Rozhovor: Prirodzené čaro belgického nábytku rform

Nastal čas na estetickú revolúciu pod belgickou vlajkou! Značka rform, to je reformácia na poli interiérového dizajnu. Na jednej strane jednoduchosť formy a strohý minimalizmus. Na strane druhej jedinečné farebné variácie a teplo prírodného dreva. Poznávacím znamením značky rform je tiež vášeň pre dizajn a láska k životnému prostrediu. A čo je najdôležitejšie, nábytok je vyrábaný v súlade s najmodernejšou technológiou a je cenovo dostupný.

Fascinovaní novinkou z oblasti interiérového dizajnu sme si pripravili zopár otázok, ktoré nám zodpovedal zakladateľ značky Randy Feys.

Ako sa zrodila značka rform?

Hnacím motorom pre vytvorenie značky bolo moje bezhraničné nadšenie pre navrhovanie nábytku. Podarilo sa mi uspieť, hoci som bol zo začiatku bez akýchkoľvek skúseností z oblasti priemyselného inžinierstva. Prvým krokom k úspechu bolo odhalenie prázdneho miesta na trhu – dizajn, ktorého cieľom by bolo uspokojiť potreby jednotlivcov, ktorí si potrpia na dokonalé spracovanie a majú vysoké požiadavky na kvalitu. Zároveň som si uvedomil, že štýl nie je všetko. Od nábytku rform som vyžadoval, aby bol nielen krásny, ale aj funkčný. Aby sa dal vychutnávať v pohodlí domova, v kruhu rodiny či s priateľmi. Samozrejmosťou bola i cenová dostupnosť.

stół rform

Aké kritéria by mal podľa vás spĺňať „belgický“ dizajn?

Nie som si istý, či pojem dizajn disponuje nejakou presnou definíciou. Každopádne by mal byť založený na čistých líniách, využívaní prírodných materiálov a vysokej kvalite dotiahnutej do najmenších detailov.

Jedným zo základných elementov značky rform sú prírodné materiály…

Je pre mňa veľmi dôležité, aby bol nábytok rform v rovnováhe so životným prostredím. Ale nie je to len o využívaní prírodných materiálov – napríklad taká brezová preglejka sa vyrába z dreva zo škandinávskych lesov, ktoré sú obhospodarované trvalo udržateľným spôsobom. Značka rform si tiež zakladá aj na iných nemenej dôležitých aspektoch, ktoré si zakladajú na láske k prírode:

• Využívanie najmodernejších výrobných procesov, ktoré zvyšujú životnosť nábytku a znižujú množstvo odpadu na minimum.

• Každý drevený povrch je impregnovaný olejom prírodného pôvodu.

• Nábytok je dodávaný v plochých škatuliach, ktoré minimalizujú priestor počas prepravy.

• Vysoko kvalitné a biologicky rozložiteľné obaly bez potreby ďalšieho využitia plastu alebo peny.

• Dokonca i pásky používané pri balení nábytku sú ekologické!

pi-stool_4_

Ako sa nábytok rform adaptuje na rôzne druhy prostredia?

Farbami a modulmi. Zoberme si ako príklad lavicu “Switch Bench”, ktorá je k dispozícii v širokej škále farieb. Okrem toho má rôzne varianty nôh, takže je neustále pripravená na meniace sa preferencia svojho majiteľa. V prípade potreby sa zmena ľahko docieli zmenou farby alebo dizajnu podnožia.

V akých druhoch interiérov nájdeme produkty rform?

Samozrejme v domácnostiach. Mám na mysli obývaciu izbu, spálňu a kuchyňu, ale i halu alebo kanceláriu. Som rád, že si výrobky rform našli svoje miesto v každodennom živote bežných domácností. Hoci je dizajn nábytku rform moderný, je zároveň aj neuveriteľne príjemný a teplý. Nič iné nemá väčší vplyv na domácu atmosféru, ako práve tento druh špecifického tepla.

Nábytok rform je tiež neuveriteľne multifunkčný. Za zmienku stoja produkty, ktoré našli svoje uplatnenie v praxi. Napríklad “Switch Table Small” bol zakomponovaný do projektu obnovy exkluzívneho bytu v Brooklyne. Dobrým príkladom je tiež škola v Spojených štátoch, ktorá využíva “Switch Tables“ ako školské lavice. Rád by som tiež spomenul kancelárie v Nemecku, ktoré boli vybavené kolekciou “Frame Sideboards“.

komoda z przesuwanymi drzwiczkami rform

Sme na konci nášho rozhovoru. Čo by sme o značke rform mali ešte vedieť?

Rád by som podotkol, že každý rform výrobok je vybavený biologicky rozložiteľným logom v 3D technológii. V každom prípade, je na uvážení každého zákazníka, či sa rozhodne svoj kus rform nábytku zakomponovať do elegantného, alebo menej formálneho interiéru. Fantázii sa medze nekladú.

ławka rform

Leave A Reply

Navigate