Farba roku 2017? Zelenkavá Greenery.

Prišiel nový rok a s ním aj kopa sviežosti! Legendárna americká firma Pantone Color Institute oznámila farbu roku 2017. K prekvapeniu mnohých to bola zelená farba, osviežujúca a plná života, symbolizujúca nový začiatok.

Vítame novú kráľovnu kráľovstva farieb, ktorá je plná nádeje a optimizmu! Vy si prečítajte, prečo Greenery a mrknite sa na našu zelenú kampaň.

tumblr_ohzqjfGwoV1sn9379o1_250
Bude to dobrý rok! | Zdroj: Pantone.com

Aká je nová hviezda dúhy? „Greenery” po anglicky jednoducho „zelená”, v zmysle „vegetácie”. Pripomína prvé jarné dni, znovuzrodenie po zime a sviežosť prírody. Na porotu pôsobila čerstvo, bola pre nich niečím novým a napĺňala ich životnou energiou. V emočnej sfére Greenery evokuje prežitie života naplno a rozpútava vášeň. Je tiež tradičnou farbou nádeje.

98bfb671a8c89f174f715160b2887264
Svet módy ju už objavil ako nový trend. | Zdroj: Pantone.com

Vzhľadom na rastúci význam boja proti globálnemu otepľovaniu, greenery je stále prítomná v urbanizme, architektúre a ďalších odvetviach dizajnu. Kedysi to bola doména dediny a dnes si bez jej podporujúcich vlastností nevieme predstaviť moderné mesto. Výber farby roku 2017 nebol len tak hocijaký a je vidieť, že sa k nám farba roku prihovára, aby sme venovali pozornosť, my ľudia, prírode.

Ako sa Greenery správa v interiéri?

0a02ee71ff10d84936332d29296af59c
Tomuto domácemu miláčikovi sa určite veľmi páči nová obývačka. | Zdroj: Pinterest

Greenery v interiérovom dizajne je odvážny krok. V interiéri je dominantná a zdá sa byť extravagantnou, no prekvapí vás jej modernosťou. Príležitostí na použitie Greenery je mnoho, môžeme ju skombinovať s ďalšími intenzívnymi farbami alebo ztlmiť jej pestrosť bielymi a zemitými tónmi a zanechať tak dojem pokoja a blízkosti k prírode.

d050ec67ccada6f53f5669cf9c077069
V takej jedálni bude chutiť všetko skvelo! | Zdroj: Pinterest

S čím zladiť Greenery?

Možností je veľa, predstavujeme vám niektoré z nich. Na Bonami si môžete produkty filtrovať po farbách, čiže je ľahké vytvoriť dokonalé kombinácie.

1. Grand Canyon

Pantone-Color-of-the-Year-2017-Color-Palette-3
Grand Canyon, ktorá je krásou zemitých farieb. | Zdroj: Pantone.com
canyon_colage
1. Keramický tanier Astoria, 2. Sada 3 kameninových misiek Hacienda, 3. Obliečka na vankúš Apolena, 4. Puf Forest Tree Pod, 5. Sada 2 pohárov Entity Green, 6. Dóza Suzani, 7. Keramický dezertný tanier Friso

2. Analogous

Pantone-Color-of-the-Year-2017-Color-Palette-7
Analóg – hit Instagramu | Zdroj: Pantone.com
kolaz1
1. Stolná lampa Renne, 2. Úložný box LEGO® Giga, 3. Pohovka pre troch Ina, 4. Obliečka na vankúš Blanc Rocks, 5. Sada 2 obliečok na vankúš Magnolia, 6. Vlnený koberec Kilim

Chcete dostať do vášho domova takéhoto energického spoločníka? Osviežte si interiér pomocou nábytku a doplnkov v trendy farbách tohto roka! Všetky farebné kombinácie s farbou Greenery môžete nájsť na stránkach Pantone.

Leave A Reply

Navigate