Ako býva Babsy Jagušák? Mrknite na fotky z našej návštevy!

Povedzte jednoduchosť, drevo a betón a srdce Babsy Jagušák je vaše. Spolu s manželom Dodom sú veľkí vyznávači minimalizmu, no ten pôjde už o chvíľu stranou kvôli príchodu ich prvého bábätka. Prečítajte si, aké zmeny ich čakajú a mrknite aj na výber #bonamiradostí, ktorý pre vás Babsy poskladala!

Babsy Jagušák doma oblopená žltými dozajnovými svetlami a šálkou dobrej kávy.
Manželia Jagušákovci sú spoločenskí, no pokojné chvíle osamote si tiež vedia vychutnať. Zdroj: Dodo Jagušák

Čo musíte mať doma, aby ste sa cítili naozaj doma? Respektíve, kedy je pre vás domov domovom?

Domov je domovom, keď je v ňom veľa lásky a porozumenia. Veci pre nás nie sú až tak podstatné – náš bytík je zariadený veľmi minimalisticky a máme v ňom len to najpotrebnejšie. S manželom sme pôžitkári, hlavne, ak ide o jedlo, takže sa cítime príjemne, keď je doma plná chladnička, v mrazáku zmrzlina a otvorené dvere na terasu.

Kde ste radšej – doma alebo niekde vonku?

Obaja sme veľmi spoločenskí, čas radi trávime s priateľmi a našou veľkou rodinou. Najväčší relax si užívame u Dodových rodičov na záhrade v Senici, kde si hovieme pod čerešňou pokojne aj celý víkend. Čím sme starší, tým viac si užívame chvíle s rodičmi a mojimi starkými. Ale ten pocit, keď prídeme domov a nastane príjemné ticho, je na nezaplatenie.

Babsy s manželom Dodom oddychujú na tmavošedej pohovke u seba doma.
Sivá pohovka je jedným z kľúčových prvkov v domácnosti. Zdroj: Dodo Jagušák
Obraz položený na zemi zdobí veľkú sivú pohovku v byte Jagušákovcov.
Obrazy, grafiky a knihy sú neoddeliteľnou súčasťou bývania. Zdroj: Dodo Jagušák

Máte svoje obľúbené interiérové doplnky?

Pri zariaďovaní sme čerpali inšpiráciu v škandinávskom dizajne, ktorý rád využíva drevo v kombinácii s betónom alebo kovom. Keďže máme radi dizajn a výtvarné umenie, snažili sme sa vybrať nadčasové doplnky, ktoré s nami môžu prežiť aj viac rokov, prípadne ich môžu zdediť naše deti. Mojimi najobľúbenejšími kúskami je rozhodne sivá sedačka, naše obrazy, grafiky a vlnený koberec.

Čo sa u vás doma zmení s príchodom bábätka?

Predpokladám, že celý náš život bude úplne naruby. Zmeny v byte budú asi tou najmenšou „systémovou aktualizáciou“, ktorou si budeme musieť prejsť. Potrebujeme trošku preorganizovať spálňu, aby sme do nej zmestili postieľku, do kúpeľne umiestnime prebaľovací pult a vaničku. V skrini už robíme miesto na detské oblečenie – ešte šťastie, že je všetko také drobné a spratné! Naša vášeň pre minimalizmus musí ísť nateraz rozhodne bokom 🙂 Pribudne viac farieb, vecí, lásky a radosti. A to je super kombinácia.

Dodo Jagušák pracuje za bielym jedálenským stolom.
Domácnosti vládne drevo, biela a betón. Žltá je ich perfektným doplnením. Zdroj: Dodo Jagušák
Babsy Jagušák sedí pri okne s výhľadom na Bratislavu.
Preorganizovaná spálňa, to je jedna z vecí, ktorá sa zmení s príchodom bábätka. Zdroj: Dodo Jagušák

Zdedili ste nejaký starší rodinný poklad, ktorý má u vás doma čestné miesto?

To je dobrá otázka, ktorá mi pripomína, že by sme mali od rodičov niečo pekné „vyšmeliť“. 🙂

Plánujete ešte nejaké dozariaďovanie?

Momentálne riešime hlavne nábytok a veci pre našu malú, ale časom budeme určite pokračovať v zariaďovaní. Ešte stále je na čom pracovať a postupne si spoločný priestor zútulňujeme. O niekoľko rokov by sme sa chceli sťahovať do väčšieho, pretože aktuálny dvojizbák nám asi čoskoro bude primalý. Ale ako moja babka zvykne hovoriť – dobrých ľudí sa všade veľa zmestí…


Portrét slovenskej influencerky Babsy JagušákSpoznajte Babsy Jagušák!

Po štúdiu strategického marketingu v Londýne sa vrátila na Slovensko, kde pôsobí ako PR manažérka v PR agentúre Dynamic Relations. Okrem toho prispieva do obľúbeného mesačníka EMMA, v ktorom zastrešuje aj rubriku street style – módu ulice. Viac ako štyri roky pôsobí ako módna redaktorka v rannej show Teleráno, kde sa venuje servisným témam, významným red carpet akciám a udržateľnosti vo fashion priemysle. Zastrešuje PR komunikáciu módneho podujatia Fashion LIVE!, ktoré vytvára stabilnú platformu na prezentáciu tvorby slovenských a zahraničných návrhárov. Babsy si váži prácu lokálnych dizajnérov, a preto sa angažuje v aktivitách, ktoré podporujú myšlienku slow fashion. Spolupracuje s projektmi Fashion Revolution, NOSENE, Fashion show recyklovanej módy či s Fashion Maršom. Momentálne sa s manželom Dodom pripravuje na celoživotnú misiu – MAMA.


Leave A Reply

Navigate