Na skok do Paríža s Creative Hunters

Dobré veci sa dejú. A tak sa udialo aj to, že som z pozície copywritera získala možnosť navštíviť Paríž a pozrieť sa, ako to chodí na veľtrhu svetového mena Maison et Objet. Preto som neváhala, zbalila si do batôžka odvahu, radosť a chuť a vybrala sa objavovať pre mňa dosiaľ nepoznané.

Ako prebiehal jeden deň na veľtrhu v Paríži sme vám už priniesli tu. Dnes je na rade pozrieť sa na štvordňový pobyt trochu komplexnejšie. Nalejte si  limonádu, zobnite si k nej niečo dobré a poďte s nami na potulky, v ktorých inšpirácia nebola len slovíčkom do vetra.

Je sobota, skoré ráno. Stojím na pražskom letisku a s ešte nerozlepenými viečkami sa snažím nájsť najbližší automat na energiu na počkanie. Stretávam sa s Verčou a Baru, Creative Hunterkami, ktoré u nás na Bonami lovia kúsky absolutne nutné pre život. Vymeníme si ospanlivé „Bré ráno“ a posúvame sa smerom k check-inu. Chtiac či nechtiac sa v toto skoré ráno usmievam. Viem, že to bude ono, a baby zase vyberú niečo, čo sa len tak nevidí.

IMG_8574
Sobota ráno. Svitanie. Naša cesta na najväčší veľtrh dizajnu a bývania v Európe práve začala.

O pár hodín už sedím na parapete maličkého bytu v centre a kochám sa výhľadom na parížske uličky.

IMG_8586
Paríž svojou nezameniteľnou architektúrou chytí za srdce nejedného nostalgického cestovateľa. Ani ja som nebola výnimka.

Pomaly sa vydávame na veľtrh. Vieme, že nás čaká ťažká úloha. Prejsť za necelé tri dni veľtrh o veľkosti ôsmych obrovských hál, z ktorých by len jediná hravo strčila do vrecka klasické dizajnové veľtrhy v Európe. Je to však výzva, a tie milujeme.

maison objet
Jeden veľtrh – osem obrovských hál. Každá rozdelená podľa konkrétneho záujmu. Od hál pompéznych a eklektických, mapujúcich výhradne trendy pre bývanie kráľovských rodín či hotelových reťazcov až po dizajnové ochutnávky z tvorby nadaných dizajnérov či každodenných bytových doplnkov.

Hneď na prvý pohľad nás ohúrila veľkosť samotného priestoru a pompéznosť stánkov niektorých vystavovateľov. Tá sa jemne prelínala s útulnými dizajnovými stánkami umelcov svetového mena. Dievčatá si rozdeľujú dodávateľov a ja si podrobne prezerám mapu, aby som nevynechala nič zaujímavé.

IMG_8841
Vstup do jednej z ôsmych hál. Ako orientačný bod poslúžil červený koberec, ktorý prechádzal naprieč celým veľtrhom a výrazne tak uľahčoval orientáciu.  
IMG_9012a
Striedmosť i pompéznosť. Na Maison et Objet ste mohli natrafiť skutočne na čokoľvek.

Pre mňa nastávajú hodiny chôdze a fotenia, pre dievčatá komunikácia s dodávateľmi a naberanie kontaktov. Po troch hodinách je čas na reštart a zaslúžený oddych. Vyberáme sa na lov, tentokrát jedla.

IMG_9072a
Prestávka nadovšetko. Na tej našej sme si po šalátovom bare dopriali zhrešenie v podobe vynikajúcich čokoládových vaflí.     
IMG_8890a
Jednoduchosť a čistota priestoru podnietila k tvorbe nejedného dizajnéra. Závesné kvetináče sú zároveň ďalšou novinkou predznamenajúcou hit tejto sezóny.

Pokračujeme a vydávame sa po stopách tých najlepších produktov. Každý deň na veľtrhu sa nesie v rovnakej réžii. Skorý nástup, rozdelenie jednotlivých stánkov, photoshooting, spoločný obed a menšia pauza. Nasleduje ďalšie chodenie, postovanie na sociálne siete, vstupy Hunteriek na Instagrame a objavovanie nových kúskov. Počet kilometrov sa udáva v desiatkach, rovnako ako množstvo kávy. Je to náročné, je to intenzívne, no zároveň je to presne také, aké sme chceli.

IMG_8762
Tradičné servírovanie, lahodné pochutiny či set na fondue. Nechýba vám niečo vo vašej kuchyni? Stačí sa inšpirovať tu.
IMG_9005a
Žiť, dýchať a tvoriť. Byť súčasťou tých najinovatívnejších projektov na poli bytového dizajnu bola obrovská výsada.

Za celý čas stihnem celý veľtrh prejsť sotva jedenkrát.  Hladina inšpirácie na meter štvorcový je skutočne privysoká. V pondelok, náš posledný deň na veľtrhu si prezerám všetky zábery a s úžasom zisťujem, že i keď mám nafotené skutočne množstvo materiálu, mám pocit, že som nepostihla všetko. Atmosféra veľtrhu bola magická, aktívna a motivujúca. Z takého prostredia sa neodchádza ľahko.

IMG_9047
Jedna z najkrajších inštalácií na veľtrhu od umeleckej skupiny teamLab.  Jej cieľom bolo  dosiahnutie rovnováhy medzi umením, vedou, technikou a kreativitou. Misia splnená.
collage
Útulnosť a hravosť verzus nápaditosť a elegancia. Zariaďovať obývaciu izbu je úžasná hra a čo je najlepšie – voľba je len na vás!
IMG_8601aa
Zaslúžený oddych a kúsok parížskeho slnka.

Veľtrh bol v mnohom výnimočný a prelomový. Ukazoval najnovšie trendy na poli bytového dizajnu, vynikal inovatívnymi zjednodušeniami, oslnivými inštaláciami a v mnohom provokoval. Už najbližší víkend sa môžete tešiť na fotoreportáž plnú dizajnovej inšpirácie a postrehov našich Creative Hunters. Ešte predtým vám však prinesieme kratší video zostrih z veľtrhu Intergift v Madride.

Foto: Viola Hojstričová

Leave A Reply

Navigate