Čo priniesol jarný Urban Market 2016 v Bratislave?

Už od roku 2010 je Urban Maket v Bratislave neodmysliteľnou súčasťou alternatívnych podujatí pre širokú verejnosť. Posledný májový víkend sa táto predajná výstava konala na Fakulte architektúry STU, ktorá tento rok slávi 40. výročie svojho vzniku. Jarná edícia Urban Marketu 2016 bola už tradične spojená s bratislavským podujatím DAAD (Dni architekrúry a dizajnu).

jarný Urban Market 2016jarný Urban Market 2016jarný Urban Market 2016

Témou jarnej edície 2016 bol PROCES. Fáza, ktorá predchádza zdarnému, ale aj neúspešnému výsledku a je nutnosťou v každej oblasti tvorby. Najmä však téma perfektne zapadala do tohtoročného miesta konania Urban Marketu.


Fakulta archtitektúry STU je totiž východiskovým bodom množstva úspešných architektov a kreatívcov a tento rok si pripomína 70. výročie založenia architektonického vzdelávania na Slovensku, ako aj 40. rokov od vzniku FA STU. Budovu Fakulty architektúry STU navrhol architekt Emil Belluš, ktorý patrí medzi najrešpektovanejších slovenských  architektov 20. storočia. Moderne tradicionalistická budova bola postavená v rokoch 1947 až 1950, za Národnú kultúrnu pamiatku ju vyhlásili v roku 1986.

jarný Urban Market 2016 jarný Urban Market 2016

Aj tento rok sa verejnosť mohla tešiť na pestré spektrum predajcov z oblasti módy (Dearfriends, Bratiska, Puojd, Nosene..), detského tovaru (KaiKai, Heavenly, mile, moe, Juicy Monsters..) keramiky (Letos, LK / minilab..) doplnkov (remini, Indi-Vindi, Just Love, Mr. Wood..) šperkov (Jamaka, annn.k, Turzo..) kníh ( 82 Book & Design Shop, Antikvariatik.sk) a množstva ďalších.

Pripravený bol samozrejme aj bohatý sprievodný program ako workshopy, koncerty či diskusie. Vytrvalý návšetvník, ktorý sa vyšplhal aj na vyššie poschodia budovy STU, bol navyše odmenený krásnym výhľadom na veľkolepé Námestie Slobody.

jarný Urban Market 2016 jarný Urban Market 2016 jarný Urban Market 2016

fotky: Jaja Jenčová

Leave A Reply

Navigate