Danyela Art ♥ bojuje za ženskú krásu

Danyela Art♥, alebo jednoducho Daniela, sa venuje tvorbe od detstva. Inšpirujú ju kolekcie svetových módnych dizajnérov a značiek, zahraniční ilustrátori a blogeri, ktorí s módou pracujú a dávajú jej pridanú hodnotu. Neodmysliteľnou súčasťou inšpirácie sú aj svetové metropoly, národnosti a kaviarne či patisérie. Jej rukopis spoznáte veľmi ľahko. Je ženský, nežný a stvárňuje hlavne silu žien, ktoré sú spokojné a ambiciózne. Daniela pre Bonami pripravila nádhernú ilustráciu ku Medzinárodnému dňu žien, ktorú si môžete zavesiť, kam budete chcieť a stále vám bude pripomínať, že ste výnimočná.

Danyela Art ♥ vytvorila pre Bonami krásnu ilustráciu ako darček ženám ku MDŽ. Môžete ju mať veľmi rýchlo a jednoducho zarámovanú na stene už dnes – stačí si ju v tej najvyššej kvalite vytlačiť priamo TU.

Čo vás inšpirovalo pri tvorbe ilustrácie?

Pred tvorbou tejto ilustrácie som mala v hlave určitú predstavu o farebnosti a usporiadaní jednotlivých detailov spolu s obavami, či bude výsledok rovnaký na papieri ako aj v mojej hlave. Ilustrácia je predovšetkým odzrkadlením toho, ako vnímam jar a ženu ja. Predstavujem si samú seba radostne skákajúc po lúke rozliatej kvetmi. Nakoľko je ústrednou témou žena, v centre ilustrácie som zvolila šťastnú ženu oblečenú podľa aktuálnych módnych trendov s doplnkami Bonami, čo je u nás v neposlednom rade zárukou šťastia. Inšpirovala som sa jarnými kolekciami svetových módnych značiek a doplnila farebnosťou a tónmi jari – farebné kvety a zelený až tyrkysový nádych, ktorý evokuje prebúdzanie a kvitnutie prírody. Súčasnú fashion ilustráciu som sa teda snažila prepojiť s duchovnom, ktoré so sebou medzinárodný deň žien prináša.

Daniela pri tvorbe nádherných ilustrácií. Autor: Katarína Sedláková

Je pre vás Deň žien výnimočný?

Určite áno. V prvom rade u mňa tento sviatok evokuje začiatok jari, čo je pre mňa veľmi radostnou novinou. Myslím, že to neplatí len pre mňa a rovnako, ako sa prebúdza príroda, prebúdza sa aj ženská duša. Verím v ženy. Verím v ženu milujúcu, starostlivú, citlivú, úprimnú a aktívnu. Verím v ženy, ktoré si uvedomujú svoju ženskosť a prirodzenosť. Myslím, že tento sviatok je krásnou príležitosťou pripomenúť si, že sme krásne a úžasné s neviditeľnou silou vo vnútri nás. Netreba čakať na kvietok od nášej lásky, ale kúpiť by sme si ho v tento deň mali samé, pretože predovšetkým my máme byť na seba pyšné a to nie len v tento deň, ale po celý rok.

Chceli by ste sa aj vy nechať nakresliť? 🙂 Autor: Kristína Botlová photography

V čom najčastejšie hľadáte inšpiráciu?

Inšpiráciou sú pre mňa inšpiratívne ženy, móda, ale aj každodenný život. Veľmi rada stvárňujem svoje postavy v rolách silných žien, žien v biznise, spokojných a ambicióznych rolách. Tento prúd žien nazývam aj #bossbabe, v preklade žena, ktorá si je sama šéfkou.

Autor: Katarína Sedláková

Myslím, že ak je človek vnímavý, každý deň dokáže vnímať kreativitu ostatných a byť kreatívny aj sám. Či už len tým, ako sa oblečie, ako si rozvrhne svoj deň, ako uvarí večeru. Inšpiráciu treba teda hľadať predovšetkým u samého seba a pre nás ženy, emotívne stvorenia, to platí o to viac.

Autor: Katarína Sedláková

Leave A Reply

Navigate