Doprajte svojmu bývaniu trochu luxusu a vyskúšajte mramor

Mramor je symbolom vznešenosti, luxusu a pôsobivej elegancie. Je zároveň silný, robustný a nadčasový. A možno i preto patrí v tejto dobe k jedným z najobľúbenejších interiérových trendov a my sme mu úplne podľahli!

mramor
Mramorová stena je krásnym a veľmi nápadným prvkom. Doplňte ju preto už len minimalistickými kúskami. | Zdroj: vtwonen.nl, newzealanddesignblog.com

Mramor ako taký, no hlavne jeho imitácie, celkom pohltili svet dizajnu za posledné mesiace. Práve ony imitácie sa potrali o to, aby sa tento elegantný a nadčasový vzor dostal k širšej verejnosti – veď nie každý môže mať doma rovno mramorové schodisko! Typickú „žilkovanú“ štruktúru tak teraz môžete nájsť na vankúšoch, tapetách, na riade a ďalších, menších dekoráciách. Práve na malých plochách a vo vhodných farebných kombinácách dokáže mramor správne vyniknúť a vášmu interiéru tak dodá ten žiadaný nádych luxusu a čistoty.

mramor
Vázy, kvetináče alebo napríklad i podtácky získajú s mramorovou štruktúrou punc luxusu. | Zdroj: mydubio.com, sugarandcloth.com
mramor
Mramorový motív si zamilovali nielen dizajnéri, ale i DIY nadšenci. | Zdroj: diycandy.com, vintagerevivals.com

Treba si ale dať pozor na to, aby mramor v interiéri nepôsobil veľmi chladne. Odporúčame ho preto nakombinovať so svetlým drevom alebo nežnými, pastelovými farbami, ktoré mu dodajú teplejšiu tvár. Mramor ale môžeze do svojho bývanie zakomponovať i v rôznych farebných variantách. Veľmi zaujímavé sú podoby zeleného, ružového, alebo modrého mramoru. Klasickou bielo sivou variantou ale samozrejme nič nepokazíte!

mramor
Imitácia mramorového povrchu sa najčastejšie objevuje v kolekciách škandinávskych značiek. Môžete ho vidieť napríklad na doplnkoch dánskej značky House Doctor.
mramor
Mramor se nevyhol ani dekoráciám holandskej značky Present Time.
mramor
O tom, že mramor pristane i plagátom, sme sa mohli presvedčiť i v kampani značky Lila a Lola.

A čo vy a mramor? Podľahli ste mu už aj vy a máte doma pár „žilkovaných“ kúskov? My sme samozrejme nemohli odolať a pár vecí sme si vybrali i pre naše vlastné domovy. Nechajte sa inšpirovať!

mramor

1. Sada 3 úložných krabíc Marble | 2. Zápisníky od značky Tri-Castal Design | 3. Stolík Prairie Marble Chrome, 50x50x50 cm | 4. Mramorový budík LED Brick Marble Click Clock | 5. Hodiny Marble Hexagon White | 6. Kuchynská utierka Marble Grey

Leave A Reply

Navigate