1. mája sa ulice Starého mesta v Bratislave opäť premenili na prehliadkové mólo

V nedeľu 1.mája sa ulice Starého mesta v Bratislave na chvíľu premenili na prehliadkové mólo špeciálneho fashion pochodu – Fashion marš! Pod týmto názvom je ukytá módna revolúcia, ktorú už štvrtý rok organizuje združenie Denamit. Prináša do bratislavských ulíc prezentáciu najnovších módnych trendov a tvorbu lokálnych dizajnérov. Modelky za doprovodu kapely a na čele s trubadúrom pochodujú po vybranej trase a tým odkazujú na tradíciu prvomájových sprievodov.

Fashion marš! má za úlohu dostať módu medzi ľudí a ukázať im, že módne prehliadky nie sú len výsadou vyvolených. Aj tento rok sprievod prechádzal cez hlavné ťahy pešej zóny Starého mesta, čím mal možnosť osloviť veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov.

Fashion marš
kolekcia Lenky Sršňovej
Fashion marš
kolekcia Zlatici Hujbertovej

6 dizajnérov Fashion marš! 2016

Tento rok predstavili na podujatí svoju tvorbu: Lenka Sršňová svoju neodolateľne sladkú kolekciu BonBon, Marcel Holubec W. kolekciu Delusion inšpirovanú maliarom Vincentom Van Goghom, pre ktorú vytvorila dizajn látok Michaela Bednárována, Zlatica Hujbertová rozjasnila ulice bielou farbou, ktorej čistota a jednoduchosť je kľúčovým prvkom v novej kolekcii jar/leto 2016, Zoltán Tóth predstavil narúšanie tradičných foriem odevu v kolekcii Rozpad, Andrea Pojezdálová, sa v kolekcii Back to the Roots, odvracia od súčasného konzumného sveta a vracia sa k autentickosti a tradíciám, Petra Kubíková predstavila novú kolekciu Uniformatic, ktorú navrhla špeciálne pre Fashion marš! a svoju exkluzívnu premiéru zažila práve na tejto akcii 1. mája.

Fashion marš
kolekcia Marcel Holubec W.
Fashion marš
kolekcia od Zoltán Tóth

Osobnosti podporujú Fashion marš!

Už tradične ste mohli na Fashion marš! zahliadnúť aj známe osobnosti, ktoré dizajnéri obliekli do svojich modelov. Barbara Heribanová pochodovala v modeli od Lenky Sršňovej, herečky Lucia Siposová v modeli od Zlatice Hujbertovej a Kristína Tóthová oblečená do modelu od Zoltána Tótha, DJ-ka Naďa El pochodovala za Petru Kubíkovú, speváčku Martinu Javor obliekol Marcel Holubec W. a o dievčatá z občianskeho združenia Jeminé – Janicu Lacovú a Anetu Orosi (ktoré sme vám na bonami.sk nedávno predstavili) sa postarala Andrea Pojezdálová.

Fashion marš

Základňou Fashion marš! bolo už celkom tradične Kultúrne centrum Dunaj na Nedbalovej ulicim odkiaľ aj tento rok o 17.00 odštartoval celý sprievod. Pokračovalo sa smerom na Františkánske námestie, cez Michalskú ulicu na Hlavné námestie, odtiaľ dav putoval cez Panskú ulicu na Hviezdoslavovo námestie. Pochod svoju trasu zavŕšil na Laurinskej ulici pri dizajnových obchodoch Slowatch a slávica (bratislavský dizajn shop sme vám na bonami.sk predstavili tu), kde sa odohral aj koncert Martiny Javor.

fotky: Jaja Jenčová

Leave A Reply

Navigate