Veľkonočné vajíčka inak a netradične

Veľká noc je zase raz za dverami a myslím, že sa zhodneme na tom, že vajíčka k nej neodmysliteľne patria. My sme sa ale tento rok zamysleli nad tým, či vždy musia byť farebné a maľované. Sami sme vyskúšali napríklad ich úpravu s páperím, ktorú sme si zamilovali! A preto sme sa rozhodli nájsť viac inšpirácie na „iné“ veľkonočné vajíčka, ktoré si ale jednoducho môže doma vyzdobiť každý. Našli sme niekoľko favoritov a radi sa s nimi podelíme!

Kvietky namiesto vosku

Nastrihajte pásiky rôznych ozdobných papierov, omotajte ich okolo vajíčok a poctivo prilepte. Na záhrade natrhajte drobné kvietky, ktoré na vajíčko tiež opatrne nalepte. Samotné vajíčka tak potom môžete nechať v ich prirodzenej hnedej farbe, alebo ich kompletne zafarbite do kontrastného odtieňa. Ak máte veselšiu fantáziu, skúste kvietky nahradiť i papierovými vzormi, gombičkami, ozdobnými kamienkami, či nariasenou látkou.

veľkonočné vajíčka
Zdroj: Momtastic
veľkonočné vajíčka
Zdroj: Better Homes

Niekedy stačia len fixky

Sme si istí, že i s takým málom dokážete vytvrotiť pekné a originálne vajíčka. Na rozdiel od ostatných návodov, sa do tejto realizácie môžu jednoducho a hravo zapojiť i vaši najmenší. Tí budú mať potom pocit, že sa tiež môžu podieľať na organizácii veľkonočných osláv, no zároveň si myslíme, že deti, vďaka svojej nekonečnej predstavivosti, niekedy dokážu vytvoriť diela oveľa krajšie, než sú naše vlastné.

veľkonočné vajíčka
Vajíčkam zaručene pristanú ako abstraktné motívy, tak i tie vyslovene veľkonočné. Zdroj: Mom.me

Stačí obmotať a je to hotovo!

Niekedy platí, že čím jednoduhšie, tým krajšie. A u vajíčok to platí rovnako! Farerbné nitky niekedy dokážu urobiť zázraky a tieto vajíčka vyzerajú ako malé, zabalené darčeky. No ak sa vám to predsa len zdá byť málo, skúste pod nitku zastrčiť napríklad malú vetvičku bahniatok, alebo byliniek.

veľkonočné vajíčka
Zdroj: A Daily Something

Niečo pre fajnšmekrov

Ak sa vždy tešíte. že sa na Veľkú noc kreatívne vybúrite, máme pre vás dva tipy, ktoré vás určite uspokoja. Prvý tip určite poteší všetkých milovníkov škandinávskeho home decoru, druhý zase nadchne umelecké duše, ktoré majú aspoň trošku talentu a neboja sa vziať do ruky štetec!

veľkonočné vajíčka
A predsa sa nám tie pierka v kombinácii s vajíčkami páčia! Zdroj: Shelterness
veľkonočné vajíčka
Akrylové farby a jemné ťahy štetcom. Tak vznikli tieto vajíčka, na ktoré síce potrebujete trošku viac zručnosti, ale výsledok bude neprekonateľný. Zdroj: Eatwell101

Leave A Reply

Navigate