Kerri Middleton: Busy B pomáha robiť život usporiadaným a organizovaným

September priamo zvádza k nakupovaniu krásnych zápisníkov, lepiacich pásikov, diárov, ceruziek a ďalších pokladov z papierníctva. A to aj bez ohľadu na to, či ešte chodíte do školy alebo nie. My v Bonami sa bez týchto kúskov nevieme zaobísť. Veľmi dobre vieme, že práve tie najlepšie nápady nikdy nepočkajú a čo si nenapíšeme, to rýchlo zabudneme. Väčšina z nás má preto vždy poruke nejaký zápisník a ceruzku, aby sme si mohli všetko hneď poznamenať a navyše si zároveň pekne utriediť myšlienky.

Plánovanie (nielen kampaní), to je skrátka naše. A čo potom, keď objavíme štýlové a zároveň parádne vychytané kúsky? Napríklad ako tie od britskej značky Busy B, ktoré nájdete v našej aktuálnej kampani. Preto sme ani chvíľku neváhali a vyspovedali Kerri Middleton, zakladateľku Busy B, ktorá vás presvedčí, že plánovanie a organizovanie času môže byť skutočne zábava!

 kerri_image03_headshot1Majiteľka a zakladateľka značky Busy B – Kerri Middleton | Zdroj: Kerri Middleton

Povedzte nám niečo o vzniku Busy B. Ako to celé začalo?

Všetko odštartovalo v roku 1998, kedy som len tak zo srandy vytvorila stojany na vianočné pozdravy z kartónu, ktoré sa ale nakoniec dostali až do Múzea moderného umenia v New Yorku. S týmto materiálom sa mi veľmi dobre pracovalo, bavilo ma to a tak prichádzal jeden nápad za druhým.

Čo je vaším cieľom? Kam ako značka smerujete?

Naším cieľom je vytvárať také produkty, pri ktorých bude na prvý pohľad jasné, že sú naše. Chceme, aby si naši zákazníci hovorili „Pozri, to je od Busy B! Zbožňujem ich výrobky. Vždy majú nejaké super vychytávky a super kvalitu“. Vyrábame tiež kúsky, ktoré si môžete ľahko sami namixovať a zároveň budú spoločne stále ladiť. To sa skvele hodí, keď napríklad nakupujete darčeky.

Zároveň dúfame, že Busy B rezonuje v hlavách našich zaneprázdnených zákazníkov a naša značka sa pre nich stala synonymom štýlových doplnkov, ktoré im napomáhajú robiť život krásne usporiadaným a organizovaným.

11834728_1044930992214261_2401493082618861295_o

Zápisníky, kalendáre, lepky, plánovače a veľa ďalšieho. Busy B je skutočný raj pre všetkých milovníkov papierníctva! | Zdroj: Busy B

BB_15974

Zdroj: Busy B

Čo znamená názov Busy B?

Slovíčko „busy“ (v preklade zaneprázdnený) je v našom názve veľmi dôležitým prvkom. Väčšina našich zákazníčok sú totiž zaneprázdnené ženy. My im chceme podať pomocnú ruku a uľahčiť organizáciu každodenných úloh. Preto sú naše produkty nielen úžasne praktické, ale aj plné jednoduchých a šikovných vychytávok, ako sú kapsičky na vizitky, pozvánky alebo napríklad zvláštne listy na poznámky.

Druhá časť názvu – písmeno „B“, má hneď dva významy. Odkazuje k môjmu prostrednému menu Binnie – volám sa totiž Kerri Binnie Middleton. A ten druhý význam sa vzťahuje k slovu „bee“ (v preklade včela). Pri rozvoji našej značky sme často premýšľali nad tým, že naše produkty sú vlastne určené pre zaneprázdnenú „kráľovnú domácnosti“. Nechceli sme ale mať v logu priamo včelu, a tak sme zvolili štylizované písmeno B, ktorého špicatý koniec trochu pripomína malé žihadlo.

Kto všetko pracuje na kolekciách a vašich produktoch?

Máme celý tím veľmi talentovaných dizajnérov. Spolupracovali sme už s niekoľkými tlačiarňami, ktoré vyrábali naše produkty. Veľmi dbáme na kvalitu, takže aby sme nadviazali s tlačiarňou užší vzťah, musí byť všetko v úplnom poriadku. Stále sa ale zaujímame o nové techniky, materiály a spôsoby výroby, takže neustále hľadáme nových dodávateľov.

