Štýlový interiér aj nákup s dobrým pocitom – to všetko má second hand NOSENE v Bratislave

Nakupovať v second hande, ktorý vyzerá ako značkový butik? To nemusí byť iba sen! V Bratislave sa na križovatku Jesenského a Štúrovej ulice nedávno presťahoval štýlový second hand NOSENE.
S ideou voňavého a pekného second handu prišiel Jakub Ptačin a spolu s Katarínou Hutyrovou tento nápad detailne rozpracovali a vzniklo NOSENE.

Snahou celého tímu je dokázať ľuďom, že za nakupovanie v second hande sa nemusia hanbiť. Navštíviť NOSENE je totiž veľkou radosťou. Krásny interiér, usmievavý personál, citlivo vybraný sortiment oblečenia a navyše každým nákupom aj prispievate na dobrú vec. V súčasnosti nákupom v NOSENE pomáhate združeniu My Mamy, ktoré otvorilo azylový dom pre týrané ženy v Prešove. Konkrétna suma, ktorou prispievate je vždy uvedená na visačke s cenou a tvorí približne 15% z vášho nákupu.

nosenenosene

Okrem toho v second hande NOSENE nájdete aj recyklovanú módu. Veciam, ktoré už majú to najlepšie za sebou, vdychujú prešitím nový život pod značkou Renewals By Nosene.

Niečo viac o recykláci a aj o peknom interiéri NOSENE pre bonami.sk v krátkom rozhovore prezradila manažérka Katarína Hutyrová.

NOSENE je tak trochu neštandardný second hand. Okrem toho, že nákupom v NOSENE pomáhame, ešte nakupujeme aj v peknom interiéri. Kde ste sa pri výbere interiéru inšpirovali? S kým ste spolupracovali?

Interiér sme sa snažili viesť v čistom mierne urban štýle, ktorý bude vzdušný a nie příliš preplnený. Na návrhu sme sa podieľali spoločne s Jakubom Ptačinom, pričom sme použili aj štendre z predchádzajúcej predajne (v pasáži na Michalskej ulici).

nosene

Aký materiál ste do interiéru vybrali?

V interiéri je použité drevo, kov a napríklad aj laná. Interiér sme osviežili živými kvetmi. Čerešničkou na torte je breza nad predajným pultom, ktorá bola asi najväčšou výzvou či už ako sa k nej dostať, alebo ako ju celú previezť na predajňu.   

Máte v NOSENE aj nejaký nábytok “na mieru”, alebo ste niečo zrecyklovali?

V NOSENE máme na mieru vyrobené kovové štendre v tvare domčekov. Na mieru sme si tiež skonštruovali predajný pult, ktorý v sebe spája praktickú i peknú funkciu. Za recyklovanú časť interiéru by sme mohli považovať časti starých drevených lát, dosiek a debničiek pôvodne používaných na ovocie.

nosene
fotka: Kristiana Vavrekova

nosenenosene

Keď sme už pri tej recyklácii..  Renewals by Nosene je vami prešité oblečenie, ktoré sa z nenoseného stáva veľmi nosené. Super vec! Ako vznikol tento nápad?

Nápad vznikol, keď nám pri triedení vecí zostalo mnoho kúskov, z ktorými sme nevedeli čo spraviť ďalej. Oslovili sme preto Jakubovu sestru Kristínu, aby z nepoužiteľného oblečenia skúsila vymyslieť recyklované alebo upcyklované kúsky. Kristína sa do toho pustila s veľkým nadšením a časom vznikla naša recyklo značka Renewals by Nosene, na ktorej dnes pracujú už viaceré dievčatá.

Nosene má aj veľmi pekné logo, kto stojí za jeho návrhom?

Za návrhom loga a celej indetity stojí Jakub Ptačin.

nosene

fotky: Jaja Jenčová

Leave A Reply

Navigate