Ako naplánovať svadbu snov

Pripravte sa na svoj veľký deň. Svadba je síce veľký projekt, ktorý vyžaduje veľa času a starostlivosti, keď ho však uchopíte za ten správny koniec, zvládnete všetko ľavou zadnou. Nechajte sa inšpirovať našimi radami a plánovanie svadobných maličkostí bude radosťou, ktorá vás zblíži s vašou drahou polovičkou.

Svadba nie je iba o romantike a láske na celý život. Na to prichádza čas až po svedomitej organizácii. Keď totiž opustíme zamilovanú bublinu a na túto udalosť budeme pozerať čisto pragmaticky, uvedomíme si, že zahŕňa veľké množstvo dodávateľov a termínov. Ako teda začať?

Svadobný denník je pre plánovanie svadby nevyhnutný

Bude sa vám hodiť šikovný svadobný plánovač. Prehľadne si v ňom môžete spísať, čo je potrebné zariadiť a kedy. Nehrozí teda, že na čokoľvek zabudnete, navyše je skvelé mať všetko pred sebou a vidieť tak, čo vás ešte čaká a čo je už hotovo. A ten pocit, keď postupne odškrtávate jednotlivé body a vidíte, ako sa váš Deň D rysuje, je na nezaplatenie! Čo teda dobrý plánovač všetko vie?

Ukážme si to praktickom príklade. Plánovač pre nevesty Busy B Wedding Planner ma totiž všetko, čo budete potrebovať. Je prehľadne rozčlenený a harmonogram svadobných príprav má v malíčku, takže vy si nemusíte nad ničím lámať hlavu. Jednotlivé úlohy sú rozplánované na 12 mesiacov dopredu, takže tak, aby sa všetko stihlo bez akéhokoľvek zhonu. Súčasťou je navyše aj priestor pre vaše poznámky a priestranné vrecko, do ktorého môžete vložiť všetko, čo so svadbou súvisí, a mať to tak všetko po ruke. Výstrižky z časopisov, návrh svadobného oznámenia alebo aj vizitku pre fotografa.

Svojho asistenta už máte, tak teda konkrétne. Ideálne je držať sa hesla “do roka a do dňa” a mať teda na zariaďovanie skutočne celý rok.

Svadobná výzdoba

Na maličkostiach záleží, práve tie totiž dodajú vašej svadbe finálnu tvár a pomôžu zjednotiť celkový dojem. Aké svadobné dekorácie teda zvoliť? Vyberte si štýl, ktorý bude sedieť rázu vašej svadby. Všetko môžete ladiť do konkrétneho farebného tónu. Čo napríklad ružové svadobné dekorácie? Populárne sú tiež modré alebo fialové doplnky.

Takisto môžete štylizovať svadobnú výzdobu do nejakej svadobnej témy. Svadba môže byť vyzdobená v námorníckom alebo retro štýle. Môžete sa tiež nechať inšpirovať svojou vysnívanú zahraničnú destináciu a svadobnú hostinu premeniť na tropický raj.

Inšpirovať sa môžete tiež ročným obdobím, v ktorom sa môže svadobná veselicá koná, a ešte tak pomocou dekoraácií zdôrazniť krásu sezóny. Ďalšia cesta, ktorou sa môžete vydať, je voľba obľúbeného štýlu, do ktorého budete ladiť dekorácie a riad: elegantné severské scandi, oslnivý a noblesný glamour alebo napríklad nestarnúci, prírodu oslavujúci rustikálny štýl.

Čerpať inšpiráciu môžete aj v mieste, kde sa svadba koná. Na zámok sa hodia skôr romantické dekorácie, napríklad v bielej alebo krémovej farbe. Ak ste zvolili svadbu v prírode, poobzerajte sa po neutrálnych, zemitých farbách akými sú hnedá alebo zelená.

Myslite aj na výzdobu svadobnej tabule. Svadobný stôl môžu zdobiť najrôznejšie doplnky a textílie. Základom je obrus alebo behúň. Doplňte ich o vázu s čerstvými kvetmi alebo pre svadbu netradičnú sviecu, tá dodá celku na nevšednosti.

Skvelou vychytávkou sú potom svadobné menovky na stôl, ktoré celé aranžmá skrášlia a navyše zaistia zasadací poriadok.

Hlavný chod svadobného menu sa bude skvelo vynímať na krásnych tanieroch, nepodceňujte ani výber príborov. Na Bonami najdete všetko, čo budete k servírovaniu potrebovať: poháre, čaše na víno, karafy a dekantéry alebo aj hrnčeky či kanvice pre milovníkov čau a kávy. Nezabudnite ani na krásne prestieranie.

Potom už ostáva iba pomyselná čerešnička na torte: rozžiarte svoju svadbu pomocou rafinovaných svetelných dekorácií. Vyberať môžete z lucerien, svetelných reťazí a ďalších očarujúcich kúskov.

Plánovanie svadby v 10 krokoch

  1. Ujasnite si svadobný rozpočet, od neho sa totiž bude všetko odvíjať. Určite neplatí, že svadba snov musí stáť milióny. S tým je úzko spojený aj počet hostí.
  2. Nasleduje voľba termínu a miesta. Oplatí sa všetko si premyslieť s predstihom a vo chvíli, keď máte jasno, rezervovať. O najkrajšie miesta vždy býva enormný záujem.
  3. To platí aj o svadobných fotografoch alebo kameramanoch – vyberte a objednajte si ich služby včas. Dajte na ich odporúčanie a prehliadnite si portfólia, jedine tak budú snímky presne také, aké chcete.
  4. Potom už prichádza fáza, na ktorú sa každá nevesta teší najviac. Áno, výber svadobných šiat! Tie by mali zapadnúť do štýlu, v akom svadbu organizujete. Ženích môže vyberať oblek súčasne s vami, ľahšie sa tak zladíte.
  5. Vyberte svedkov a zvážte, či ich necháte koltáru sprevádzať družičkami a čo budú mať prípadne na sebe. Zariaďte formality  termín nahláste na matrike.
  6. Ďalšou príjemnou povinnosťou je výber svadobného menu a torty. Vytipujte si, napríklad na základe referencií, šikovného cukrára a kvalitný catering (alebo skvelú reštauráciu). Naplánujte si ochutnávky toho, čo sa bude na svadobnej hostine podávať.
  7. Potom prichádza na rad svadobná kytica. Tá by mala vkusným spôsobom doplniť vaše šaty a celkovo prirodzene zapadnúť do štýlu, ktorý ste zvolili.
  8. Doporučujeme zamyslieť sa nad spoločnými aktivitami, ktoré vytvoria priateľskú atmosféru. Zatancujte si na obľúbené pesničky alebo karaoke, hrajte hry a dajte priestor svadobnými tradíciám.
  9. Rozošlite svadobné oznámenia a vyberte snubné prstene. Pekným detailom je gravírovanie, ktoré z prsteňov spraví ešte osobnejšiu záležitosť.
  10. Rozhliadnite sa po topánkach, doplnkoch a šperkoch. Rozhodnite sa, či svadobným hosťom pripravíte výslužku – tá sa totiž nemusí skladať len z koláčikov, pridať môžete aj malé darčeky. Pár dní pred obradom navštívte kaderníčku a vizážistku a účes aj líčenie si vyskúšajte nanečisto, aby ste svoje predstavy doladili dopredu.

Keď už konečne príde váš deň, vypusťte všetky starosti z hlavy a naplno si ich užite.  

Leave A Reply

Navigate