navyše ani poličky nemusia byť celkom obyčajné. Poobzerajte sa po malých úložných priestoroch v tvare domčekov v rôznych farbách, alebo napríklad vytvorte originálne zoskupenie z viacerých políc.

detská izba

detská izba

Koberce a textílie

Aj tak zdanlivo obyčajná vec ako koberec dokáže vzhľad detskej izby celkom zmeniť. Ak máte doma chlapcov, ktorí po zemi neustále jazdia s autíčkami, určite sa potešia vlastnej autoceste – na koberci. Do detskej izby sa nebojte umiestniť ani koberce s výrazným motívom, alebo veľmi pestrofarebné menšie koberčeky.

detská izba
fotka / oyoy.dk

Svoju úlohu v detskej izbe majú aj iné textílie. Tak základná textília ako sú obliečky na postel, ktorú majú v izbe určite všetci, sa dá krásne zapojiť do celkového vzhľadu izby. Či už povyberáte obliečky s výrazným motívom, alebo len v odtieňoch, ktoré budú ladiť k ostatnému zariadeniu, určite sa v nich bude deťom krásne zaspávať.

textilie koberec

Girlandy

Krásnym spestrením detskej izby sú aj veľmi obľúbené girlandy. Navyše si ich dokážete veľmi rýchlo vyrobiť aj sami s deťmi. Na výrobu tých najjednoduchších vám na začiatok postačí nápad a potom už len papier, farbičky, nožnice, lepiaca páska a kus špagátiku. Farebné girlandy pekne vyniknú napríklad nad posteľou či nad pracovným stolom. Tvar a motív girlandy si zvoľte spolu s deťmi. Môžete si vyberať medzi brmbolcovými, zvieratkovými, kvetinovými…

girlanda

girlanda

úvodná fotka: Marika Tonbogirl
fotky: Jaja Jenčová; Michaela Poliaková / LeMini.sk 

Leave A Reply

Navigate