Najlepší kamarát pre vaše deti

Už minulý týždeň sme vám ukázali ako urobiť vášmu dieťatku radosť ak má rád zvieratká a ako plyš dokáže krásne zútulniť interiér detskej izby. Ale s trofejami na stene sa veľmi hrať nedá… preto sme sa rozhodli vytvoriť zvieratko, ktoré bude môcť byť verným spoločníkom a najlepším kamarátom.  Ak zvieratko vyrobíte dostatočne veľké, vaše detí sa s ním budú nielen hrať, ale môžu sa po ňom aj váľať, alebo na ňom spať. No povedzte – nechceli ste i vy takúto hračku keď ste boli malí?

Ak sa vám ale zdá, že stvorenie zvieracieho kamaráta vyzerá veľmi komplikovane a je len pre tých najšikovenejších, mýlite sa! Náš návod je veľmi jednoduchý a stručný a nedá sa naňom vlastne nič pokaziť. A keď si nachystáte všetok materiál, máte zajka ušitého za 3-4 hodiny.

Materiál:

  • Béžový, hnedý a bledomodrý flis (cca 1m x140cm na jednu hračku)
  • Krajčírske nožnice
  • Šijací stroj
  • Ihla, niť
  • Výplň do vankúšov cca 1kg na jednu hračku, PeS rúno (www.textilmania.sk)
  • Čierna bavlnka na ručné vyšívanie
  • Ružový filc na líca
  • Špendlíky
  • Papier na nakreslenie makety

najlepší kamarát

Postup:

1. podľa makety prekreslíme všetky diela na rubovú stranu látky. Predný diel môžeme dať inej farby ako zadný, oba diely zošpendlíme a asi 1cm od nákresu vystrihneme.

najlepší kamarát

2. ak chceme mať tvár dvojfarebnú, tak ju vyrobíme z dvoch dielov. Oči a ústa na tvárovú časť vyšijeme, líca vyrobíme prišitím rúžovej látky vystrihnutej do kruhov.

najlepší kamarát

3. potom tvárovú časť ručne prišijeme do hlavy, keď dobre sadne, prešijeme strojom.

najlepší kamarát

4. zošijeme uši, zospodu necháme otvor na výplň. Uši naplníme výplňou.

najlepší kamarát

5. uši priložíme na tvárovú časť, natočené smerom dovnútra. Ručne ich prišijeme.

najlepší kamarát

6. potom na hlavu priložíme zadný diel, rubovou stranou von a prišpendlíme ho o tvárovú stranu. Zošijem na stroji, v oblasti krku necháme otvor na výplň.

najlepší kamarát

7. hlavu prevrátime na lícnu stranu

najlepší kamarát

8. naplníme výplňou. Ak chceme mať hračku ako vankúšik, dáme výplne menej, aby bola mäkká.

najlepší kamarát

9. rovnakým spôsobom ušijeme a vyplníme aj ruky. Priložíme ich na telo a ručne prišijeme.

najlepší kamarát

10. priložíme rubovou stranou von zadný diel a zošpendlíme ho s predným dielom. Zošijem na stroji, v oblasti krku necháme otvor na výplň.

najlepší kamarát

11. brucho a nohy vyplníme výplňou. Na záver ručne prišijeme hlavu o telo. Oblečenie ušijeme zo zvyšných látok, alebo použijeme veci ktoré už nenosíme, len ich skrátime.

najlepší kamarát

najlepší kamarát
Popustite udzu svojej fantázii a nezabudnite zajačikov i poriadne obliecť, prípadne ich doplniť doplnkami, ktoré rozvinú hru a predstavivosť vašich detí. My sme zvolili uštrikovaný svetrík, ale pekne bude vyzerať i pyžamko, kraťasy, či ozdoby na ušká.

najlepší kamarát

Náš tip:

Experimentovať môžeme s rôznymi druhmi látok, i s kožušinovými. Pri kožušine však musíme počítať s tým, že stroj neprešije miesta, kde sa prekrývajú štyri vrstvy látky (ruky a nohy), tam musíme šiť ručne.

najlepší kamarát

najlepší kamarát


Zuzka_ber

Jana Ardanová

Baví ma vyrábať pekné veci, od praktických bytových doplnkov, po dekorácie na záhradnú oslavu. Bývame pri lese, ktorý je pre mňa inšpiráciou v každom ročnom období. Mám rada stromy, jeden sme mali už aj v kuchyni a na ďalší plánujeme postaviť malý domček.

Leave A Reply

Navigate