Prázdninové DIY pre vaše krásne bylinky

Ak už ste si stihli stiahnuť náš krásny letný kalendár, ktorý sme pre vás tento rok pripravili ako darček, tak určite viete, že leto je už v plnom prúde a treba si ho preto poriadne užiť! Jednou z vecí, ktoré krásne pomáhajú vyčistiť hlavu a príjemne sa zrelaxovať, sú určite ručné práce a manuálna tvorba. My máme najradšej také diela, ktoré zvládne úplne každý a ku ktorým nepotrebujeme profesionálnu výbavu domáceho kutila. Tie potom môžete veselo tvoriť i so svojimi najmenšími, alebo len tak, keď budete mať voľnú chvíľku počas tropickej, letnej búrky.

Tentokrát sme sa preto zamerali na spestrenie našich bylinkových mini záhradiek, ktoré má z našich kolegov doma skoro každý. A tak ak sa predsa len inšpirujete našimi letnými témamy a tento týždeň ste už stihli vyskúšať i náš extrémne jednoduchý letný drink, pustite sa s nami i k vyšperkovaniu vašich byliniek k dokonalosti!

Rozlišovače byliniek

Možností ako roztriediť, zorganizovať a oživiť vaše bylinky je hneď niekoľko, no nás najviac zaujali tie so špachtľami, kamienkami a hlinenými zápichmi.

Ak vás zaujali prvé dve varianty, špachtle jednoducho zoženiete v lekárskych potrebách a ploské kamienky môžete nazbierať pri nedeľnej prechádzke popri rieke, či si ich dovezte ako suvenýr z dovolenky. K nim budete potrebovať ešte akrylovú farbu, štetec, tuš, pero a bezfarebný lak. Môžete sa vyhrať s farebnými kombináciami, či s tipmi písma, presne tak ako sme to našli na blogu českej výtvarníčky Markéty Jinochovej.

Rozlisovace
Rozlišovače byliniek z blogu Kaleidoskop

I hlina sa dá ale pekne a jednoducho využiť na výrobu rozlišovačov. Napríklad tak, ako sme to videli i na blogu Sarah Hearts, pre ktorý tvorí americká grafička Sarah Khandjian. Vy môžete siahnuť po hline, ktorá tvrdne v rúre, alebo kľudne i po modelovacej hline a hmote tvrdnúcej na vzduchu. Jednoducho si nožíkom odkrojte malý kúsok , z ktorého pomocou prstu vytvoríte malý valček. Ten potom valčekom rozváľajte do plochého tvaru a nožom šikmo odkrojíte vršok, aby sa špachtľa lepšie zasádzala do zeme. Názvy jednotlivých byliniek potom môžete esteticky vytvoriť pomocou originálnych pečiatok. Návoch na ich výrobu nájdete v tomto jednoduchom videu.

Hlinené zápichy z blogu Sarah Hearts

Netradičné kvetináče

A čo tak zobrať zmenu úplne od základu – od kvetináčov? Zaujímavý nápad sme našli na blogu spisovateľky Christine Chitnis, ktorá svoje kvetináče premenila pomocou rôznych látok. Takto ich potom budete môcť použiť nielen na ceruzky, sponky, gumičky, či iné drobnosti. Na ich výrobu pritom budete potrebovať len látku (najlepšie rovno s kvetinovým vzorom), nožnice a lepidlo. Podrobnejší postup už nájdete priamo na spisovateľkyných stránkach.

Kvetináče potiahnuté látkou z blogu The Bright Life

A samozrejme najjednoduhšie veci mávajú často najväčší efekt! A tento milý dvojfarebný kvetináč je toho jasným dôkazom. Biela farba v kombinácii so sviežimi pstelovým farbami dodajú vašim bylinkám punc dizajnového doplnku do vašej kuchyne. Presné prechodu medzi vami zvolenými ľubovľnými farbami jednoducho dosiahnete pomocou lepiacej pásky, kľudne ale môže byť i jemne nepresný, čo mu dodá na akejsi hravosti. V tomto prípade sme sa nechali inšpirovať britským blogom Dellie.

DIY kvetináč podľa blogerky Dellie.

Malý bonus – kvetinová zmrzlina

Ak bylinky nepestujete len v kvetináčoch, či na balkóne a máte to šťastie, že vlastníte i záhradku, verímne, že sa v nej nájdu i nejaké tie kvietky. Kvietky, ktoré nie sú len pekné, ale i také ktoré sa dajú jesť! Na mysli máme napríklad sedmikrásky, alebo ruže, ktoré zaujímavo chutia a nemusíte sa báť, že sa vám niečo stane 🙂 A jedlých kvetov je naozaj prekvapivo veľa! Verte nám, že vám poslúžia pri výrobe krásnych, romantických zmrzlín s tou najexotickejšou príchuťou! Stačí si len vybrať tie správne kombinácie, napríklad jahody s mätou. Pridáte k nim vodu a naložíte ich do formičiek na nanuky, potom už stačí len niekoľko hodín v mrazničke a je to hotovo! Bez cukru, zdravo a krásne!

Pinterest
Pinterest

Leave A Reply

Navigate