Dovolenka bez cestovnej kancelárie! Poradíme vám ako nájsť vilu, apartmán či byt len pre vás.

Najväčšia cestovateľská sezóna vypukne už čoskoro a to je najvyšší čas popremýšlať ako bude vyzerať práve tá vaša dovolenka. Ak ste ešte stále len v štádiu rozhodovania, kam sa vybrať a kde sa na svojich cestách ubytovať, dnes máme pre vás jedn tip, ako dovolenkovať trochu inak. Poradíme vám, ako sa ubytovať bez cestovnej kancelárie a to maximálne pohodlne, či už cestujete len dvaja, partia kamarátov alebo celá rodina!

dovolenka bez cestovnej kancelárie
dom v Chorvátsku / Istria

Samozrejme väčšina dovolenkárov cestuje najčastejšie za pomoci cestovnej kancelárie. Áno, je to v podstate najjednoduchší spôsob ako dovolenku vybaviť. Stojí vás to len listovanie v katalógu, následnú návštevu cestovnej kancelárie a tam už všetko vybavia za vás. Doprava, strava a ešte aj bohatý program, to všetko je obvykle v cene dovolenky s cestovnou kanceláriou.

Dnes by sme vám však chceli ponúknuť aj iný spôsob, ako si naplánovať dovolenku a predovšetkým ubytovanie. Predstavte si dovolenku, alebo len napríklad predĺžený víkend s priateľmi presne podľa vlastných predstáv. Ubytovanie s príjemnou lokálnou atmosférou… kde budete spať, ktorú reštauráciu navštívite, kam sa odveziete, a čo všetko podniknite je len na vás.

A čo vás tento druh dovolenky bude stáť? Na začiatok určite viac vášho času pri plánovaní. Výber lokality, dĺžka pobytu, transport, vedľajšie výdavky, na to všetko budete musieť vopred myslieť, dokonale naplánovať a započítať do rozpočtu. Pri výbere ubytovania, ktoré si zvažujete prenajať, odporúčame prečítať si aj recenzie od predchádzajúcich návštevníkov (ak sú k dispozícii). Nájdete v nich obvykle veľa užitočných informácii.

dovolenka bez cestovnej kancelárie
byt v Barcelone s terasou
dovolenka bez cestovnej kalncelárie
byt vo Verone

Celý byt alebo dom len pre vás

Ak sa chcete vyhnúť ubytovanie v hoteloch, poobzerajte sa po prenájme v apartmáne, byte alebo priamo v celom dome, ktorý bude len pre vás. Veľkým bonusom je dostatok miesta pre všetkých cestujúcivh. Takúto možnosť dnes už ponúka veľa webových portálov zameraných len na ponuku ubytovania v súkromí.
Aktuálne najpopulárnejším z takýchto webov je airbnb.com, ktorý je veľmi prehľadný a intuitívny. Jednoducho zadáte do vyhľadávača miesto a dátum svojho pobytu, prípadne ostatné požiadavky, ako napríklad wi-fi, parkovanie, blízkosť pláže či bazén, klimatizácia alebo čokoľvek iné podľa vašich priorít, a vyfiltruje sa vám ubytovanie podľa vašich preferencií. Potom už len stačí porovnať ponuky a ceny a vybrať si tú najvhodnejšiu z nich.

Preskúmať ešte môžete aj ponuky iných stránok s podobným zameraním ako napríklad: holidaylettings, homeaway, novasol.cz

dovolenka bez cestovnej kancelárie
dom s bazénom na francúzskej riviére

Špeciálne pre rodiny s deťmi

Webový portál kidandcoe je napríklad zameraný špeciálne len na ubytovanie pre rodiny s deťmi a takéto služby združuje na jednom mieste. Všetky domy, vily či byty sú starostlivo vybrané práve pre rodinné pohodlie. Ceny sú uvedené vždy za celý dom alebo byt s kompletným vybavením – dokonca aj s detskými postieľkami či celými detskými izbami!

5 tipov, s čím počítať pri súkromnom ubytovaní

Ubytovanie v súkromí bez cestovnej kancelárie má oveľa viac výhod ako nevýhod. Ak sa ale rozhodnete pre takéto ubytovanie, mali by ste predsa len myslieť na to, že:

1. budete potrebovať dostatok času na dokonalé naplánovanie vašej výpravy – cesta autom, prípadne letenky, lístky na trajekt, diaľničné poplatky a podobne,
2. celú komunikáciu, platbu a detaily ohľadom ubytovania si vybavujete sami,
3. je potrebné dôkladne skontrolovať vybavenie apartmánu či domu a uistiť sa, či sú k dispozícii napríklad uteráky alebo posteľná bielizeň,
4. upratovanie počas pobytu je zväčša vo vašich rukách – priplácate len za celkové upratanie domu po vašom odchode,
5. jedlo si kupujete a pripravujete sami, preto treba rátať s časom a nákladmi navyše.

dovolenka bez cestovnej kancelárie
taliansky ostrov Elba

Veríme, že sme vás dnes aspoň trochu inšpirovali a ak aj naše tipy nevyužijete hneď, nechajte si ich ako zálohu do budúcna. Možno ich budete mať príležitosť vyskúšať ďalšie leto alebo hoci aj najbližší voľný víkend. Tak či onak, želáme vám krásnu dovolenku, nech je predovšetkým plná skutočnej pohody!

fotky: Jaja Jenčová

Leave A Reply

Navigate