Škandinávsky štýl, ktorému neodoláte!

Škandinávsky interiér – pre niekoho mdlý a naopak pre niekoho vysnívaný  štýl pre svoj domov. Dve slová, ktoré ho vystihujú najviac sú minimalizmus a biela farba. Prečo sa ale nevyhrať s inou paletou farieb, ktorá nie je pre tento štýl obvyklá a dodať interiéru viac šťavy? Navyše podporiť útulnosť pletenými vecami a povzniesť sklo na inú úroveň, to je skrátka skvelý recept na nezvyčajné, ale krásne severské bývanie.

Nebojte sa farieb

Snímka obrazovky 2016-12-10 o 17.17.51
Neutrálna sivá farba v rôznych odtieňoch je podporným prvkom tejto farebnej škály a v škandinávskom štýle nemôže chýbať.

Červená farba môže byť pre niekoho veľmi odvážnym a silným pútačom, no na druhej strane v nás prebúdza životnú energiu a vášnivosť. A to isté platí aj pre interiér. Červená farba v malých dekoráciach nikdy neublíži a dodá interiéru tú správnu energiu pre život.

1. Vankúš Geometric Red 2. Obraz Novoform Artboard Heart 3. Dekoratívne svetlo Carnival

Niečo na zahriatie

Ako oživiť tento minimalistický štýl? Aby interiér nepôsobil až veľmi chladne, oživte ho pletenými vecami, ktoré mu dodajú útulnosť. Ich výhodou je, že nikdy nevyjdú z módy, dodajú kúzlo škandinávskemu interiéru a domovu prinášajú teplo. Detail pletenia je najčastejšie používaný pomocou pufov, vankúšov a diek.

Untitled design (1)
Pletený puf môže slúžiť na vyloženie nôh alebo ako malý konferenčný stolík. Foto: Bartosz Swierszczek, styling: Monika Kořínková
1. (1)
1. Pletený puf ZicZac, pieskový 2. Pletený puf ZicZac, sivý 3. Pletený puf ZicZac, svetlosivý

Bohémske sklo

Sklo sprevádza človeka v interiéri už desaťročia. Je krásne a nadčasové a veľmi ľahko kombinovateľné s inými materiálmi. Čarujte! To je naša rada! Miska nemusí byť iba na dobroty, môže poslúžiť ako krásny svietnik alebo do nej môžete nasypať kamienky, či iné farebné radosti. Takýmito detailami dodáte domovu elegantný nádych ľahkosti a punc luxusu.

1. (2)
1. Sklenená dóza J-Line Bell 2. Sklenená miska La Rochère Lyonnais 3. Sklenená dóza ComingB Pied Foto: Bartosz Swierszczek, styling: Monika Kořínková

Leave A Reply

Navigate