Nebojte sa farieb v interiéri a buďte hraví!

„Nebojte sa farieb v interiéri, ani tých jasných, či krikľavých! Práve tie totiž dokážu krásne zažiariť!“ To je prístup charakteristický pre prácu interiérovej dizajnérky Petry Bartoňkovej (alias Petruccya), ktorá svoju tvorbu rada spája práve s kúskami z Bonami. A vy sa dnes môžete inšpirovať práve jedným z takýchto projektov, ktorý sa jej už podaril zrealizovať.

Petruccya
Nebojte sa ani krikľavo žltej! Tá vyzerá naozaj dokonale! Foto: Bobinie photography

„Keď som prvý krát priniesla klientovi návrh interiéru jeho bytu, kde ako hlavou doplnkovou farbou bola práve žltá, bol z toho veľmi prekvapený. Dala som majiteľom ale čas, aby môj návrh spracovali a nechali si to celé prejsť hlavou. Za pár dní potom nasledoval telefonát, kedy mi oznámili, že sú mojim návrhom nadšení a už sa nemôžu dočkať kedy to tak bude vyzerať i u nich doma,“ spomína Petra na začiatok rekonštrukcie bytu, kde nakoniec zahralo prím hneď niekoľko výrazných doplnkov z Bonami.

„Ako sme s rekonštrukciou začínali, bola na Bonami stolička Kris k dispozícii len jedna. Potrebovali sme ich samozrejme viac a tak som spolu s majiteľkou na ne nastavila sledovanie produktu a obe sme čakali, kým sa stoličky znovu objavia. A podarilo sa! Hneď ráno sme si volali, ktorá z nás ich rovno objedná, aby sme o ne znovu neprišli,“ dodáva so smiehcom Petra.

Petruccya
Foto: Bobinie photography
Petruccya
Foto: Bobinie photography

Štýl Petry je charakteristický a veľmi originálny. Sama ho nazvala „pura vida“ a jeho čaro vniesla i do, zatiaľ, posledného z našich Bonami hrnčekov. „Tretinu svojho života som prežila v Kostarike, kde sa slovné spojenie používa, bez nadsázky, 100 krát za deň. Je to taká odpoveď na všetko, môže to znamenať pozdrav, poďakovanie, súhlas, vyjadrenie radosti. Je to jednoducho zdelenie o tom, že všetko je v pohode a že život je krátky a treba si ho poriadnu užiť. Priala by som všetkým, čo budú mať tento hrnček doma, aby si každučký deň užili v štýle pura vida.“


Kto je Petra Bartoňková alias Petruccya?

Interiérová dizajnérka, ilustrátorka, maliarka a hlavne kreatívna bytosť, ktorá srší pozitívnou energiou. Navrhovaniu interiérov sa venuje spolu so svojou maminkou. V českom Bonami magazíne si môžete prečítať viac o tom, ako ju vlastne život v Latinskej Amerike ovplyvnil po všetkých stránkach života.

„Ja s mojou maminkou sme celkom dobrým spojením jej technického talentu a inžinierského vzdelania a môjho nadšenia pre dizajn, doplnky a farby. Ona sa zariaďovaniu interiérov venuje 25 rokov, ja som jej v začiatkoch pomáhala s návrhmi obrazov, maľovaním nábytku a dnes už spolu navrhujeme interiéry reštaurácií, bytov, domov i kancelárií. A myslím, že nám to spolu funguje krásne,“dodáva Petra.

Petruccya
„Veľa ľudí hovorí, že pracovať s rodinou sa neoplatí. Ja ale musím nesúhlasiť, lebo pre mňa to bolo tou najlepšou voľbou. Ako rodina totiž vždy tiahneme za jedno lano a verím, že tomu tak aj zostane.“ Foto: Bobinie photography

Leave A Reply

Navigate