Luxusná tmavá kúpeľňa nielen pre gentlemanov

Dnes už takmer nikoho neprekvapí interiér, v ktorom kúpeľňa nedisponuje oknom. Ako to ale urobiť, ak túžite po kúpeľni ladenej do temnejších tónov, bez toho, aby miestnosť pôsobila smutne, chladne a nepriateľsky? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi lahodiacimi oku dámy i pravého gentlemana a zahaľte svoju kúpeľňu do čiernej, sivej, zelenej či hnedej!

Svetlo a tieň v rovnováhe

Tmavé kúpeľne pôsobia luxusne, sofistikovane a príjemne aj pre mužov. Ak sa však rozhodnete pre taký typ interiéru, je nutné mať na pamäti, že svetlo a tieň musí zostať v rovnováhe.

Najjednoduchším spôsobom, ako vymedziť hranice, je určiť, či sa tmavšie odtiene prejavia viac na nábytku, dekoráciách či na stenách a základnom vybavení. Druhá možnosť je vhodná skôr pre kúpeľne väčších rozmerov, v menších priestoroch stavte radšej na čaro sivých, čiernych a tmavomodrých detailov, akými sú dávkovače mydla, stojany na kefky, uteráky.

13a
V menšej kúpeľni využite čierne a sivé doplnkov, väčšie kúpeľne si môžu dovoliť dokonca tmavé steny. Styling: Monika Kořínková
1. Mramorový dávkovač na mýdlo Aquanova Hammam/ 2. Černý keramický pohárek Kela Moiree/ 3. https://www.bonami.cz/p/kos-na-pradlo-adria-cerny
1. Dávkovač na mydlo Aquanova Hammam/ 2. Keramický pohárik Kela Moiree/ 3. Kôš na bielizeň Adria
Tmavé stěny velkým koupelnám sluší! Zdroj: Biano.cz
Tmavé steny veľkým kúpeľniam pristanú! Zdroj: Biano.cz

Kúpeľňa v tmavej, napriek tomu plná života

Tmavý minimalistický luxus je potreba oživiť, aby ste sa vyvarovali odťažiteja chladnej atmosfére. Kúpeľňa nie je žiadnou výnimkou. V tomto prípade stavte na dotyk prírody. Využiť môžete hnedé doplnky či zeleň. Nebojte sa umiestniť do rohu miestnosti kvetináč s vysokou rastlinou alebo vázu s kvetinou na komodu, prípadne na samotné umývadlo. Tento decentný prírodný detail z kúpeľne urobí miestnosť s hrejivou atmosférou.

Dotek přírody v podobě květiny na umyvadle rozptýlí případnou strohost koupelny.
Dotyk prírody v podobe kvetiny na umývadle rozptýli prípadnú strohosť kúpeľne. Styling: Monika Kořínková
1. / 2. / 3.
1. Stojan na kefky Feridras Rope/ 2. Váza Nachtmann Calypso/ 3. Stojan na kefky Forest

Domáce wellness plné pokoja

Kúpeľňa je síce predovšetkým funkčné miestností pre každodenné očistu, napriek tomu alebo možno práve preto by ste sa v nej mali cítiť naozaj príjemne. Mala by byť miestom, kam sa radi uchýlite po ťažkom dni a doprajete si pár okamihov len sami pre seba.

Kúpeľňa ladená do tmavých tónov vám umožní dopriať si dvojnásobný pôžitok z takých chvíľ. Zapáľte si pri kúpeli niekoľko sviečok, umiestnite ich do vzorovaných svietnikov, zhasnite a vychutnávajte si príjemný pokoj a hru tieňov, ktorú nenarušujú žiadne farby.

Vychutnejte si klid, jakého se vám dostane jen v tmavě laděné koupelně.
Vychutnajte si pokoj, aký sa vám dostane len v tlmenej kúpeľni. Styling: Monika Kořínková
1. / 2. / 3. / 4.
1. SSada uterákov Casa Di Bassi Guest/ 2. Svietnik Kerala/ 3. Predložka Andrea House/ 4. Svietnik Castell

Leave A Reply

Navigate