Pre vaše súkromné domáce SPA

Prídete domov po dlhom a náročnom dni v práci a netúžite po ničom inom len po voňavom relaxačnom kúpeli… Áno i my tento pocit veľmi dobre poznáme! A pri tom k tomu stačí len tak málo! Nepotrebujete obrovskú kúpeĺňu s najrmodernejším vybavením, nemusíte chodiť do SPA a wellness salónov každý týždeň. Tajomstvom dokonalého priestoru pre ten najlepší oddych je v dobrom zorganizovaní priestoru bez toho, aby bol „zahádzaný“ a jeho vyšperkovanie vhodnými a praktickými dekoráciami. Že do kúpeľne dekorácie nepatria? Opak je pravdou!

domáce SPA
Skratka SPA pochádza z latinskej fráze „Sanus Per Aqua“ a teda „byť zdravý vďaka vode“.
domáce SPA
I malá paneláková kúpeľňa môže vyzerať napríklad takto!

Atmosféra

Vytvoriť tú správnu atmosféru, v ktorej sa budete cítiť čo najlepšie, pohodlne a prirodzene, je niekedy naozaj ťažké. Keď máme pprepracovanú hlavu, alebo boľavé telo, ťažko sa dokážeme odosobniť, neriešiť ďalšie vonkajšie vplyvy a nedať sa rozčúliť prívalom myšlienok. Takže navrhujeme odstrániť z dohľadu všetky „nepotrebné“ veci pre váš relaxačný kúpeľ – handry, vedrá, či metly a iné čistiace prostriedky v danom moente naozaj nepotrebujete mať po ruke! Ponechajte ale vaše obľúbené oleje, mydlá, či peny do kúpela a pridajte pár sviečok. Keďže relaxačná kúpeľ sama so sebe dosť vonia, niekedy preferujeme sviečky bez arómy, aby zbytočne nezaťažili vzduch.

Ak máte v kúpelni reproduktor, tak dobre len pre vás, no ak nie, stačí na telefóne nastaviť jemnú hudbu a položiť ho v dostatočnej vzdialenosti od vody. Zároveň si pripravte čerstvý a veľký uterák, čerstvo vypratý župan, do ktorého sa po kúpelni rovno presunutiete a všetkým ostatným členom domácnosti jednoducho oznámte, že teraz na hodinu pre nich neexistujete…

domáce SPA
Základ všetkého – mäkké , voňavé a čisté osušky, kvalitná kozmetika a tlmené svetlo vonných sviečok. 100% oddych zaručený!

A ešte jedna maličkosť, ktorá vám pomôže poriadne vypnúť a ktorá správne doladí nielen vaše SPA chvílky, ale prakticky každý váš moment v kúpelni. Na renováciu kúpeľne totiž nepotrebujete nekonečný rozpočet, búranie stien a 10 robotníkov. Stačí byť nekompromisný a zabviť sa všetkého starého, beztvarého, bezfarebného, čo ste podelili, dostali, alebo vám ešte zostalo zo študentských čias. Máte doma každý uterák iný? Máte zubné kefky v pohári na víno? Vystupujete z vane na studenú podlahu, alebo si na ňu len hodíte uterák? Investujte pár eur do základného vybavenia dekorácií do vašej kúpeľne!

Podľa toho, či máte kúpeľňu v jemných farbých, alebo len v jedno odtieni, zvoľte tmavšie, alebo krikľavejšie dekorácie. Ak máte zase kúpeľnu tmavšiu, siahnite po tých neutrálnych, béžových, alebo bielych. Nezabudnite teda na textil (nové uteráky, závesy, preložku), organizačné boxy (na šperky, make-up, lieky), kôš, stojany na kefky či mydlo a vhodné, príjemné osvetlenie. Jednoducho pár šikovných krokov a je to hotovo!

1.) Sada bavlnených uterákov v starotužovej farbe; 2.) Vonná sviečka; 3.) Bielo-béžový župan; 4.) Závesné zrkadlo; 5.) Manikúra

Leave A Reply

Navigate