Využite deň zdravia vo svoj prospech!

Vedeli ste, že 7. apríla je Svetový deň zdravia? V tento deň bola totiž v roku 1948 založená Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), a tak sa na oslavu jej vzniku každý rok vyhlasuje „sviatok“ zdravia. A to je ideálny dôvod na spomalenie a zamyslenie sa nad tým, čo všetko by sme mohli urobiť preto, aby sme sa zdravo nie len cítili, ale aj zdraví naozaj boli! My sme si preto pripravili niekoľko tipov, nápadov a rád, ktoré budú mať na vaše zdravie jedine pozitívny dopad.

Zdravé telo…

Dobrá fyzická kondícia – to je základ zdravia ako takého. Či už sa nám to páči alebo nie, bez pohybu to jednoducho nepôjde. Lenže beh, cyklistika, fitness a ďalšie obľúbené športy ale vyžadujú prekročiť prah nášho domova. Vonku prší, je tam zima a tma, inokedy je zase veľmi teplo, alebo nemáme žiadne vhodné veci na oblečenie.

Všetci to veľmi dobre poznáme – sú to len a len výhovorky, nič iné. A tie, aspoň jeden deň v roku zahoďme za hlavu! Vyskúšajte veci, ktoré ste nikdy pred tým nevyskúšali a možno sa vám niečo zapáči viac ako by ste predpokladali a sami seba prekvapíte!

deň zdravia
Nenechajte svoj bicykel už viac čakať a vytiahnite ho von! A ak žiadny nemáte, tak si jednoducho vyberte u nás! | Zdroj: Biano.

Aj keď je pohyb najlepší práve vonku (čerstvý vzduch je niekedy na nezaplatenie!), je nám jasné, že nie vždy máme dostatok času na to, čo by sme chceli robiť. Našťastie aj v tomto prípade, že každá snaha sa počíta! Ak máte sedavé zamestnanie, určite poznáte ten nepríjemný pocit, keď sa po dlhom sedení postavíte a bolí vás celé telo, puká vám v chrbte  máte stŕpnuté nohy. My máme pre vás ale dva tipy, ako tomu nie len zabrániť, ale aj predísť.

Jedným z našich tipov sú balančné stoličky od českej značky Peška, ktoré nájdete i u nás na Bonami. Sú navhnuté tak, aby podporovali lymfatický systém a boli účinnou oporou celej chrbtice. Pri sedení na balančných stoličkách dochádza k posilneniu hlbokých brušných svalov. A ako hovorí sám zakladateľ tejto značky, pán Petr Peška, zdravý a silný stred tela je ako zdravý strom a len ten môže mať silné a zdravé vetvy.

deň zdravia
Rozhýbte sa! Ergonimickékancelárske stoličky a kreslá od značky Peška zaručia vášmu chrbátu tak žiadanú pružnosť a každodennú dávku pohybu!

Našim ďalším pomocníkom v boji proti boľavému chrbátu a nedostatku pohybu sú sedacie lopty. Možno ste si rvno vybavili klasické, nepekné fitness lopty z PVC materiálu, čo nikdy neudržali svoj tvar ani pevnosť a už vôbec sa nehodili do interiéru, My ale hovoríme o nemeckých loptách od značky VLUV. Tieto sedacie lopty spĺňajú nároky nielen na zdravé sedenie, ale i na estetiku.

deň zdravia
Zdroj: VLUV.de

No pozor – nie len pohyb, ale i zdravé jedlo a pravidelná, vyvážená strava patria k zdravému životnému štýlu. U  nás v bonami nájdete vegánov, vegeratiánov, vyznávačovov raw, či paleo stravy, ale aj klasických všežravcov. Pokiaľ ale ide o zdravú stravu, všetci sa zhodneme na jednom. Veľa zeleniny, veľa ovocia a čistá voda – neprekonateľná trojica, na ktorú nemôžete zabudnúť!

A pretože sú fanúšikovia surovej stravy určite aj medzi vami, máme pre vás i malý darček v podobe súťaže, ktorá prebieha na našom Instagrame a to o kuchársku RAW knihu pre zdravie a krásu od vydavateľstva SmartPress!

deň zdravia

…a zdravý duch!

Duševné zdravie by pre nás malo byť snáď ešte viac dôležité ako to fyzické. A tak bez výčitiek občas zpomaľte, odpočiňte si a užívajte si chvíle s priateľi a rodinou. Pozitívne výsledky sa dostavia zaručene a okamžite.

A aké sú naše „spomaľovacie“ tipy? Horúca vaňa, dlhá prechádzka, večer s knižkou, ae napríklad i spoločenské hry, či do konca maľovanky!  No veľa ďalších tipov na rôznych pomocníkov vášho zdravého životného štýlu nájdete i v našej špeciálnej kampani!

deň zdravia
Kreatívna zábava a čas strávený so svojimi najbližšími vás nabijú energiou a pohladia na duši.| Zdroj: maľovanky OMY.
deň zdravia
1. Maľovanka Tokyo, 2. Masážna sviečka Invigorating/Euphoric, 3. Interiérové hojdacie kreslo Swingy In Mystic, 4. Fľaša so zásobníkom na lieky In Style Red, 5. Dámsky mestský bicykel Townie Original 3i EQ White, 6. Čiapka s ochrannými prvkami Ribcap Hardy Rose.

Leave A Reply

Navigate