JITONA: Český nábytok se svetovou náturou, ktorá vás chytí za srdce

Nábytkárska firma JITONA dokazuje, že v Česku majú byť na čo hrdí právom. Názov značky vznikol spojením slov Jihočeská továrna nábytku. Odkazuje na mestečko Soběslav, kde bola spoločnosť v roku 1951 založená. JITONA však už dávno prekročila hranice krajiny a svojimi produktmi teraz oslňuje po celej Európe a ďalej.

Kolekcia Mamma

Kolekciu Mamma pre značku Jitona navrhlo úspešné štúdio VRTIŠKA• ŽÁK. Obaja páni sa zhodujú: „Základým motívom bola hravosť, striedmosť a kombinácia materiálov.“

Títo talentovaní dizajnéri vyštudovali VŠUP (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Prahe) a značnú časť inšpirácie nazbierali aj počas svojich štúdií v Helsinkách. V súčasnej dobe patria k novej sviežej generácii českého dizajnu a pracujú na projektoch nielen v oblasti interiérov, ale aj architektúry a produktového a grafického dizajnu.

Postel Jitona Mamma
Mamma sa pýši elegantnou formou kombinovanou s prírodnými materiálmi a sofistikovanými detailami

Ľahkosť jednotlivých produktov kolekcie je docielená zakomponovaním elegantných nožičiek a faktu, že nábytok neleží priamo na zemi. Tento princíp je dobre využiteľný v malých priestoroch, kde opticky nezmenšuje podlahovú plochu. Túto minimalistickú, ale tiež výraznú a kvalitnú kolekciu náležite ocenili aj poroty na významných veľtrhoch výstavách. Mamma zaujala na Elle Deco International Design alebo Czech Grand Desing.

JITONA je aj naša Srdcovka

Značku JITONA sme si obľúbili aj my v Bonami. Akonáhle dojde na zariaďovanie nového bývania, radi siahneme práve po nábytku českej výroby. Tak ako naša kolegyňa Nina, ktorá si kúsky JITONA nevie vynachváliť.

Nina má doma spálňu z kolekcie Mamma, ktorá patrí medzi naše stálice na Bonami. Je to najmä preto, že „nábytok JITONA je veľmi kvalitný, z pevného dreva, ktoré odolá aj nárazom a každodennému používaniu. Samotná posteľ je veľmi pevná, ako bonus má kvalitný polohovateľný rošt. Komoda Mamma pôsobí, že je bezodná,“ pochvaľuje si.

Česká JITONA
Zásuvky na komode Mamma majú tichý a praktický systém otvárania

Ako sa starať o produkty JITONA v 7 krokoch

Výnimočný nábytok si zaslúži výnimočnú starostlivosť. Jedine tak vám totiž bude slúžiť v perfektnej kondícii dlhé roky. Vrelo teda odporúčame držať sa niekoľkých zásad:<span>

  1. Prach utierajte pomocou čistej, hebkej, flanelovej handričky.
  2. Nepoužívajte rozpúšťadlá ani podobné chemické prostriedky.
  3. Voskované podlahy možno čistiť pomocou prípravku so zložkou vosku, tie lakované zase jemne navlhčenou utierkou.
  4. Majte na pamäti, že voda môže nábytok poškodiť. Môže spôsobiť, že sa objavia prasklinky alebo škvrny, preto pred ňou nábytok chráňte.
  5. Nábytok by mal vždy stáť na rovnej podlahe.
  6. Príliš vlhké počasie ani extrémne teploty produktom nesvedčia, preto im ich nevystavujte. Platí to aj v prípade horúcich nádob, napríklad hrnček s čajom na vašu novú komodu neodkladajte.
  7. Umiestnite nábytok najlepšie na miesto, ktoré nie je dlhodobo vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Jitona Mamma

Celý jún vám kúsky Jitona ponúkame s extra zľavou. Využijete ju?

Leave A Reply

Navigate