DIY z obyčajných vetvičiek, ktoré by ste rozhodne nečakali!

Už za pár týždňov konečne príde jar! Veríme, že nás všetkých čakajú výlety do prírody a že sa dĺžka pobytu na čerstvom vzduchu a ostrom slniečku zreteľne zvýši. Krásne počasie sa ale jednoducho dá spojiť i s kreatívnym tvorením a vylepšovaním bývania – stačí si z prechádzky doniesť domov pár vetví a vetvičiek, uvariť si silnú kávu a inšpirovať sa našim dnešným článkom!

1/ VÝSTAVNÁ SKRIŇA ZA… ZADARMO!

Jednoduché stojany na oblečenie, ktoré by sme našli v každom druhom byte, môžu byť síce pekné a praktické, ale chýba im duch, originalita a sú skôr povinným kusom vybavenia, než niečím, čo by vám každý deň robilo radosť. Porovnajte ich s týmito krásnymi kúskami, to je totiž úplne iná liga! Výhodou týchto vešiakov je i to, že na ne môžete vyvesiť vaše najobľúbenejšie kúsky oblečenia, ktoré razom budú slúžiť i ako interiérový doplnok! Tak čo? Trúfnete si?

Vetvičku môžete natrieť ľubovoľnou farbou, alebo ju nechať jednoducho na “prírodno” a len ju prelakovať, aby drevo dlhšie vydržalo. Zdroj: Love Aesthetics / Sugar & Cloth

2/ VIAC AKO FOTORÁMIK

Kto povedal, že fotky a obrázky sa môžu vystavovať len v rámoch? Čo tak vyskúšať niečo iné, než ich lepiť lepiacou páskou na stenu? To, že fantázii sa medze nekladú, to vieme už dávno… tak poďte do toho! Či už zvolíte veľkolepú variantu na celú stenu, alebo len malú vetvičku s pár fotkami zavesenými na nitke, sme presvedčení, že vám vždy vyčaria úsmev na perách.

Fotografie vás a vašich najbližších budú vyzerať lepšie ako ten najdrahší obraz! Zdroj: Sarah Kaye /Cocorina

3/ BUDIŠ SVETLO!

Drevené lampy a svietidlá dokážu do interiéru vniesť úplne novú, nezameniteľnú atmosféru. Svetlo v okolí dreva pôsobí totiž mäkkšie a čírejšie. Drevenú lampu si ale môžete pri troche šikovnosti vyrobiť i sami! Ak sa tak naozaj rozhodnete, skúste návod a postup ešte prekonzultovať s elektrikárom, ktorý vám zaručene poradí ako na to, na čo si dať pozor a na čo nezabudnúť. No ak by sa vám dielo náhodou nepodarilo, nebuďte smutní! Vetvičku použijete na výrobu niečoho iného a vašu vysnívanú drevenú lampu si jednoducho kúpite – u nás na Bonami ich máme vždy dosť.

Určite sa zhodneme na tom, že takýto prírodný luster vyzerá fantasticky! Zdroj: Artisserie / Art & Manas

Odviažte sa, nebojte sa experimentovať a vytvorte si svetlo podľa vašich predstáv a v jednote s prírodou. Zdroj: The Finishing Touch / Decor8

4/ VARIANTA PRE MENEJ ZRUČNÝCH

Je nám jasné, že sú medzi nami i takí, ktorým to s náradím a elektrinou veľmi nejde (my medzi nich patríme tiež). Preto sme našli svietiacu variantu, ktorá by bola jednoduhšia na výrobu. Stačí vlastne len správne ošetrený dlhší peň, alebo väčšiu vetvu, bezpečne umiestniť do rohu, alebo ich oprieť o stenu a následne do okola obmotať svetielkami, či inými svetelnými dekoráciami.  V okamžiku tak vytvoríte príjemnú a útulnú atmosféru, ktorú budete mať vždy na dosah vypínača.

Svetielka dokážu vytvoriť príjemnú a hrejivú atmosféru. A na rozdiel od sviečok vám pri nich nehrozí, že vám kvôli krátkej nepozornosti zhorí celý byt… Zdroj: Happy Lights / Apackdesigns

5/ UNIVERZÁLNY REBRÍK

Na uteráky v kúpeľni, na drobné dekorácie a šperky, na knižky, ako nemý sluha… mať doma rebrík vlastne nie od veci! Šplhať po ňom určite nemusíte, no ako dekorácia splní svoju úlohu zaručene! Jeho výroba je prekvapivo jednou z tých jednoduhších – stačí vlastne k sebe pribiť niekoľko hrubších, či tenších konárov. Čím nepravidelnejších, tým lepšie.

Drevo v kúpeľni nemusí byť úplne nepraktické – stačí ho len vhodne ošetriť! Zdroj: The Style Flies /Coastal Style

6/ ZÁBRADLIE, GARNIŽA A MINIMÁLNE 52741 ĎALŠÍCH VECÍ

Keď to zhrnieme, konármi a vetvami môžete v domácnosti vlastne nahradiť akúkoľvek tyč. A tak si s trochou snahy a úsilia dokážete vyrobiť i garnižu na záclony, zábradlie ku schodisku, alebo zástenu, ktorá bude opticky predeľovat váš interiér. Na prvý pohľad maličkosti, ktoré ale razom dokážu pozmeniť celý priestor!

Napadá vás ešte niečo iné? Máte už nebodaj niečo podobné doma? Budeme veľmi radi ak sa s nami o vaše výtvory podelíte! Skúste napríklad náš Instagram a pošlite nám vaše fotky pod hashtagom #bonamiradosti! Už sa nemôžeme dočkať!

PicMonkey Collagejhjhjgj

Biely interiér a drevo = dizajnová dokonalosť! Zdroj: Design Sponge / The Style Flies

Blaaaa. Zdroj: xxx

I na pohľad obyčajná a ľahko prehliadnuteľná vec sa po premyslenom stylingu dokáže zmeniť na dizajnovú chuťovku. Zdroj: Tbou Designer / Remodelista

Leave A Reply

Navigate