Ak pomáhať, tak štýlovo! Napríklad so psími motýlikmi Funky Dog Bow Ties

Ako sa už stalo dobrým zvykom, Bonami sa v poslednej dobe sústredí i na projekty, ktoré sú viac, než len pekné a ktoré majú i inú pridanú hodnotu. Po veľmi úspešnej akcii s kvetinovými dekoráciami sme sa tentokrát mali možnosť dostať k spolupráci s Katkou Kráľovou a jej dokonalým nápadom psích motýlikov, ktoré prinášame i vám v našej špeciálnej kampani.

Katka s jej motýlikmi funguje pod značkou Funky Dog Bow Ties. Rodáčka zo Žiliny tvorí motýliky zásadne ručne a i napriek tomu, že ju momenátlne nájdete bývať v Prahe, svojich psích zákazníkov má v rôznych krajinách. Jej nápad a realizácia jej sna sa nám zapáčili natoľko, že sme neodolali a pár motýlikov vyskúšali priamo i na našej psej Bonami rodinke. Niekoľko krásnych hodín sme teda strávili vyberaním najrôznejších motýlích modelov a pózovaním s našimi psími polovičkami. Výsledok našej práce tak môžete vidieť na videu i na fotkách, a musíte uznať, že motýliky jednoducho nemajú chybu (nehovoriac o našich psoch, samozrejme)!

A ako sa Katka vlastne k motýlikom dostala?

„Pred niekoľkými rokmi som sama videla na ulici psíka, ktorý mal na sebe motýlik. Neprišlo mi to ako nič výstredné, práve naopak! Ten nápad sa mi veľmi páčil, psíkovi motýlik dodával na ešte väčšej kráse a vôbec mu pri tom nezavadzal. U nás doma som sa potom niečo podobné snažila nájsť, no nepodarilo sa mi to ani v kamenných obchodoch, ani na internete a tak som jeden jednoducho vyskúšala ušiť. Ten jeden kúsok mal však v mojim okolí taký úspech, že som si začala šiť stále viac.“ spomína Katka.

„Postupne som vychytala všetky muchy a prišla som na najpraktickejší spôsob ich výzoru. V tejto dobe sú motýliky z látky, ktorá sa dá klasicky prať v práčke a stále si udrží svoj pôvodný tvar. Fungujú na princípe suchého zipsu, ktorý jednoducho pripnete v obojku vášho psíka. Pracujem v zásade so 4 veľkostnými prevedeniami, takže je zaručené, že sa budú hodiť každému. Rada by som tým pádom aj zvýraznila, že motýliky nemusia slúžiť len psom, ale akémukoľvek domácemu zvieratku. Videla som ich už i na mačkách, na koňovi, či zajačikovi.“ dodáva.

Funky Dog Bow Ties
Shari v sebe nezaprie svoju eleganciu a tú najlepšiu výchovu. Foto: Zuzka Karaščáková
Funky Dog Bow Ties
Aj keď je Anetka dáma ako sa patrí, motýlik jej pristal snáď najviac! Foto: Zuzka Karaščáková

Kde môžeme motýliky nájsť a kúpiť?

„Aktuálne samozrejme v špeciálnej kampani na Bonami, no mimo to hlavne na našej webovej stránke, na ktorej máme i e-shop, ktorý funguje od novembra 2015. Ak by bol záujem, motýliky môžem tvoriť i za veľkoobchodné ceny a vy ich tak môžete zahrnúť do sortimentu vášho vlastného obchodu.“ vysvetľuje Katka.

Aké motýliky sú teda k dispozícii a kedy je vlastne ideálne ich nosiť?

„Úplne stále a každý deň! Je to rozkošná maličkosť, ktorá vášmu psíkovi nijako neprekáža, ani nevadí a vám urobí radosť! Môžete sa s ním dokonca i zladiť! Každý rok tvorím cca 4-5 nových kolekcií, ktoprá sa líčia farbami a vzormi látok, takže môžete zvoliť od tých neutrálnejších až po vyšperkované, napríklad na svadbu. Alebo mi stačí napísať a ja ušijem motýlik i na majiteľovo prianie. V tom samozrejme nie je žiadny problém.“

Funky Dog Bow Ties
Ťapka veľmi záujem o fotenie nemala… ale krásna je aj tak! Foto: Zuzka Karaščáková
Funky Dog Bow Ties
Luna v sebe modelku nezaprie nikdy! Foto: Zuzka Karaščáková

Akým spôsobom motýliky pomáhajú?