10562527_832963550077674_4266030300082198290_o

Zdroj: Busy B

Kde beriete inšpiráciu pre nové kolekcie Busy B?

Inšpiráciu čerpám z mnohých zdrojov – z trendov, módy, doplnkov pre domácnosť, umeleckých diel, časopisov, dizajnových veľtrhov a obchodov. Vždy sa pozerám na vzory a farby a na to, ako sú aplikované na rozličné predmety. Rovnako tak ma zaujímajú všetky zaujímavo riešené produkty na trhu – nielen z oblasti papierníctva. Mám rada inováciu, či už sa jedná o kuchynské náčinie alebo papierenské výrobky, látky alebo módu.

Naši dizajnéri sa vždy zaujímajú o tie najmenšie detaily, rôzne techniky tlače a čo najprecíznejšie dokončovacie práce. Vždy, keď sme v zahraničí, či už pracovne alebo na dovolenke, rozhliadame sa v obchodoch po novinkách a hľadáme inšpiráciu. Naposledy som narazila na zaujímavé nápady na dovolenke v Amerike. Nemôžem jednoducho prejsť okolo papierníctva alebo obchodu s darčekovými predmetmi bez toho, aby som sa pozrela, čo je nové. Som si istá, že je to závislosť.

Gifts_£5

Zdroj: Busy B

Čo máte na svojej práci najradšej?

Študovala som produktový dizajn na škole v Glasgow a stále sa mi na mojej práci páči samotný vývoj produktu. Tiež mám rada výzvy, na ktoré narážam, keď vediem obchod. Mám okolo seba rada talentovaných ľudí, s ktorými je ľahké dosiahnuť vytýčené ciele.

Ako malá firma si môžeme dovoliť robiť rýchle rozhodnutia a zmeny bez byrokratických prieťahov. Môžeme tak skúšať nové veci a inovovať, vyhodnocovať výsledky a rozhodnúť sa o ďalšom vývoji. V súčasnej dobe sa zameriavame na rast firmy a rozširovanie našich produktov medzi viac zaneprázdnených žien po celom svete!

10454201_814187711955258_2871128433505524172_o

Zdroj: Busy B

BB_2015_6_153494-1-Andrew-Dicks-conflicted-copy-2015-06-14

Zdroj: Busy B

Ktorý z produktov je váš najobľúbenejší? A prečo?

Najradšej mám náš diár Family Calendar. Je v ňom kúsok Busy B klasiky. V ponuke ho máme už niekoľko rokov a darí sa nám ho stále vylepšovať. Môj rušný život s manželom a tromi deťmi je s ním skutočne ďaleko jednoduchší. Všetko si schovávam do vreciek, do ktorých dávam všetko, takže viem, kam sa pozrieť, keď mám dieťa v jednej ruke a niekoľko tašiek v druhej. S ním mám istotu, že nikdy nestratím vizitky zo schôdzok alebo pozvánku na detskú party.

Ktorý kúsok si naopak najviac zamilovali vaši zákazníci?

Náš plánovací zápisník Wedding Planner a diár Busy Life. Tie sa teraz predávajú asi najviac. Oba kúsky sú doplnené o najrôznejšie vychytávky z kolekcie Oh So clever.

Kitchen

Varíte radi? Potom sú pre vás papieroví pomocníci do kuchyne ako stvorení! | Zdroj: Busy B

Plánujete radšej s papierom a ceruzkou v ruke alebo pri organizovaní dávate prednosť počítaču a telefónu?

Oboje. Veľmi rada si vytváram rôzne inšpiratívne koláže a je mi jedno, či ich na papier alebo digitálne. Obe možnosti majú svoje výhody.

product-329623-stolni-kalendar-oh-so-clever

1. Stolový kalendár Oh So Clever | 2. Týždenný plánovač Oh So Clever | 3. Diár To Do 2016 | 4.Adresár Slim Adress Book | 5. Stojaca kniha na recepty Oh So Clever

Tieto kúsky a ešte veľa ďalších od britskej značky Busy B nájdete v našej aktuálnej kampani.

Leave A Reply

Navigate