Oslávte mesiac kníh veselými záložkami, ktoré si vyrobíte sami

A máme tu konečne marec! Prvý jarný mesiac, dlhšie dni, ideálny čas na detox a na robenie poriadkov v našich domovoch i v našich hlavách. Nie všetci ale vedia, že marec je už dlhé roky i medzinárodným mesiacom kníh a čítania! A pretože my v Bonami sme sami vášnivými čitateľmi všetkej možnej literatúry, rozhodli sme sa  pre vás okrem novej kampane plnej dokonalých knižníc a originálnych poličiek, pripraviť i šesť jednoduchých tipov na vlastnoručnú výrobu rozkošných záložiek.

záložky do kníh
Zdroj: Zakka Life, How About Orange

Základom vybavenie každého DIY fanúšika sú washi pásky, ktoré sa dajú použiť na milión spôsobov. My sme sa ich preto rozhodli použiť i na výrobu záložiek. Stačí vlastne len kúsok papiera jednoducho zložiť do trojuholníku, prelepiť ho washi páskou a máte hotovú peknú záložku, ktorá bude milo vykúkať a zdobiť tak roh vašej knižky. Podobne ale môžete polepiť i obdĺžnik tvrdého papiera a oživiť ho napríklad i citátom s vašej obľúbenej knižky!

záložky do kníh
Zdroj: Idle Hands Awake
záložky do kníh
Zdroj: Idle Hands Awake

Geometrické tvary nás bavia nie len v interiéroch. Ak máte chuť ich využiť i na záložky, vezmite opäť odĺžnik z tvrdého papiera, štetec, farby a maľujte! Aby boli línie ale presné, zvoľte znovu washi pásku ako vášho pomocníka. Tú potom z hotovej záložky jednoducho strhnete a to bez toho, aby sa vaše dielo zničilo.

záložky do kníh
Zdroj: Homey oh my!

Ak zháňate darček pre milovníka kníh, ale bojíte sa mu kúpiť rovno knižku, lebo si nie ste istí, či sa správne trafíte do jeho vkusu, darujte mu radšej ručne vyrobenú záložku! Napríklad tento trochu luxusnejší kúsok budete mať veľmi rýchlo hotový, no nikto nepozná, že ste ho vyrobili sami!

Kúsok tvrdého papiera vystrihnutého do obdĺžnika pomaľujte zlatou fixou a pomocou dierovačky vystrihnite malú dierku na strapec. Na ten budete potrebovať vlnu, ktorú obmotáte okolo kúsku kartónu, rozstrihnete a na jednej strane zviažete v jej strede.

záložky do kníh
Zdroj: Lonnie Jacobsen

Kto by nemal rád motívy líšok? Podľa nás sú veľmi hravé a vždy originálne! Ak by ste aj vy chceli presne takúto záložku, stačí si stiahnuť jej predlohu na blogu Lonnie Jacobsen, vytlačiť ju na tvrdší papier a rezacím nožom obtiahnuť jej spodný obrys.

záložky do kníh
Zdroj: Design Mom

Bambuľky sa dajú využiť i inak, než ako bežná ozdoba na čiapkach. Skúste ich použiť ako záložku! Vezmite vlnu, vidličku a nožničky. Najskôr omotajte vidličku vlnou, potom všetky vrstvy v strede previažte a opatrne dajte dole z vidličky. Následne rozstrihnite po stranách a máte hotovo!

záložky do kníh
Zdroj: Design Sponge

A nakoniec nás zaujali ešte super jednoduché, ale veľmi netradičné záložky. Ich predlohu  nájdete na blogu Design Sponge. Tú si vytlačte, vystrihnite a je to! Získate tak hneď 4 dokonale zladené záložky, ktoré určite zaujmú pohľady ľudí vo vašom okolí, či už v MHD alebo v kaviarni.

A teraz už len chýba nájsť si dostatok času na kľud a dobrú knižku….

Leave A Reply

Navigate