Zabaľte tento rok vianočné darčeky inak!

Je december a tak sa už väčšina z vás pomaly zásobuje vianočnými darčekmi. Možno sa vám už celkom zaplnili všetky darčekové skrýše, možno patríte k tým, ktorý všetko vybavia na poslednú chvíľu. Jedno však určite máme všetci spoločné. Darčeky treba darovať zabalené. Vykašlite sa tento rok na kúpené hotové darčekové tašky. Áno, je to naozaj najrýchlejší spôsob ako darovať zabalený darček. Zároveň je to však veľmi lenivý prístup, ktorý by ste mohli vyskúšať tento rok zmeniť a zabaliť darčeky vlastnoručne.

Preto sme pre vás dnes prirpravili niekoľko veľmi jednoduchých nápadov ako zabaliť darčeky pre dospelých a o niečo viac farebné a hravé nápady ako zabaliť radosť pre deti.

darceky

Základom balenia darčekov, ktoré sme sa vám rozhodli priblížiť, je jednoduchý základný baliaci papier. Aby balíčky neboli obyčajné a smutné, o záverečnú výzdobu sa postarajú mašle, stužky, prípadne vetvička brečtanu (ktorá rastie vedľa na plote) či ihličia a možno aj pár šišiek, ktoré nazbierate cestou domov z práce, alebo na vychádzke v lese.. Veľmi pekne vynikne na jednoduchom baliacom papieri aj obľúbená rodinná fotografia, alebo staré pohľadnice. My sme napríklad použili pohľadnice s fotkami starej Bratislavy, ktoré dostanete kúpiť v Slovenskej národnej galérii v Bratislave.

Čo všetko by ste si teda mali pripraviť na balenie darčekov podľa našej inšpirácie?

základný baliaci papier
stužky rôznych farieb a materiálov (postačí aj klasický špagát)
rôzne vetvičky alebo suché kvety (napríklad brečtan, inličnan, hortenzia)
fotografie alebo staré pohľadnice
šišky alebo medovníky, alebo čokoľvek vás napadne, čím by ste balíček vyzdobili
nožnice
lepiaca páska

Postup je veľmi jednoduchý. Darček zabalte do papiera, potom si odmerajte potrebné množstvo stužky či špagátika na previazanie balíčka. Na záver darček ešte prizdobte podľa vašej chuti šiškou, vetvičkou, alebo fotografiou.

darcekyPomocky

darceky33

Veselé a farebné balenie darčekov pre deti

Deti sa na darčeky tešia možno najviac zo všetkých! Bola by veľká škoda pripraviť ich o to napätie pri strihaní stužiek a trhaní papiera tým, že im darčeky len vložíme do tašky. Jeden pohľad vtedy hneď prezradí, čo je to za darček. Ak deti nechcete pripraviť o veľkú trhaciu radosť, vyskúšajte im zabaliť vianočné darčeky podľa ďalšej našej inšpirácie. Tentokrát sme pripravili rovno dva druhy balenia.

Ako základ k našej prvej inšpirácii vám bude opäť stačiť obyčajný baliaci papier, ktorý jednoducho vyzdobíte pečiatkou napríklad s nejakým vianočným motívom. Použiť však môžete rôzne iné pečiatky, aj nevianočné vzory. Do opečiatkovaného balieceho papiera zabalte darček, previažte ozdobnou stužkou prípadne opäť iba špagátikom a na záver môžete použiť ešte výzdobu ako z postupu, ktorý sme opisovalli vyššie.

darcekydeti3

darcekyDeti2

darcekyDeti1

Druhý spôsob, ktorý sme na balenie detských darčekov vybrali, je trochu viac ligotavejší.

Čo budete potrebovať?

biely baliaci papier, prípadne iný jednofarebný baliaci papier
priesvitnú fóliu
konfety / hotové alebo vyrobené
jednoduchá stužka alebo špagát
nožnice
lepiaca páska

darcekyDeti4

darcekyDeti5

Základom druhého postupu sú farebné konfenty, ktoré kúpite v hobby marketoch, alebo aj v papierníctvach. Ak máte doma malé vyrezávatka do papiera, konfety si môžete vyrobiť aj sami.
Balíček najprv zabalíme do bieleho papiera. Pripravte si priesvitnú fóliu, na ktorú poukladáte konfety. Balíček potom zabalte do fólie aj s konfetami. Nevadí, ak sa vám konfety rozsypú po celom balíčku, to je predsa účel. Na záver môžete ešte darček previazať jednoduchou stuhou alebo špagátom. Pri tomto štýle balenia vyberajte radšej jednoduchšie farby papiera aj stužiek, vyniknúť by mali najmä konfety.

Dúfame, že sme vás aspoň trochu inšpirovali a balenie darčekov si tento rok vychutnáte v rámci predvianočných príprav. Uvidíte, že originálne a hlavne vlastnoručne zabalené darčeky, ocenia dospelý rovnako aj deti. V neposlednom radi predsa aj vy určite radi dostávate pekne zabalené malé radosti.

fotky: Jaja Jenčová

Leave A Reply

Navigate