Vlastnoručne vyrobené plyšové trofeje – prekvapte svoje deti niečím tak nečakaným!

Deti milujú zvoeratá a my to samozrejme vieme! Ak im teda chcete urobiť naozajstnú radosť, prekvapte ich niečím, čo žiadny z ich kamarátov doma mať nebude – vlastnoručne im vyrobte plyšové trofeje ich obľúbených zvieracích kamarátov, ktorí ich budú strážiť dňom i nocou! I keď sami o sebe budú dokonalou dekoráciou každej detsklej izby, môžete ich ešte doplniť obrázkami, alebo textami, či rámikom vytvoreným s washi páskami, ale i obyčajným konárikom, ktorému dajú život kupované miniatúry zvierat.

Materiál na výrobu líšky:

 • Pevnejšie bavlnené látky (cca 120x120cm na jednu hlavu)
 • Krajčírske nožnice
 • Šijací stroj, nite
 • Polyesterové rúno, asi 1kg na jednu hlavu (www.textilmania.sk)
 • Dekoračný filc čierny (na nos)
 • Tenký mäkký drôt, papierová lepiaca páska, čierna fixky (na fúziky)
 • 2 čierne ploché gombíky (na oči)

Postup na výrobu líšky:

1. vystrihneme si maketu, prekreslíme ju na látku a asi 1cm od okraja kresby vystrihneme

maketa líška

plyšové trofeje

2. zošijeme vrchnú a spodnú časť tváre (2x, obe strany tváre)

plyšové trofeje

3. potom zošijeme oba zošité diely a vznikne nám základ pre hlavu. Uši vyrobíme prišitím bielej látky v tvare ucha na prednú stranu ucha. Ucho zošijeme a naplníme výplňou.

plyšové trofeje

4. v hornej časti hlavy vystrihneme dve diery, do ktorých uši vložíme a zašijeme (môžeme ručne).

plyšové trofeje

5. prišijeme aj oči a hlavu naplníme výplňou, aby sa pekne vyformovala.

plyšové trofeje

6. nos vyrobíme z dekoračného filcu. Vystrihneme kruh, do ktorého spravíme 4 zárezy v tvare V. Zárezy zošijeme, nos vyplníme výplňou a ručne ho prišijeme k hlave.

plyšové trofeje

7. fúziky vyrobíme z drôtu, ktorý oblepíme lepiacou páskou. Asi 2cm na konci necháme neoblepené. Pásku vyfarbíme čiernou fixkou.

plyšové trofeje

8. fúziky prepichujeme neoblepeným koncom drôtov cez líca a drôty vnútri zatočíme do uzlíkov.

plyšové trofeje

9. na záver prišijeme zozadu kruh, aby sme hlavu uzavreli. Nezabudneme prišiť aj uško na zavesenie. A plyšové trofeje sú hotové!

plyšové trofeje

Musíte uznať, že stena detskej izby bude v takomto prevedení vyzerať v okamihu úplne inak! My ale ešte navrhujeme ušiť nie len jedno zvieratko, ale hneď niekoľko naraz. Vyskúšali sme i medveďa a slona a spolu im to pristane ešte viac!

Tip na záver – vyskúšajte aj slona! Pri výrobe jeho uší ich vystužte zvnútra drôtom, ktorého konce oblepíte papierovou lepiacou páskou. Uši budú pekne držať tvar.

slon

slon


Zuzka_ber

Jana Ardanová

Baví ma vyrábať pekné veci, od praktických bytových doplnkov, po dekorácie na záhradnú oslavu. Bývame pri lese, ktorý je pre mňa inšpiráciou v každom ročnom období. Mám rada stromy, jeden sme mali už aj v kuchyni a na ďalší plánujeme postaviť malý domček.

2 komentáre

 1. Lucia Jakubikova Reply

  Dobry den celmi sa mi pacili tie vase zvieratka no neviem ich najst – sablony na domacu vyrobu, boli by ste taki ochotni a poradili mi a bolo by mozne makety vsetkych zvieratiek? Dakujem velmi pekne

  • Katy Reply

   Dobrý deň Lucia!

   Sme radi, že sa trofeje páčia a šablóny sme samozrejme doplnili tie, čo sme mali k dispozícii – a teda líšku a slona. Verím, že vám pri tvorbe pomôžu a ak sa vám niečo podarí ušiť, kľudne nám pošlite fotku, aby sme sa aj my potešili!

Leave A Reply

Navigate