Tri žiarivé tipy: premeňte obývačku na sviatočnú oázu

Obývačka je miestom zaslúženého oddychu. Do pohovky sa uvelebíte po ťažkom dni, do kresla sadnete s rozčítanou knihou. Odmeňte tak svoju zónu relaxu na Vianoce niečím výnimočným! Pridajte pár odvážnych vankúšov a veselé dekorácie a váš obľúbený kútik dostane novú iskru. Pozrite sa, ako sme premenili minimalistické zariadenie na miesto plné sviatočnej atmosféry my!

farebmná paletaInšpiračná farebná paleta našej obývačky.

1. Striedma pohovka + odvážne vankúše
Čím viac vankúšikov, tým viac útulnosti. Nejeden interiérový dizajnér vám povie, že práve tieto mäkké doplnky urobia z obyčajného bytu pravý domov. A na sviatky to platí dvojnásobne. Nebojte sa siahnuť po lesklej látke alebo flitrovanom vyšívaní. Vankúše voľte v zlatej, striebornej, krémovej alebo dokonca červenej farbe. Gýčovitosti sa báť nemusíte, práve striedmosť pohovky lesk vankúšov dobre kompenzuje.

vankuse_edited
Vyskúšajte sýte farby, lesk a bohaté štruktúry. Foto: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková
collage_pillows
1. Vankúš Shiny 2. Vankúš Pom Pom 3. Vankúš Burundi

2. Konferenčný stôl + menšie dekorácie

Nedostatok odkladacieho miesta pri pohovke a kresle vyrieši práve nižší konferenčný stolík. Odložíte doňho časopisy a postavíte naň kvety alebo šálku s čajom. Nenechajte sa však odradiť jeho výškou! Aj nižší povrch môžete využiť na rozmiestnenie menších dekorácií. Zvoľte také, ktoré budú dobre ladiť s vankúšmi. Luxusne pôsobí zlatá a strieborná, červená zas dodá energiu. Vyskúšať môžete aj priehľadné sklo – sypete malé dobroty, ktoré mu dodajú na zaujímavosti.

dekorácie
Aj nízky stôl môžete skrášliť dekoráciami. Foto: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková
collage_dekorácie
1. LED sviečka 2. Veniec Dakls 3. Dekorácia Vorsteen

3. Klasické kreslo + hojdací koník
Kvalitné a pohodlné kreslo vám dobre slúži po celý rok a je hodnotným doplnkom do každej obývacej izby. Nesmiete mu však dovoliť, aby pôsobilo ťažkopádne a oku sa zunovalo. Stačí ho doplniť menšími kúskami, ktoré z neho ľahko vezmú prílišnú serióznosť a dodajú mu poriadnu dávku energie.

Ako prvé si vezmite si na pomoc pletené pufy – vždy pôsobia mladistvo a interiéru pridajú štipku neformálnosti. Ak ste ochotní s experimentovaním pokračovať, pokojne siahnite po klasickom hojdacom koníkovi. Biely variant navodzuje škandinávsky pocit a vďaka tomu nikdy pôsobiť detinsky.

Veľké kreslo je vhodné doplnené pufmi a hojdacím koníkom. Foto: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková
collage_obyvacka
1. Ovčia kožušina Sheep 2. Pieskový puf ZicZac 3. Hojdací koník Maison

Leave A Reply

Navigate