Súťaž o dve knihy plné lásky (a DIY tipy ako bonus)

Či už je 14. február pre vás sviatkom zamilovaných, na ktorý sa celý rok tešíte, alebo je to len ďalší obyčajný deň, sme si istí, že tipy a triky od štylistky, dizajnérky, vášnivej kuchárky a autorky kníh Denisy Bartošovej využijete v každom prípade. Práve ona stojí za dvomi prekrásnymi knihami Láska prochází žaludkem a Láskominy. Tie sú plné  DIY tipov na jedlé darčeky i nápadité interiérové doplnky a dekorácie.

súťaž plná lásky
Dizajnérka a autorka kníh „Láska prochází kuchyní“ a „Láskominy“ Denisa Bartošová Foto: Marek Bartoš

Čokoládový koláč s malinami a malé valentýnské DIY k tomu (z Knihy Láska prochází kuchyní)

Kombinácia čokolády a malín robí z tohto dezertu niečo tak výnimočné, že tomu nebudete chcieť uveriť! Očaríte ním partnera, ale i kamarátku, či maminku. Najlepšie by samozrejme bolo, keby ste každému upiekli jeden a nezbudli ich originálne zabaliť…. a s tým všetkým vám pomôžeme!

4 srdiečka (široké 12 cm a vysoké 4 cm)

180 g mäkkého masla, 130 g trstinového cukru, 2 vajcia, 125 g hladkej múky, 1 lyžička kypriaceho prášku, 60 g kakaa holandksého typu, 100 ml mlieka, 60 g kvalitnej horkej čokolády (aspoň 50% kakaovej hmoty) nasekanej na drobno

na polevu – 150g kvalitnej horkej čokolády, 125 ml smotany na šľahanie, 400 g čerstvých malín

1. Predhrejte trúbu na 160 stupňov; ručným šľahačom vyšľahajte maslo a cukor do peny; postupne pridávajte vajcia a zapracujte múku preosiatu s kypriacim práškom, kakaom a mliekom; nakoniec ručne vmiešajte nasekanú čokoládu.

2. lyžičou presuňte hotové cesto do tortovej formy v tvare srdca a to cca do polovice jeho výšky a pečte 20 minút. Následne do korpusu vpichnite špajľu – ak sa na nej nič neprilepí, vytiahnite koláč z trúby.

3. Pozvoľne zohrejte 150 g rozlámanej kvalitnej horkej čokolády a 125 ml smotany. Miešajte, kým sa čokoláda nerozpustí. Nádobu s čokoládou následne stiahnite z plameňa a nechajte 10 minút odpočinúť. Do každej formy s vychladnutým koláčom nalejte časť polevy a hneď do nej usaďte čerstvé maliny.

DIY valentínské balenie sladkých srdiečok

Pripravte si pevný červený papier, nožničky, lepidlo v tyčinke, pravítko a stuhu podľa vlastného výberu.

Koláč nechajte vo forme a previažte ju stuhou (ak si formu chcete nechať pre ďalšie použitie, vyrobte krabičku v tvare srdca, kt. bude držať formu koláča). Obkreslite obvod formy a vystrihnite ho. K tomu naviac vystrihnite pruh, ktorý bude dĺžkou i širkou odpovedať výške a obvodu vášho koláča. Ďalej postupujte podľa inštrukcií na obrázku.

súťaž plná lásky

Vankúše plné lásky (z knihy Láskominy)

Tip na Valentína, ktorý bude obdarovanému robiť radosť po celý rok!

Čo budete potrebovať?

  • bielu látku alebo biely vankúš
  • čiernu a červenú fixku na textil
  • ceruzku
  • červenú stuhu
  • žehličku

1. Použite bielu obliečku na vankúš, alebo si jednoducho ušite novú – kto je čo i len trochu zručný, zvládne to celkom rýchlo. Stačí len zošiť pruh látky z troch strán a poslednú štvrtú, s pevným  okrajom, nechať voľnú.

2. Do voľného pevného okraja potom všite na dvoch miestach po oboch stranách červené stuhy, vždy dve oproti sebe. Zaviažte ich na mašličky, čím uzavriete otvor vankúša.

3. A teraz to najdôležitejšie! Ceruzkou si na obliečke naznačte obrys srdca a začnite doň písať fixkou. Píšte, čo vás napadne, čo by ste svojmu milovanému radi povedali a čo chcete, aby mal neustále pred očami. Striedajte čiernu a červenú farbu tak, aby čierna prevládala, je to elegantnejšie. Napísaný text následne zafixujte prežehlením podľa pokynov od výrobcu fixiek.

4. Do hotovej obliečky vložte vankúš a stuhy zaviažte na mašľu.

súťaž plná lásky
Vankúš pre všetkých zamilovaných z knihy Láskominy Foto: Smart Press

Všetky recepty a návody v pôvodnom znení inak môžete nájsť v knihách „Láska prochází kuchyní“ a „Láskominy“ autorky Denisy Bartošovej, vydané v nakladateľstve Smart Press

súťaž plná lásky
Zapojte sa do súťaže a vyhrajte tento autorský balíček Denisy Bartošovej!

súťaž plná lásky

Od 6.2. do 8.2. ste sa s nami naviac mohli zapojiť do súťaže o darčekový balíček priamo od autorky, ktorý obsahuje obe knižky a malé prekvapenie k tomu! A už máme víťaza!

Stala sa ním Martina Fuseková z Vysokej pri Morave a my veríme, že jej knižky prinesú veľkú radosť a veľa novej inšpirácie.

Leave A Reply

Navigate