Vajíčka v páperí

Pred Veľkou nocou môžeme vidieť vajíčka na každom rohu. Neodmyseľne to totiž patrí k našim jarným tradíciám a vajíčka sú predsa len jednoduchou a vďačnou dekoráciou. Môžu byť pestrofrebné, fúkané, maľované… v poslednej dobe aj trblietavé, či s flitrami. My sa ale pre vás rozhodli vyskúšať ešte úplne inú variantu – vajíčka obalené v páperí.

Veľmi jednoduchý postup, ktorý ale zaručuje dokonalý efekt! Zaveste si ich do okien, naaranžuje do misky, či kvetináča, alebo zviľte našu variantu a zaveste si ich na konárik do vázy.

Materiál:

  • Polystyrénové vajíčka rôznych veľkostí
  • Tenký drôtik ohnutý do tvaru U
  • Tekuté lepidlo (napr. Pritt Gamafix)
  • Štetec
  • Pierka ( z hydiny )
  • Nožnice
  • Niť na zavesenie

vajíčka

vajíčka

Postup:

1. do širšieho konca polystyrénového vajíčka zapichneme drôtik v tvare U, vytvoríme tak uško na zavesenie

vajíčka

2. spodnú polovicu vajíčka natrieme z jednej strany lepidlom

vajíčka

3. prilepíme pierka. Konce pierok ktoré sa nedajú ohnúť odstrihneme .

vajíčka

4. potom natrieme lepidlom aj vrchnú polovicu vajíčka a prilepíme ďalšie pierka. Akú dĺžku pierok zvolíme, závisí od nášho vkusu. Cez uško prevlečieme niť a zavesíme.

vajíčka

TIP:

Ak na oblepovanie zvolíte maličké pierka, nemusíte ich strihať, ale nimi vajíčka len oblepíte.

vajíčka

Ešte jeden tip na záver:

Zaujímavú dekoráciu vytvoríte, ak polystyrénovú guľu prerežete napoly a v strede vyrežete otvor na hyacint. Pologuľu oblepte pierkami, môžete ju posadiť aj do malého venca z konárikov.

JAR


Zuzka_ber

Jana Ardanová

Baví ma vyrábať pekné veci, od praktických bytových doplnkov, po dekorácie na záhradnú oslavu. Bývame pri lese, ktorý je pre mňa inšpiráciou v každom ročnom období. Mám rada stromy, jeden sme mali už aj v kuchyni a na ďalší plánujeme postaviť malý domček.

Leave A Reply

Navigate