Byť doma kdekoľvek na svete? Jedine s Airbnb!

Koniec školského roku je už tu a pomaly začínajú prázdniny, na ktoré sme tak dlo čakali. Destinácie už máte vysnené a letenky kúpené, ale hľadať predražené a preplnené hotely sa vám veľmi nechce a tomu celkom rozumieme. Sme na tom rovnako a preto sme si rýchlo zvykli cestovať do prenajatých bytov a domov a využívať tak naplno slúžbu spoločnosti Airbnb, ktorá nám vždy pomôže spoznať danú lokalitu z úplne iného uhla.

Airbnb alebo Air Bed&Breakfast je služba, vďaka ktorej jednotucho a rýchlo nájdete ubytovanie kdekoľvek na svete a to za veľmi príjemné ceny. Od malej izby v zdieľanom byte, cez štýlový byt v centre mesta až po vilu na pláži či uprostred hôr. Stačí si len vybrať kde a kedy, zvoliť počet osôb a jednoducho vyberať s ponúkaných možností, ktorých je naozaj neúrekom. Pri výbere sa môžete riadiť čisto fotografiami, ale i podrobnejšími a technickými informáciami o bývaní, či podľa hodnotenia bývalých ubytovaných.

Ako náhle nájdete to pravé bývanie, ktoré spĺňa všetky vaše požiadavky, Airbnb vás prepojí priamo s majiteľom/prenajímateľom nehnuteľnosti, ktorý ho priamo ponúka. S ním si potvrdíte termín, zodpovie vám všetky vaše otázky, prípadne pomôže i s naplánovaním cesty. Následne pobyt finálne zarezervujete a zaplatíte – všetko v rámci Airbnb, takže sa nemuíte vôbec ničoho báť (majiteľ totiž dostane svoju časť nájmu až po vašom pobyte!). Tesne pred príjazdom sa s majiteľom ešte dohodnete nad predaním kľúčov a je to! Hostitelia sú vždy motivovaní sa o vás postarať čo najlepšie, pretože ich budúcnosť záleží i na vašom spätnom hodnotení pobytu. A tak sa často stáva, že po príjazde budete milo prekvapení malým pohostením na privítanie, základnými zásobami v chladničke a tipmi na trávenie voľného času v okolí ubytovania.

A prečo cestujeme s Airbnb radi i my?

  • Creative hunterka Veronika: Bývate ako miestny

Airbnb je super spôsob ako bezprostredne spoznať miestnu kultúru a cítiť sa v cudzine ako doma. Byty sú totiž väčšinou zariadené tak, ako by ste v nich naoazj žili. Sú plné dekorácií od lokálnych značiek, knižiek a časopisov. Naposledy som takto cestovala po Fínsku a bola som absolútne nadšená! Biela podlaha, biele steny, utierky od Polkka Jam alebo iittala hrnčeky, ktoré by som inak nemala možnosť vidieť na živo.

  • Brand markeťáčka Martina: Spoznáte lokálnych ľudí

Airbnb je super spôsob ako sa spoznať s lokálnymi obyvateľmi po celom svete. Dokonca s nimi môžete zdieľať i jednu kúpeľňu! Vďaka krátkemu spolubývaniu sa ale dá rýchlo preniknúť do lokálneho spôsobu života a veľa sa toho naučiť. Intenzívny kontakt s ľuďmi vo vás dokáže vyvolať  a zanechať oveľa silnejší zážitok, na ktorý sa nebude dať zabudnúť. Moja najkrajšia skúsenosť bola z Los Angeles, kde sme bývali u surfára v jeho mobilnom dome. Trávili sme spoločné večery pri pive i s jeho priateľmi a nadviazali tak kontakty, ktoré nám už nikto nevezme!

  • Creative Hunterka Iva: Ideálne pre samotárov i pre celú rodinu

Na Airbnb nájdete na prenájom celý byt, dom ale i len jednu izbu. I preto nájdete veľmi ľahko presne také ubytovanie, aké práve potrebujete. Či už budete cestovať sami, s kamarátmi, alebo s celou rodinou. Čím viac vás samozrejme pôjde, tým ubytovanie vychádza lacnejšie. Ja odporúčam ísť s partiou kamarátov a prenajať si rovno celý dom. Cestovanie tak bude zábavnejšie a BBQ party si vo veľkom hotely jednoducho neurobíte!

  • Copywriterka Bára: Je to lacnejšie než hotel!

Pokiaľ si chcete vyskúšať trochu luxusu, nemusíte si priplácať za hviezdičky na hotely. I naozaj estetické, netradičné a plne vybavené nehnuteľnosti sa dajú na Airbnb nájsť lacnejšie než akýkoľvek hotel! Ak cestujete na dlhšiu dobu, s majiteľom sa vždy dá individuálne dohodnúť na zvýhodnenej cene, stačí sa opýtať. My sme to vyskúšali vo Valencii, kde sme zostali jeden celý mesiac a to za cenu, ktorú by sme nikde inde nedostali a nemohli by sme si to inak dovoliť.

  • Copywriterka Vendula: Každý problém jednoducho vyriešite

Ak by počas pobytu nastal nejaký problém, skúste požiadať o pomoc či radu rovno prenajímateľa. Tí sa sústredia hlavne na dobré hodnotenia, ktoré im po vašej návšteve zanechtáte, no v každom prípade sú to hlavne ľudia a dokážu porozumieť turistovi v núdzi.

A nakoniec ešte jeden milý bonus. Stránky Airbnb sú plné interiérovej inšpirácie! Fotografie, ktoré tam nájdete mie sú žiadne umelo nastajlované interiéry z časopisov, ale reálne a (ne)obyčajné byty, ktoré si môžete prenajať na deň, dva, ale kľudne i na tri mesiace.

Berlín | Foto: Airbnb
Paríž | Foto: Airbnb
Bali | Foto: Airbnb
Madrid | Foto: Airbnb
Oxford | Foto: Airbnb
Mexico City | Foto: Airbnb

A čo vy? Máte už aj vy nejaké skúsenosti s prenájmom ubytovania v rôznych častiach sveta? Mali ste možnosť navštíviť interiéry, ktoré vám vyrazili dych? Alebo dokonca sami prenajímate vaše bývanie turistom? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti!

Leave A Reply

Navigate