JUST LOVE – navrhnuté a vyrobené s láskou na Slovensku

V Bonami sa vyžívame v tom, že hľadáme zaujímavých ľudí, ktorí majú pekné nápady. A napĺňa nás, keď sa nám niekoho takého podarí nájsť. I preto vám s hrdosťou predstavujeme ďalšiu slovenskú značku, ktorá robí radosť. Sme si totiž istí, že i vy si ju zamilujete – preto sme pre vás pripravili i exkluzívnu kolekciu tých najrozkošenjších výrobkov, ktoré táto dvojica vytvorila.

Za značkou JUST LOVE totiž stojí dvojica mladých ľudí, ktorí milujú svoju prácu a je to na nej vidieť. A keďže u nás v kancelárii sme sa do tulkáčov zamilovali okamžite úplne všetci, rozhodli sme sa rovno osloviť ich stvoriteľku, Zuzanu Szabovú, aby nám porozprávala, ako to vlastne celé vzniklo…

Kto tvorí značku „Just Love“?
Značku JUST LOVE tvorím ja s mojím priateľom Marekom.
Na začiatku som to bola len ja, ale priateľ ma veľmi podporoval už keď som sa začala učiť šiť a nakoniec sa do tulkáčov tiež zalúbil. Je grafický dizajnér, takže má na strarosti web, vysačky, fotenia a podobne. Na mne je potom dizajn tulkáčov ich výroba a distribúcia, komunikácia a všetko ostatné okolo.

Just Love

Zdroj: Instagram JUST LOVE

Just Love

Zdroj: Instagram JUST LOVE

A prečo práve názov „Just Love“?

Názov JUST LOVE som nevymyslela ja, ale Marek. Niekoľko rokov predtým, ako sme sa vôbec stretli, kúpil túto doménu. Ja som o nej vedela a veľmi sa mi páčila a tak sme ju začali aktívne používať.

Kde a kedy sa táto tento nápad vôbec zrodil? A prečo plyšové hračky?

Bola to zhoda okolností, nebolo to plánované. Pred tromi rokmi som šiť vôbec nevedela, ale vždy som sa to chcela naučiť, tak som si kúpila prvý a najlacnejší šijací stroj. Po práci počas večerov a víkendov som sa učila šiť. Strašne ma to začalo baviť a o pol roka som si kúpila lepší šijací stroj a potom rovno aj ďaľší na detailnejšie úpravy.

Veľmi som tiež túžila po vyšívacom stroji. Mám jednoducho radšej výšivku ako tlač na látku, mám z toho lepší pocit. Tak som si kúpila aj ten, učila som sa s ním postupne pracovať a jedného dňa som zatúžila ušiť si niečo jednoduché z bio bavlny, z ktorej som šila mikiny a ktorá bola veľmi príjemná na dotyk.

Nakoniec som si ušila ušila rovno vankúš v tvare zvieratka, prišiel mi však veľmi nudný – tak mi napadlo vyšiť mu tvár práve tým novým strojom!

Just Love

Zdroj: Instagram JUST LOVE

Just Love

Zdroj: Instagram JUST LOVE

Ako vyzerá produkcia jedného tulkáča? Čo všetko za ním vlastne stojí?

Na výrobu tulkáča používam veľmi kvalitné materiály vyrobené v Európe, niektoré sú dokonca priamo zo Slovenska. Výroba tulkáča začína jeho návrhom, nakreslím si ho pekne ručne, potom svoj návrh prekreslím v grafickom programe, ten potom upravím vo vyšívacom programe. Následne výšijem tváričku, obkreslím si tvar, našijem vysačky prípadne chvostíky, labky a ušijem zvieratko. To potom vyplním dutým vláknom. Zašijem ho a zvieratko je na svete.

Just Love

Zdroj: Instagram JUST LOVE

Just Love

Zdroj: Instagram JUST LOVE

Kde nachádzate inšpiráciu na novú tvorbu?

Inšpirácia je všade, mám rada rada dizajn vo všetkých jeho podobách, inšpirovať ma dokáže rovnako farebná kombinácia, rastlina, ako aj architektúra. Rada hľadám rôzne značky, je jedno čo vyrábajú – ak majú pekný dizajn produktov a vlastnú, originálnu identitu, som vždy úplne nadšená. Rada sa tiež „flákam“ na Pintereste, veľmi mi to pomáha relaxovať.

Čo môžeme od „Just Love“ v najbližšej budúcnosti okrem tulkáčov ešte čakať? Kam by ste sa chceli posunúť? Čo chystáte?
Vízia JUST LOVE je jasná, chceme robiť radosť. Chystáme aj iné druhy produktov, ten najnovší predstavíme v najbliššom období. Na tento rok máme už dohodnuté zaujímavé spolupráce, takže je sa načo tešiť, ale nechcem prezrádzať dopredu.

Just Love

Zdroj: Instagram JUST LOVE

Just Love
Zdroj: Facebook JUST LOVE

Zuzana pracovala niekoľko rokov ako Happiness manažér v reklamnej agentúre. Jej úlohou bolo starať sa, aby boli ľudia vo firme šťastní. Skvelá práca, no k jej vlastnému šťastiu stále niečo chýbalo. Bola to vlastná tvorba a možnosť prinášať ľuďom radosť aj cez pekné výrobky. Sen sa postupne zmenil na realitu. Najprv začala navrhovať a šiť svoje nápady po nociach popri práci, no postupne sa táto záľuba rozvinula do značky JUST LOVE, ktorej sa venuje s láskou a naplno.

Marek je grafický dizajnér, ktorý žije startupovým životom na striedačku medzi Bratislavou a San Franciscom. JUST LOVE je srdcovka, ktorú s radosťou dotvára. Od vlastného fontu, cez grafiku webu a fotenia. Na všetkom vidno Marekovu precíznosť a cit pre estetiku.

Navzájom sa inšpirujú a spoločne tak vytvárajú značku, ktorá hovorí sama za seba: JUST LOVE.

Leave A Reply

Navigate