Objavte čaro módy českej umelkyne ♥

Podľahnúť krásnym veciam nie je vôbec zložité a my sme akosi zmäkli pri kolekcii od českej módnej návrhárky Veroniky Štěrbovej. Chceli sme vedieť viac a boli veľmi zvedaví, kto sa za kolekciou Sophistic by Veronika ukrýva, a tak sme neotáľali a návrhárku Veroniku požiadali o krátky rozhovor. ♥

Sophistic by Veronika
Veronika na strihačskom stole, kde meria, šije a funguje v podstate celý deň 🙂

Kedy ste začali prvýkrát uvažovať o tom, že začnete šiť vlastnú značku?

Módnou návrhárkou som chcela byť už ako malé dievčatko. Od detstva som rada maľovala a kreslila, obliekala bábiky do rôznych zvyškov látok.

ruky
Šitie novej kolekcie je hlavne o trpezlivosti a precíznej práci.

Pre koho je značka Sophistic by Veronika primárne určená?
Pre všetky ženy, ktoré chcú byť ženami. Rady nosia šaty, sú elegantné, ale zároveň nechcú, aby ich oblečenie limitovalo v pracovných a vôbec každodenných činnostiach.

Kde, ako a čím sa inšpirujete pri tvorení nových kúskov?
Inšpirácia je všade okolo mňa! Je to život, hudba, materiál, obraz … stačí sa okolo seba pozerať a vnímať svet!

Ako dlho vám trvá vymyslieť jeden kúsok oblečenia?
Nápad, myšlienka na nové šaty, kabát alebo akýkoľvek iný kúsok oblečenia sa v hlave zrodí tak rýchlo, že ani neviete ako … potom ale nasleduje proces výroby a realizácie, a to niekedy trvá aj niekoľko dní.

Ako vyzerá Váš pracovný deň?
Ráno je dobrý čas na vybavovanie e-mailov alebo pochôdzok. Dopoludnia sa potom rozbieha práca v ateliéri a v dielni. Poobede a v podvečer mám čas vyhradený pre klientky a večer, keď sa zotmie a mesto zaspí, nastáva ideálny čas pre kreatívnu prácu.

nová kolaz
Veronikine ranné vybavovanie e-mailov.

Ako prebieha fotenie kolekcie a na aké úskalia narážate pri fotení najčastejšie?
Za tých 6 rokov, čo Sophistic existuje, mám už vytvorený tím ľudí. Mám svoju dvornú fotografku, svoje obľúbené vizážistky a samozrejme aj overené modelky, takže úskalia sú už za tie roky, práve vďaka dobrému tímu, eliminované. Ale všeobecne platí, že musíte mať dobrý koncept, spracovanú myšlienku celej kolekcie do detailu, a to všetko musíte s fotografom a vizážistom prebrať ešte pred fotením. Je dôležité, zvoliť správny typ modelky. A potom samozrejme, dobrá atmosféra na pľaci, to ide potom práca skoro sama. 🙂

Čo Váš ateliér? Ako to tam vyzerá, aký štýl nábytku máte rada? Je toto čarovné miesto váš druhý domov?
Môj ateliér sa skladá z dvoch miestností – obchod a dielňa. Obchod je tvorený nábytkom na mieru v bielej farbe. Čisté a jemné línie. Farebnosť a vášeň obchodu dodáva oblečenie, ktoré sa samozrejme pravidelne mení. Takže s každou novou kolekciu vyzerá obchod ako nový.
A dielňa? Dominantou je strihačský stôl, na ktorom v podstate robím 90% dennej činnosti. Samozrejme na ňom polohujem a strihám, ale aj na ňom veľmi rada sedím, keď navrhujem novú kolekciu.

asfdgbvsdf
Obchod je veľmi čistý, doplnený doplnkami, kúskami z kolekcie. Kúsky obchod oživujú a pri menení kolekcie obchod vyzerá stále inak.

Zdroj fotiek: Veronika Štěrbová

Leave A Reply

Navigate