Jednoduchý, trochu surový a hlavne rešpektujúci pôvodný priestor, aj taký je interiér bratislavského FACHu

Ako sme už v našom jarnom článku z bratislavského prostredia sľúbili, hneď ako bratislavský podnik FACH otvoril svoje prevádzky, patrili sme samozrejme k prvým zvedavým návštevníkom.

Uprostred leta najprv privítal prvých zákazníkov Juice shop, v ktorom musíte ochutnať čerstvé šťavy, elixíry a smoothie, ktoré vám dodajú energiu a posilnia imunitu. Hneď vedľa Juice shopu sa nachádza rovnako novootvorená výberová kaviareň s pekárňou, kde si môžete pochutiť na fantastickej káve (v horúcich letných dňoch odporúčame pohár plný ľadu a kávy!), drobnom občerstvení ako sú sendviče a šaláty, prípadne si so sebou domov môžete aj odniesť čerstvo upečený chlieb.

Fach

Fach

Fach

Okrem všetkých zdravých dobrôt, ktoré vám vo FACHu budú určite chutiť a pre ktoré sa sem budete určite radi vracať, nás samozrejme upútal aj štýlový interiér. Rekonštrukciou celej budovy krásneho historického Mozartovho domu na Ventúrskej ulici v Bratislave vznikol celý podnik FACH, ktorý tvorí už otvorený Juice shop, kaviareň s pekárňou a na svoje otvorenie ešte čaká bar a reštaurácia. Hlavný architekt Mozartovho domu je Kalin Cakov, interiér prízemných priestorov FACHu, ktoré budú otvorené verejnosti, navrhli architekti bratia Iľja a Martin SkočekovciObaja hneď vedeli, že priestor ostane v jednom materiáli, do ktorého sa budú vkladať rôzne prvky. Juice shop ako už vieme, je biely, kaviareň je celá zo svetlého buku a bar s reštauráciou budú čierno-oceľové.

Fach

Fach

Priestor vo vnútri historickej budovy má samé klenby, pôdorys je veľmi členitý. Bratia Skočekovci tak vytvorili na prvý pohľad obyčajný návrh interiéru. Ten spočíva v úplnom rešpektovaní pôvodného priestoru, akurát omietnutý špeciálnou omietkou, vrátane podláh. Celkový dojem teraz vyzerá pôvodne a pôsobí trochu surovo.

Hlavnou ideou bolo dokázať pekne zjednotiť celé priestory FACHu. Aj napriek tomu, že rôzne podniky budú mať inú funkciu a atmosféru, budú mať jedného spoločného menovateľa. Ostatné vstupy architektov v priestore Fachu sú solitérne atypické nábytky a mobiliár. Výzvou bol hlavne materiálový mix, ktorý zvolili. Barové pulty zo surových železných platní, omietka na zemi, to všetko možno pôsobí ako dosť banálne riešenia, pričom v skutočnosti je to presne naopak. O čo obyčajnejšie návrh vyzerá, o to zložitejšia je jeho realizácia.

Fach

Fach

Fach

Ak teda premýšľate, kam v Bratislave zájsť na dobrú kávu, výživný džús či najlepší sendvič na svete, FACH vás svojou ponukou určite nesklame. A ako pridaná hodnota je určite aj krásny interiér a priestor ich prevádzok. 

fotky: Jaja Jenčová
zdroj: fachbratislava.sk

Leave A Reply

Navigate