Vyberte sa do ulíc obdivovať vyzdobené vianočné výklady!

Predvianočné obdobie sa spája s rôznymi príjemnými aktivitami. Mnohí z nás v časovom predstihu plánujú adventnú výzdobu, vianočné pečenie, hostinu, balenie darčekov a veľa iných drobností. Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí si aj v predvianočnom zhone radi oddýchnu a nepodliehajú zbytočnému stresu, máme pre vás jeden tip na príjemný relax plný sviatočnej atmosféry.

Vyberte sa na výlet do vášho obľúbeného mesta a naplánujte si vychádzku predvianočnými ulicami. Ako hlavný bod programu bude obdivovanie vianočných výkladov. V týchto dňoch sa totiž výklady obchodov, ulice a obchodné centrá menia na miesta plné svetielok, vianočných dekorácií a sviatočnej atmosféry.

vyladyLondon2
Londýn
vykladyLondon1
Londýn
vykladyLondon3
Londýn

Vo výkladoch dnes už zďaleka nenájdete len klasické vianočné gule zavesené na špagátiku a pár darčekov, ako to bolo v časoch minulých. Dnes sa obchodníci priam pretekajú v najkreatívnejších nápadoch, ako čo najzaujímavejšie vyzdobiť svoj výklad a prilákať tak čo najviac nákupuchtivých  zákazníkov. Z vyzdobených výkladov tak na vás už nežmurkajú len luxusne zabalené obrovské darčeky, trblietavé vianočné gule a stromčeky… zažijete aj skutočné vianočné príbehy, užijete si zimnú rozprávkovú krajinu a napríklad aj poriadnu lyžovačku či sánkovačku.

vykladyBratislava4
Bratislava
vykladyBratislava2
Bratislava
vykladyBratislava3
Bratislava
vykladyBratislava1
Bratislava

Vianočnú výzdobu samozrejme nestretnete len vo výkladoch obchodov. Mnoho kaviarní a reštaurácií v uliciach mesta dnes už má aj svoje výklady a s vianočnou výzdobou si taktiež dajú záležať. My sme za vás pripravili náhľad vianočných výkladov v Bratislave, vo Viedni a v Londýne. Nechajte sa teda nalákať našimi fotkami, nájdite si v predvianočnom zhone chvíľku času a bežte si do ulíc vychutnať tú pravú sviatočnú atmosféru. Nezabudnite však žmurknúť či zamávať aj krásnym zimným výkladom.

Viedeň
vykladyVieden3
Viedeň
vykladyVieden2
Viedeň
vykladyVieden1
Viedeň

fotky: archív autorky

Leave A Reply

Navigate