Dizajnérka radí: Nebojte sa kombinovať staré i nové!

Tento článok je venovaný vidieckemu štýlu. A prečo aj nie? Veď predsa veci z antikvariátov, blších trhov, či priamo od našich babičiek sú pre nás tými najcennejšími a robia z nášich interiérov domov, ke sa cítime vždy vítane a pohodlne. Ale ako sa nezamotať medzi krásou a gýčom rustikálnych kúskov a ako ich správne kombinovať?

Poradili sme sa s interiérovou dizajnérkou Denisou Bartošovou a získali od nej množsto skvelých rád, ktoré vám pomôžu, keď si najbližšie budete vyberať niečo z našich denných kampaní. O tom, že Denisa nie je v oblasti dizajnu žiadny nováčik nás presvedčila jej už desať ročná prax a aktuálne pôsobenie v časopise Nové proměny bydlení.

1

(“Stačí jediný, za to poriadne ošúchaný kúsok nábytku a hneď je v interiéri cítiť romantika a šmrnc,” radí Denisa Bartošová. Zdroj: Pinterest)

Pre vidiecky štýl je veľmi typické používanie prírodných materiálov – či už dreva, prútia, alebo prírodne pálenej tehly. Jednou z prvých asosiácií, ktoré sa nám v súvislosti s vidieckym štýlom vybavia, je nýbytek s patinou, ale ani s tým by sme to nemali preháňať. “Nábytok s patinou je rozhodne výborná voľba, ale nič sa nemá preháňať, preto sa nebojte jeden pekne odrený kúsok vyniknúť i ako samostatný prvok,” radí interiérová dizajnérka Denisa Bartošová.

2

(1. Polica Shabby 2. Botník s lavicou 3. Paravan Shabby 4. Odkladacie košíky Shabby )

Skočte do bazáru, ale nezabudnite i na moderné prvky

Odrenému nábytku i dekoráciám s patinou môžete dať priestor vo všetkých miestnostiach vášho domova, ale nesmieme zabúdať na to, že musia byť i praktické. “V kuchyni použite ako dekoráciehlavne praktické kúsky. Ak túžite mať na stene zavesené formy na bábovky, alebo taniere, či staré hrnce, tak neváhajte – no radšej skúste zvoliť novo vyrobené repliky, aby ich bolo možné aj používať,” prezrádza svoj tip Denisa. “Na police vystavte veci, ktoré často používate, nestihne si tak na ne sadnúť prach.”

3

(Zdroj: Pinterest)

4

(Nebojte sa kombinovať staré s novým. Zdroj: Pinterest)

“Ak milujete i staré kúsky ulovené v bazároch, dajme im novú šancu. Do prasknutej kanvičky zasaďte napríklad kvetiny a hlavne sa nebojte kombinácie starých prvkov s novými. V interiéri to môže byť veľmi zaujímavé a vytvoríte si tak svoj vlastný, originálny štýl,” dodáva Denisa.

Rustikálny štýl kľudne aj v paneláku
Aj keď bývate v meste v byte a o zrubovej chatke len snívate, myšlienku na domov vo vidieckom štýle opúšťať nemusíte. “Masívna podlaha, či tehlový obklad stien vykúzlia v panelákovom byte ten pravý základ.”

5

(Tehlový obklad alebo kuchynské dvierka z masívu sa postarajú o dokonalý vidiecky nádych. Zdroj: Pinterest)

“Takto vytvorený základ jednoducho doplníte štýlovým nábytkom v prírodnej farbe. Kombinujte ho s patinou alebo inými svetlými, krémovými odtieňmi,” dodáva.

6(1.Polštář Beige Print 2. Skříňka na klíče Key Memo, 3. Nástěnná polička House Greige 4. Lucerna Hurric)

Nezabudnite ani na bytový textil s romantickými motívmi, ako sú napríklad kvetiny, prúžky alebo štvorčeky. “Vyberte si maximálne tri obľúbené farby a viac ich do bytu nepúšťajte. Celok tak bude pôsobiť usporiadane a elegantne,” uzatvára Denisa.

7

(Obliečky Firenze Red 140×200 cm)

8

(Obliečky Firenze Red 140×200 cm)

 

denisa_b-150x150

 Denisa Bartošová, interiérová dizajnérka

Dizajnérka časopisu Nové proměny bydlení a Krásný venkov sa venuje svojej profesii už viac ako 10 rokov. Charakteristický pre ňu je štýl s nádychom francúzskeho vidieku.  Je tiež autorkou knihy Láska prochází kuchyní (SmartPress, ktorá si vybojovala prvé miesto v celosvetovej súťaži Gourmand World Cookbook Awards v kategorii Design.

Leave A Reply

Navigate