5 jednoduchých tipov ako oživiť váš pracovný kútik

Pohodlná stolička, poriadny písací stôl, perfektné osvetlenie a dostatok úložného priestoru, aby ste mali všetko pekne po ruke. Tak vyzerá dokonalý pracovný kútik, či už v študentskej izbe alebo v pracovni. Je to miesto, ktoré patrí len a len vám a preto je potrebné vytvoriť si taký priestor, ktorý vám bude maximálne vyhovovať a kde vám pôjde práca alebo učenie pekne od ruky. Dali sme preto dokopy pár tipov, ktoré pracovný kútik zase trochu oživia a naštartujú vašu kreativitu!

1. Washi pásky

Objavte kúzlo washi pások! Tieto geniálne dekoračné pásky sú vyrobené zo špeciálneho japonského papiera, ktorý je veľmi pevný a zároveň mäkký, takže nožnice môžete odložiť. Washi pásky nájdete vo veľkom množstve vzorov aj farieb a hravo s nimi vytvoríte najrôznejšie dekorácie. Hodia sa na všetky typy povrchov – môžete ich použiť na papier, sklo, steny, plast alebo napríklad nábytok. A keď vás pásky omrzia, ľahko ich zase odstránite.

My sme si napríklad zamilovali nápad s nástenným kalendárom alebo rámčeky. S washi páskou môžete tiež ozdobiť plechovku na ceruzky alebo skrášliť diár.

2

Zdroj: Pinterest

2. Inšpiračná nástenka

Miesto, kam si môžete zaznamenať všetky svoje nápady a inšpiratívne obrázky. Nástenka je pre nás v pracovni nenahraditeľným kúskom, na ktorom sú nielen krátkodobé úlohy, ale tiež motivačné heslá, ktoré nás udržujú v strehu. V Bonami sme si zamilovali tzv. pegboard nástenku, ktorú si možno pamätáte z dielní našich otcov alebo starých otcov.

Predtým sa dierovaná kovová platňa využívala predovšetkým na náradie, ale nebojte sa ju dnes použiť aj pri pracovnom stole. Zaveste si ju na stenu a máte po neporiadku! Pegboard sa totiž prispôsobí všetkým vašim potrebám a zariadi jasný poriadok vo všetkých vašich pokladoch, ktoré by inak prekážali na pracovnom stole.

Či už zvolíte pegboard alebo klasickú korkovú nástenku, myslite na to, aby ste na ňu pohodlne dosiahli priamo od stola.

3

Zdroj: Bonami

Zdroj: Pinterest

3. Fotky a pohľadnice z prázdnin

Majte svoje spomienky na prázdniny stále pri sebe a akonáhle vás pri práci alebo učení sa na skúšky prepadne splín, pozrite si fotky a pohľadnice z dovolenky. Uvidíte, ako vás okamžite nabijú pozitívnou energiou! Môžete nimi skrášliť nástenku alebo jednoducho prichytiť pomocou štipcov na špagát. Pridajte k fotkám aj niekoľko kvetiniek a žiadna kancelárska šeď a uniformita vás nedobehne.

5

Zdroj: Pinterest

4. Dostatok úložného priestoru

Od svoriek až po zápisníky. Možno vás prekvapí, koľko vecí a drobností na pracovnom stole potrebujete. Aj keď všetko na stole úhľadne poukladáte, po pár dňoch práce budete mať na stole opäť pekný neporiadok. A chaos na stole = chaos v hlave. Vyberte si preto také police, skrine alebo boxy, do ktorých sa vám všetko prehľadne vojde a ešte navyše bude radosť na ne pozerať. Pokiaľ ale úložný priestor nevyzerá úplne podľa vašich predstáv, skúste ho otapetovať alebo polepiť spomínanými washi páskami.

6

Zdroj: Pinterest, OYOY

5. Vyfintené káble

Nič nedokáže pokaziť dojem z pracovného kútika tak, ako spleť zamotaných a nepekných káblov. Udržte ich pekne na uzde a schovajte ich do organizéra umiestneného na spodnej strane dosky stola alebo ich zopnite pomocou štipcov. Podobne poslúži aj rolička od toaletného papiera – stačí ju pekne pomaľovať alebo polepiť. Káble ale nemusíte nutne schovávať. Môžete sa s nimi poriadne vyhrať a ozdobiť napríklad washi páskami.

 7

Zdroj: Pinterest

8

Zdroj: Pinterest

Leave A Reply

Navigate