Vytvorte si vlastný kvetinový veniec!

Ako sme sľúbili, tak plníme. Prinášame návod, ako si svojpomocne doma vytvoríte kvetinový veniec podľa Ateliéru Papaver. Pripravte si ručičky a všetko potrebné, bude to krásne!

Tento kvetinový veniec vám domov privedie pocit jarného vánku a vynikajúco poslúži ako dekorácia na všetky spôsoby. Je pritom úplne na vás, akým spôsobom ho do interiéru zakomponujete. Môžete ho položiť na stôl, zavesiť na stenu, alebo ho skúsiť zavesiť na vchodové dvere, čím sa mu dostane náležitej pozornosti.

Čo budeme potrebovať: 

  • slamený korpus
  • závitnica s namotaným drôtom
  • záhradné nožnice
  • nožnice na drôt
  • rastliny (vŕba, fotínia, eukalyptus, fialová a žltá limonka)

1.Fialovú Limonku a Fotíniu nastrihajte záhradnými nožnicami na kúsky dlhé približne 10 cm.

2. Listy vŕby stačí rukou odtrhnúť od hlavnej stonky tak, aby bol každý lístok osve.

3. Žltú Limonku takisto nastrihajte záhradnými nožnicami na kúsky dlhé približne 10 cm.

4. Okolo slameného korpusu oviňte jedenkrát drôt zo závitnice a na jeho zadnej strane spravte uzol.  Koniec drôtu dlhý asi 10 cm nechajte trčať a korpus drôtom ešte dva razy obtočte.

5. Z rastlín si vytvorte malé zmiešané viazaničky, ktoré postupne prikladajte na korpus. Každú viazaničku oviňte drôtom, aby držala na svojom mieste. Jednu viazaničku priložte na vrchnú časť venca, jednu na vnútorný kraj a jednu na vonkajší, až kým v smere hodinových ručičiek postupne nepokryjete rastlinami celý obvod venca.

6. Keď pokryjete celý veniec, napojte sa na vytŕčajúci drôt a spravte uzol. Zvyšok drôtu odstrihnite nožnicami na drôt.

7. Odstrihnite si malý kúsok drôtu a ohnite ho tak, aby ste vytvorili očko na zavesenie. Očko upevnite na veniec a koniec drôtu zapichnite do korpusu. Venček je hotový a pripravený na zavesenie.

8. A voilá! Venček je hotový. Môžete ho zavesiť na dvere, stenu alebo len položiť na stôl a umiestniť do jeho stredu vyššiu valcovú sviečku.

 

Leave A Reply

Navigate