Ako býva autorka blogu Dorota&Greta?

Michala Grešková z blogu Dorota&Greta nebloguje len o sebe, ale o celom svojom mikrovesmíre, ktorý tvorí jej manžel, dve dcérky, rybička Samantha (pomenovaná staršou z nich) a nové bývanie na Záhorí. Každý detail je poctivo vyberaný a vzniká tak domov, na ktorý by bol pyšný hocijaký interiérový dizajnér. Inšpirujte sa jej výberom pre Bonami a nahliadnite do jej  nového domova!

Dorota&Greta
Nová obývacia miestnosť, v ktorej sa dokonale miešajú prírodné tóny s výraznými motívmi.
Dorota&Greta
Zelené farba a exotické vzory vhodne doplnia hnedo-sivú paletu.
Dorota&Greta
Michala s manželom v osvetlení hľadajú nielen praktickosť, ale aj dizajnovú krásu.

Ako momentálne žijete?

Momentálne žijeme na Záhorí a bývame v dome. Je to relatívne čerstvé, nasťahovali sme sa koncom augusta minulý rok.

Zmenil váš spôsob fungovania a bývania príchod detí? V čom?

Tak na toto si musím trošku zaspomínať. Samozrejme, že sa zmenil, vo všetkých smeroch. Tak ako sa zmení váš život, vaše priority, tak sa mení aj vaše fungovanie a spôsob, akým bývate. Zrazu veci, ktoré vám doma prídu úplne bežné, sú pre deti nebezpečné alebo natoľko lákavé, že musia ísť preč. Na veci aj deti v dome treba dávať oveľa väčší pozor…Všade sú hračky, varí sa v oboch kuchyniach, veľkej aj malej, po dome sa povaľujú odrážadlá, malý nábytok a na schodisku zábrany.

Dorota&Greta
Čierno-biela klasika vládne stenám, ale aj textíliám.
Dorota&Greta
Dlhá komoda poslúži ako priestor, kde môžete postaviť kvety, dekorácie, suveníry alebo fotografie.
Dorota&Greta
Zeleň príjemne ladí s drevom a dodá bývaniu sviežosť.

Z blogu je jasné, že svoje bývanie si rada zariaďujete sama, podľa vlastnej predstavy a cítenia. Čím sa riadite? A pomáha vám s tým niekto?

Áno, dom si zariaďujeme sami s manželom. On je hlavou celého zariaďovania a má to celé pod palcom…Dokáže hodiny vyberať dávkovač na mydlo alebo box na vreckovky. Veľmi si cením, že si s tým dá toľko námahy.

S vizualizáciou nám pomáhal bytový architekt, mali sme jasnú predstavu a on nami vybraté  prvky umiestnil do 3D vizualizácie – nechceli sme nič nechať na náhodu. Dom si nezariaďujeme na dva alebo päť rokov, preto sme chceli vytvoriť priestor, v ktorom sa budeme cítiť dobre dlhodobo. Ako nosný element sme vzali bielu farbu a prírodné materiály, papier, drevo a veľa prirodzeného svetla.

Ktoré sú vaše milované interiérové kúsky?

Môj beauty stolík, po ktorom som vždy túžila a teraz ho konečne mám. A detská izba mojich dievčat, v mojich očiach je síce ešte nedokončená, ale všetko, čo do nej dávam, vyberám veľmi svedomito a tak, aby to zapadalo do celku, ktorý chcem vytvoriť. A ak by som to mala pomenovať konkrétne, tak je to naše osvetlenie, na ktorom sme si dali záležať, industriálna lampa nad jedálenským stolom alebo lampa v obývacej časti. V podstate sme hrdí na každý jeden kúsok, pretože každý sa vyberal svedomito, aby zapadol do celku.

Dorota&Greta
Ani v spálni nechýba Michaline milované svetlo a geometria.
Dorota&Greta
Beauty stolík je kúsok, po ktorom blogerka dlho túžila.
Dorota&Greta
Kúpeľnu Michala s manželom zútulnili drevenou skrinkou, kvetinami a hebkým textilom.

Po akých kúskoch ešte túžite? A máte nejaké projekty do budúcnosti?

Je jedna vec, ktorú riešime s manželom už dlhodobo a tou je kreslo do obývačky. Buď nám nesedí farebne, alebo je síce dizajnérsky dokonalé, ale nie je dostatočne pohodlné. Aktuálne však už máme favorita.

Čo sa týka projektov týkajúcich sa domu, tak áno. Máme už dva mesiace rozpracovaný projekt záhrady a tam momentálne smeruje všetka naša energia. Pokúšame sa totiž na relatívne malom priestore vytvoriť plnohodnotný priestor na hranie, zábavu aj relax…A samozrejme stále dolaďujeme doplnky, ktoré dajú tú pomyselnú bodku a vytvoria teplo domova.

Máte doma niečo aj z lokálnej (česká, slovenská, …) tvorby?

Áno máme a som na tieto kúsky aj patrične hrdá. Máme doma až tri Milash deky od slovenskej dizajnérky, ktorá šije deky na hranie v rôznych farebných prevedeniach, čiže zapadnú krásne do každého interiéru a tak máme jednu v obývačke na prízemí a dve v detskej izbe. Alebo ručne tkaný okrúhly koberec od Simply.

Dorota&Greta
Pri výbere nábytku sa musia brať ohľady aj na deti a ich potreby.
Dorota&Greta
Domáci miláčik – rybička Samantha a menšie dekorácie premieňajú dom na domov.
Dorota&Greta
Veľká a pohodlná pohovka je základ. Rodičia si na nej odpočinú, deti zas pohrajú.

A čo nejaké pamätnosti, ktoré ste zdedili. Našli by sme niečo také u vás?

Áno, bez vecí, ktoré majú spomienky, by to nešlo. Mám pocit, že vždy, keď na tie veci čo i len pozriem, cítim z nich dušu človeka, ktorým patrili. Mám doma jedálenský servis po babičke, ktorý už síce nie kompletný, ale o to viac si ho vážim. A tiež taburety po dedkovi, ktoré si dáme zrenovovať a krásne zapadnú do interiéru domu.

Dostali ste niekedy doplnok do bytu, ktorý vám fakt nesadol? Aký bol postup? 🙂

Keď som dostala nejaký  dar, tak si úprimne nepamätám, že niečo bolo vyslovene zlé. Ja sa snažím tú danú vec využiť – ak aj mi nelahodí oku, tak ju používam, lebo viem, že daný človek, mi chcel urobiť radosť a vyberal to s láskou.

Kde hľadáte novú energiu a inšpiráciu?

Inšpiráciu všade. Prevažne sú to však blogeri, Instagram alebo rôzne online magazíny. A energiu? V rodine, v spoločných výletoch alebo v tanečnom štúdiu, kam chodí moja dcéra. Chodí tam veľa mamičiek, ani by ste neverili, koľko vecí sa tam človek dozvie (smiech). Tiež mám rada samotu, ale zároveň som spoločenský typ a mám veľmi rada ľudí.

Dorota&Greta
Destká izba patrí medzi blogerkyne najobľúbenejšie.
Dorota&Greta
Zariaďovanie je dlhým procesom, ktorý ešte ani náhodou nie je na konci.
Dorota&Greta
Malé detaily, ktoré dodávajú detskej izbe hravosť.
Navigate