Prázdninová destinácia v susednom Rakúsku

Plánujete si dovolenku alebo len pár dní voľna a nechce sa vám príliš ďaleko cestovať? Dnes pre vás máme tip, kde sa vám určite oplatí stráviť niekoľko dní. Kúsok na juh od slovenských a českých hraníc sa nachádza rakúske jazero Neusiedler see, ktoré ponúka široké spektrum zábavy, športu a oddychu.

Neusiedler see je plytké bezodtokové jazero na hraniciach Rakúska a Maďarska. Na naše pomery má jazero veľkolepú rozlohu 320 km² a jeho maximálna hĺbka je len okolo 2 metrov. Voda v jazere je mierne slaná a na prvý pohľad kalná a nie príliš pekná, no táto skutočnosť vám celkový zážitok určite nepokazí.

Neusiedler seeNeusiedler see

Jazero leží v rakúskej spolkovej krajine Burgenland a v západnom Maďarsku a je to jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Rakúska. Samotná rakúska časť je súčasne najväčším jazerom v Rakúsku. Okolo jazera sa rozprestiera chránený národný park s unikátnou faunou a flórou, zaradený aj do svetového dedičstva UNESCO.

Na brehoch jazera je k dispozícii samozrejme aj viacero upravených plážových kúpalísk, cena vstupného sa pohybuje okolo 3 až 6 EUR na osobu. Nájdete tu dokonca aj vonkajšie a kryté bazény. Takže je už len na vás, ktorú neusiedlerskú destináciu si vyberiete. Môžete si byť však istý, že všade nájdete perfektne upravený areál s vybavením aj pre najnáročnejších dovolenkárov.

Neusiedler seeNeusiedler seeNeusiedler see

Neusiedler see má navyše ideálne podmienky pre jachting, windsurfing alebo kite-surfing, počítajte teda s tým, že okolo jazera často “pofukuje”.  V mnohých požičovniach si môžete prenajať vodné bicykle, člny, aj motorové či malé plachetnice.

V okolí jazera sa nachádza aj viacero kempov, jeden z najkrajších je v mestečku Breitenbrunn. Ak nie ste práve nadšenci kempovania, ubytovacích možností je tu naozaj veľké množstvo. Môžete si vyberať medzi rodinnými penziónmi, či izbami alebo aj väčšie dovolenkové komplexy. Ak máte radi ubytovanie na súkromí, k zaujímavým ponukám na ubytovanie pri Neusiedler see sa preklikáte napríklad na airbnb.com.

Neusiedler see
fotka: airbnb.com

Neusiedler see

No a na záver niečo aj pre milovníkov aktívneho oddychu. V chránenom národnom parku okolo jazera je vybudovaných mnoho cyklistických ciest, turistických chodníkov, golfové ihrisko a dokonca aj niekoľko tratí pre jazdu na koňoch.

Bicyklovať sa môžete na viac ako 500 km cyklistických ciest. Celkovo je tu 11 športových a aj rodinných cyklistických tratí. Cyklotrasy sú bez prevýšení a teda vhodné aj pre deti.

fotky: Jaja Jenčová

Leave A Reply

Navigate