Vyspovedali sme český SOB. Je to jasná nábytková Srdcovka!

Na Bonami ste meno SOB mohli vidieť už niekoľkokrát, no zakaždým sme vám ukázali niečo nové. Inak sa to ani nedá – v tejto českej firme totiž idú všetci ako draci a v ponuke tak nájdete vyše 60 sérií nábytku a dekorácií. Všetko vyrobené lokálne, poctivo a z masívneho dreva. Prečítajte si rozhovor s manažérom značky, Erikom Hajrapetjanom, a mrknite tiež na našu poslednú spoluprácu!

Ako by ste definovali SOB tromi slovami?

Erik Hajrapetjan: Originalita, poctivosť a príroda.

Farebný nábytokz masívu.
Masívny nábytok v prípade značky SOB neznamená nudu. Foto: SOB

Koho a čo máte na mysli, keď tvoríte nové nábytkové kúsky?

Erik Hajrapetjan: Vždy sa tešíme zo skutočnosti, že sme niekomu môžeme zútulniť bývanie. Naša predstava je jasná: ponúknuť originálny kúsok z lokálnej výroby. To nás vždy nabije novou energiou a posúva ďalej.

Vašim nábytkom vybavujete aj reštaurácie a penzióny. Preferujú určitý štýl alebo si vyberajú zo všetkého niečo?

Erik Hajrapetjan: Veľa krát sme pomohli reštauráciám a penziónom získať tú správnu tvár pomocou našich produktov a sme za to nesmierne vďační. Zaujímavosťou je, že siahajú hlavne po kolekciách Mexiko a Siena.

Mexiko pôsobí veľmi útulne až rustikálne, zatiaľ čo zo Sieny dýcha elegancia a utlmený luxus. Veríme, že aj vďaka nám sa hostia zo všetkých kútov republiky cítia príjemne a výnimočne aj keď sú mimo svojho domova.

český Sob nábytok - zariadenie v spálni
Kvalitná posteľ vám vydrží celý život. Foto: SOB
Zariadenie jedálne nábytkom Sob z Českej republiky.
Kombinácia klasického dreva a moderných stoličiek dá vašej jedálni vyniknúť. Foto: SOB

Značka SOB ponúka rozličné kolekcie, napríklad holandský, koloniálny alebo anglický štýl. Kde na nich beriete inšpiráciu?

Erik Hajrapetjan: Stojíme si za tým, že človek sa veľa naučí cestovaním. Aj preto často chodíme na výstavy po celom svete. Medzi moje obľúbené patrí napríklad Šanghaj alebo aj oveľa bližší Kolín nad Rýnom v Nemecku. Povedané jednoducho: rozširujeme si obzory kde sa dá.

Vaše kúsky sú vyrobené zo širokej palety drevín ako je dub, mangovník, palisander, mahagón,… Máte svojho obľúbenca alebo milujete každé drevo rovnako?

Erik Hajrapetjan: Každé drevo má niečo do seba a je svojím spôsobom neopakovateľný originál. Snažím sa nemať obľúbencov, no trochu viac ako ostatné sa mi páči kresba palisandru. Úplne ma dostal na jednej zo zahraničných ciest a povedal som si, že nesmie chýbať ani u nás. Palisandrové drevo je veľmi tvrdé a má oveľa výraznejšiu štruktúru: napríklad na jednom kúsku sa tak krásne striedajú jasné línie a farby. Je to úžasná harmónia kontrastov.

Nízky konferenčný stolík doladí retro pohovku.
Nízky konferenčný stolík doladí retro pohovku. Foto: SOB
Biela a hnedá nikdy nevyzerali elegantnejšie.
Biela a hnedá nikdy nevyzerali elegantnejšie. Foto: SOB

Chystáte niečo nové v roku 2017?

Erik Hajrapetjan: Pripravujeme veľa nového nábytku a pribudne aj ďalšia ucelená séria. Okrem toho plánujeme rozšíriť aj ponuku kožených sedacích súprav Chesterfield. A nechceme zabúdať ani dekorácie – sú to práve malé detaily, ktoré pomôžu miesto premeniť na pravý domov. Myslím, že zákazníci Bonami sa majú na čo tešiť 🙂

Masívne drevo, ktoré dostalo ľahkosť pomocou bielej farby. Foto: SOB

Leave A Reply

Navigate