Dodajte vášmu bývaniu stredomorský nádych

Chceli by ste mať stremorský interiér i u vás doma? Veď pri mori vždy všetko chutí lepšie. Jedlo, víno, aj sám život ako taký. A možno i preto sme sa nechali inšpirovať prímorským prostredím a letným počasím aj pri tvorbe nových kampaní. Narazili sme pri tom na zaujímý trend stredomorských interiérov, ktorý je v tejto dobe veľmi populárny, no skúsili sme ho použiť ako doplnok do naších, neprímorských domovov.

Inšpirujte sa gréckym odkazom, stredomorským štýlom, alebo námorníckou tématikou a presvedčte sa sami, že to bude veľmi dobre vyzerať i u vás doma! Niekedy totiž k žiadanej zmene stačí pár dekorácií a efekt bude zaručený!

Inšpirácia podmanivými gréckymi ostrovami

Dom na pláži je snom, ktorý sa v našej lokalite sá splniť len veľmi ťažko (rozujem vôbec), ale môžeme sa ako v dome na pláži apsoň cítiť. Grécky interiéri sú charakteristické hlavne bielo-modrou kombináciou, ktorá nesie v sebe priame spojenie s okoloitým prostredím – blankytným morom a bielym pieskom. Ak teda máte u vás doma biele steny, stačí pár dekorácií v ostro modrej farbe, ktoré doplníte drevom a farebnými kvetinami.

Okrem toho, že vo vás vaše bývanie bude vyvolávať ešte príjemnejšie pocity a privolávať vám spomienky z posledného leta, má aj jednu konkrétnu a nemalú výhodu. Biele steny sú vo všeobecnosti totiž veľmi jednoducho kombinovateľné, takže ich pomocou budete môcť meniť štýl vášho interiéru počas celého roka a zároveň prirodzene odrážajú svetlo a tým optický zväčšujú celý priestor.

stredomorský interiér
1. Hrnček Fishie Vertical, 500 ml | 2. Tanier Inkie, 26 cm | 3. Džbánik Anchor

Exotický stredomorský štýl

Stredomorský štýl necharakterizujú len notorický známe biele domy s farebnými oknami a priezračným, azurovým morom v pozadí. Stredomorie (zvlášť to vnútrozemské, či napríklad severoafrické) je známe suchým podnebím a nekonečnými planinami vyschutej zeme. V taktomto nehostinnejšom prostredí je najobľúbenejším materiálom drevo a kamene, prútie a látky, ktoré aspoň trochu uchránia od pálivého slnka.

Ak teda nie ste priaznivcami modrej farby, nemusíte sa prímorského štýlu vzdávať. Kombinácie hnedej a béžovej, s drevom, kameňom a textíliami vytvoria uvolnenú a vzdušnú atmosféru, ktorú v lete určite oceníte. Najštýlovejším doplnkom budú v tomto prípade vysoké závesy na doširoka otvorených oknách, ktoré vašim dlhým letným večerom dodajú úplne iný rozmer…

stredomorský interiér
1. Jedálenská stolička Shark | 2. Stolová lampa Rope Marine | 3. Sada príborov Dazzle, 16 ks | 4. Hammam osuška Terry Brown, 95×170 cm | 5. Koberec Rustic 275 Light, 80×150 cm

Klasický námornícky štýl

A nesmieme samozrejme zabudnúť ani na klasiku, opäť v podaní bielej a modrej farby, tento krát ale doplnenej i o červenú a staré známe vzory lán, vlajok, majákov a kotiev. No tým hlavným základom sú v tomto prípade prúžky, ktoré síce vyzerajú nenápadne, ale dokážu rozveseliť každú miestnosť.

Táto morská támatika sa veľmi hodí do detských izieb, pretože sa bude páčiť ako chlapcom, tak aj dievčatám. No ak ste mmilovníkom plachetníc i vy, skúste ich symboly zakomponovať napríklad do jedálne!

stredomorský interiér
1. Vankúš Sailor Knot | 2. Sada 3 úložných hranatých košov Nautical | 3. Obraz Pierres Noires

Leave A Reply

Navigate