„Nech si už náš motýlik kúpite kdekoľvek, v akejkoľvek veľkosti a z akejkoľvek kolekcie, vždy si môžete byť istí, že 30% z jeho ceny pôjde pre útulok s ktorým aktuálne spolupracujem. Bližšie informácie o týchto spoluprácach môžete nájsť samozrejme i na našom webe.

Pomoc útulkom bola okamžite prvotná idea, ktorá za predajom motýlikov stála. Od momentu, kedy ich odomňa chcelo stále viac ľudí, som si povedala, že by bolo dobré, keby mala moja tvorba i hlbší význam. Postupom času by som chcela dôjsť až do toho štádia, kedy by motýliky symbolizovali pomoc útulkom a šírili by tak túto osvetu ďalej.“

To nie je ale jediná vec, s ktorou predaj motýlikov pomáha. „Je samozrejme jasné, že takú veľkú produkciu nie som schopná zvládať sama a už vôbec nie ako voľnočasovú aktivitu! Musela som pre to pozmenbiť i moje zamestnanie a získať niekoho na výpomoc. Spolupracujem preto s chránenou dieľňou v českej dedinke Mělník, kde mi šikovní ľudia pomáhajú so samotnou výrobou a dostanú za to samozrejme zaplatené. Čím viac motýlikov teda predám, tým viac práce a finančnej pomoci sa dostane i ľuďom v tiesni.“ dovysvetľuje svoj zámer Katka.

A aký útulok sme sa vlastne rozhodli podporiť tentokrát?

Katka zvolila jeden útulok pre každú krajinu, v ktorej kampaň pobeží, zvlášť. Pre Slovensko sa rozhodla pre Malú farmu v Košiciach.

„Tento útulok je trochu špecifickejší, než tie ostatné a to preto, že je naozaj veľmi veľký a nepomáha výhradne len psíkom. Nájdete v ňbom v súčastnosti viac než 80 zvierat, od mačiek, až po prasiatka, kone, či kozy. Stačí si predstaviť len koľko musí stáť strava pre všetkých tých tvorov! A s priestorom to tiež nemajú jednoduché. Ak prší, nie všetky zvieratá majú strechu nad hlavou a niektoré sú tak nútené prežiť na mokrej zemi. Ani si nedokážem predstaviť, akú obetu musia pracovníci útulku deň za dňom tým zvieratkám ponúkať….

Verím preto, že akákoľvek pomoc tomuto útulku padne na veľmi úrodnú pôdu. Nás to prakticky nestojí takmer nič a niekomu to veľmi pomôže.“

Funky Dog Bow Ties
Frenkie zvolila na fotenie farbu ružovú, ktorá výrazne podtrhla jej ženstvo. Foto: Zuzka Karaščáková
Funky Dog Bow Ties
Bono, ako jediný pes medzi toľkými psími dievčatami, musel byť násilne držaný na stole, aby nedošlo k nehode 🙂 No motýlik na ňom vyzeral výborne tak či tak. Foto: Zuzka Karaščáková

A na záver – chystajú Funky Dog Bow Ties do budúcnosti i nejaké ďalšie vychytávky, ktoré budú pomáhať útulkom?

„Chcela by som pokračovať vo výrobe ďalších psích potrieb a vychytávok a vytvoriť jednu veľkú, komplexnú značku, ktorej meno by bolo známe. V najbližšej dobe by som teda moju kolekciu motýlikov chcela doplniť i o tzv. funkčné motýliky, teda také, ktoré by mali i inú hodnotu než len estetickú – obsahovali by napríklad ochranu proti kliešťom a psíkovia by teda už nemuseli nosiť nevzľadné, chemické náhrdeľníky.

Začala som tiež spolupracovať i so zverolekármi  a to na vývoji rôznych vonných olejov, ktoré by sa jednoducho na motýlik nakvapkali a mohli by mať ukľudňujúce účinky, alebo by mohli prerážať arómu hárajúcich sa feniek. Plánujem i kolekciu psích šatiek a dokonca aj malú kolekciu doplnkov pre psích páničkov 🙂 A snáď posledná vec, ktorá ma veľmi láka, je vytvorenie psej kuchárky, ktorá v tejto dobe na trhu chýba a viem, že veľa ľudí by niečo podobné ocenilo. Tú už mám rozpracovanú a myslím, že nebude trvať dlho, aby sa tiež dostala do predaja.“ uzatvára Katka výpis veľkých plánov, ktoré ešte má so svojou značkou.

Autorka nápadu i samotných motýlikov Fungy Dog Bow Ties Katka Kráľová so svojím dlhoročným business partnerom Mr. Cuddlom // Foto: archív Katky Kráľovej

Leave A Reply

Navigate