5 detailov k čarokrásnej vianočnej tabuli

Recepty na vianočné pečenie už máte, ale ako ich budete servírovať? Sladké dobroty sa predsa budú najlepšie vynímať na sviatočnej tabuli! Ako na ňu? Zamerajte sa na vzorované detaily, náladové svetlo, lesklé doplnky a prírodné tony. Všetky potrebné doplnky zoženiete v našom vianočnom výbere, tak šup-šup do zdobenia!

cipkovany tanier 2Čipka na porceláne? Na tanieri Alice stojí za to! Foto: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková

Krok č. 1
Porcelán, čo sa rád parádi

Počas roka sa väčšina z nás uspokojí s jednoduchším porcelánovým setom na stolovanie. Rýchle raňajky si nič špeciálne nevyžadujú a navyše potrebujeme, aby riad splynul so zvyškom doplnkov. To však neplatí na Vianoce. skúste sa tento rok odvážiť na porcelán s výraznejším detailom. Nemusia to byť výrazné farby, stačí luxusne vyzerajúci čipka. S ňou je to ako s oblečením – tiež ju skôr nosíte na špeciálne príležitosti, tak prečo to nevyužiť aj v interiérových doplnkoch?

sviecky
Sviečky a svetielka. To je základ hrejivej atmosféry. Foto: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková

Krok č. 2
Svetlo s dobrou náladou

Zvyknete si zapáliť sviečky po ťažkom dni v práci? Doprajte si ich upokojujúcu energiu aj počas Vianoc. Tentokrát ich však nedajte na komodu či nízko posadenú policu. Počas sviatkov môžu zaujať miesto aj uprostred slávnostného stola. A neostávajte len pri nich. Jemný blikot krásne doplní LED osvetlenie. Svetelné reťaze sú ideálnou voľbou. Sú bezpečné, nevtieravé a každú miestnosť krásne zjemnia.

sklo 3
Na sklo francúzskej značky La Rochère nedáme dopustiť. Zdroj: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková

Krok č. 3
Honosné sklo

So sklenenými pohármi to je podobne ako s jednoduchým porcelánom. Skúste však vymeniť obyčajný pohár na džús za zdobenú čašu na varené víno alebo aperitív. Tradičná sklárska práca a výraznejšie ornamenty totiž nepatria len do výbavy našich babičiek. Práve reliéf harmonicky doplní čipku na tanieri a pozdvihne vašu večeru na vyššiu úroveň.

sklo
Prírodné detaily pôsobia prirodzene a na nič sa nehrajú. Zdroj: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková

Krok č. 4
Dotyk prírody

Aj keď v zime netrávime v prírode toľko času, poklady z nej si môžme priniesť hravo domov. Prírodné materiály a tóny dodajú každému interiéru na úprimnosti a pohode. Skúste postaviť na stôl alebo zavesiť na stenu obriu hviezdu. Priláka každý pohľad, no nikdy nebude vyzerať okázalo. Doplniť ju môžete nazbieranými vetvičkami, voľne položenou šiškou alebo trvácnejším umelým kvetom.

priroda
Hviezda Bolzte je síce väčších rozmerov, no práve vďaka tomu upúta. Zdroj: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková

Krok č. 5
Decentný lesk

Obdivujete lesklé doplnky v obľúbenej kaviarni? Túto sezónu vám odporúčame vyskúšať ich aj u seba doma. Zvoľte menšie dekorácie a doplnky – tie znesú lesk bez toho, aby pôsobili gýčovito. Lesk funguje podobne ako sviečky lebo dokáže dodať interiéru decentný jas a navyše pôsobí slávnostnejšie než bežné doplnky v tlmených tónoch. Pri menších dekoráciách sa tak nemusíte báť ani tak výraznej farby ako je červená!

lesk
Menšie doplnky si môžu dovoliť vysoký lesk. Zdroj: Bartosz Swierszczek | Styling: Monika Kořínková

A ako si vytvoríte takú sviatočnú tabuľu u seba doma? S kúskami nižšie úple jednoducho!

collage_stolovanie_vianoce
1. Tanier Robin 2. Dekoratívny kvet Parlane 3. Hviezda Boltze 4. Pohár La Rochère 5. Tanier Alice 6. LED sviečka Flake 7. Svietniky Gold Stain 8. Svetelná reťaz Diamonds

Leave A Reply

Navigate