Spoznajte Ragabu bližšie!

Na Bonami nájdete vždy veľa značiek a nábytková ponuka rastie každým dňom, no nie všetky značky sa u nás úspešne držia od úplného začiatku. Ale jednou, práve presne takou, je značka Ragaba, ktorá nás svojím menším nábytkom  láka s každou novou kolekciou stále viac a viac.

Prečo je tomu tak? Možno za to môžu práve krásne zvolené a nakombinované hravé, pastelové farby, konštrukcia z masívneho, voňavého, bukového dreva, alebo vždy zachovaný, elegatný minimalizmus.

Ragaba

Ragaba

Značka Ragaba je pomerne mladá, bola založená a aktívne začala fungovať až v roku 2013, no jej mladistvý duch je rozoznateľný na každom jednom výrobku. A za ten môžu časté spolupráce s poľskými umelcami a dizajnérmi, ktorí sa špecializujú na produkciu ekologicky šetrných výrobkov v kombinácii s klasickou estetikou a funkčnosťou. Ragaba preto zásadne ponúka interiérový nábytok, ktorý je vždy minimalistický, praktický a vkusný.

A prečo vlastne názov Ragaba? Je to totiž slovo, ktoré vzniklo poskladaním skratiek základného modelu farebnej škály – červenej, zelenej a modrej a teda Red, Green a Blue.

Ragaba

Ragaba
Stolík Mugo – veľmi obľúbená novinka, ktorá sa vďaka svojej ideálnej výške i dĺžke krásne hodí ako odkladací, ale i televízny stolík do takmer akéhokoľvek interiéru!

Historória Ragaby siaha ešte ale pred rok jej vzniku. Na začiatku totiž tvorcovia tejto značky vyrábali na zakázku nábytkové nohy netradičných tvarov a veľmi ich mrzelo, že pri tom tvoria veľké množstvo nevyužitého dreveného „odpadu“, ktorý sa im hromadil v sklade, lebo bola samozrejme škoda ho vyhadzovať.

Jeden z kolegov ale z dlhej chvíle náhodou vyrobil zo zvyšku dreva figúrku mačky, ktorá sa zbytku tímu veľmi páčila. Slovo dalo slovo a pôvodní členovia začali pomaly vytvárať prvé drevené hračky a hlavolami pre deti a to v rôznych veselých tvaroch.

Ragaba
Presne takto vyzerajú veselé drevené hračky z dieľne poľskej značky Ragaba.

No prvotná myšlienky na založenie úplne novej nábytkovej značky bola snaha o výrobu nábytku, ktorý by bol čo najlepšie a najefektívnejšie navrhnutý, originálny no vždy za priateľnú cenu. S takýmto nápadom nakoniec prišla sama zakladateľka značky, Justyna Bielawska, ktorá dala do kopy skupinu dizajnérov z poľského mesta Wroclaw – Magdalenu Garncarz a Szymon Hanczara. Títo dostali za úlohu využiť zvyšný materiál z výroby väčších kusov nábytku z pôvodnej spoločnosti na tvorbu menších a originálnych kusov.

A inšpirácia prišla skoro sama – takto totiž vznikol prvý stolík UFO, ktorý sa napokon stal charakteristickým kúskom tejto značky.

RAGABA_UFO-stoliki-kawowe-okrągłe-590x393

Ragaba
Stolíky UFO, ktoré v tejto dobe nájdete hneď v niekoľkých farebných, výškových a veľkostným variantách a po novom i v novom, hranatom prevedení.

Je teda z prvého pohľadu i z histórie firmy jasné, že vznikla hlavne z ekologických pohnútok a to jej zostalo na trvalo. V tejto dobe je každý jeden kus nábytku (už totiž nezostali len pri konferenčných stolíkoch, ale v ponuke značky nájdeme i väčšie stoly, či police) vyrobený z dreva certifikovaného značkou FSC, čo znamená, že bolo získavané s dôrazom na udržateľnosť lesa a že jeho použitím sa rešpektuje rôznorodosť lesného porastu a životné prostredie divokých zvierat.

Ragaba

Ragaba
Klasický odkladací stolík, alebo radšej kombinácia 2v1 – s elegantným, praktickým úložným priestorom? A nesmieme zabudnúť, že výber z hneď niekoľkych príjemných farieb je u značky Ragaba absolútnou samozrejmosťou!

Je teda jasné, že existuje hneď niekoľko dôvodov prečo si túto milú značku obľúbiť. Ak teda hľadáte maličkosť, ktorá by vám ešte dlhé roky robila u vás doma radosť, alebo len potrebujete svoj interiér oživiť a rozveseliť, s Ragabou nemôžete siahnuť vedľa. Skúste nazrieť do našej novej kampane, alebo stálej ponuky a nechajte sa inšpirovať. Nebojte sa ale, môže totiž nastať jeden malý problém – nebduete si vedieť vybrať len jeden kúsok 😉

Leave A Reply

Navigate