5 štýlov Glamour, ktoré vám opantajú zmysly

Bývanie v štýle glamour je úcta k čistote tvarov a chvála dokonalosti. Nesie v sebe nádych hojnosti, blahobytu a luxusu. Je iný, je pôvabný, príťažlivý a očarujúci zároveň. Glamour môže mať mnoho tvárí, a preto vás pozývame na výpravu do Londýna, Paríža, New Yorku, Štokholmu a na krásne slnečné sicílske pobrežie. Zahaľte váš interiér do rúška prepychu v rôznych farebných odtieňoch. Stačí naozaj málo!

1. London Glamour

Anglicko, ktoré je preslávené upršaným počasím a skvelým čiernym čajom s mliekom, vie, ako si dopriať luxusné bývanie. „Odhaľte prednosť starého murovaného bytu – tehly – a ukážte ich v plnej kráse. Na ich „drsnom“ pozadí skvelo vynikne sedací nábytok vo farbách royal blue či horčicová, tmavá komoda a kovové doplnky vo vyhotovení mosadz či zlato,“ odporúča Katarína Šatanková z časopisu Pekné bývanie.

Tmavšie odtiene stien a nábytku sú vítané, hra kontrastov je v londýnskom glamour štýle dovolená. „Svoje nenahraditeľné miesto tu majú aj okázalé solitéry, husto tkané závesy, masívne tmavé dreviny a tapety s florálnymi a so živočíšnymi motívmi. Dokopy s krásnym sedacím nábytkom vznikne relaxačný kútik na čítanie anglických detektívok, ktoré si vychutnáte v teple domova,“ pridáva tip Katarína.

1. Taburetka Hassock Button 2. Nástenné zrkadlo Horn 3. Dekoratívna váza Premier Living 4. Sklenená misa na nohe Parlane Lottie

2. New York Glamour

Mesto, ktoré nikdy nespí a je známe rýchlym životným štýlom. Aké je potom New York Glamour bývanie? Za stenami mrakodrapov sa ukrýva to pravé čaro noblesného bývania, svetlé, honosné, predstavujúce oázu kľudu a relaxu. Prekvapí vás luxusom, ležérnosťou, rôznorodosťou a eleganciou, ktorá tomuto mestu naozaj nechýba. Medené prvky a zlaté odlesky sú priam nevyhnutnosťou a newyorskému glamouru dodajú ten pravý „look“.

Typickým prvom sú pohovky zamatového vzhľadu, polstrované, s prešívaným operadlom a sedením. Sú ako stvorené na príjmanie návštev, oddych alebo vychutnávanie rannej kávy. Nezabudnite ich doplniť o vankúše jednoduchých farieb a vzorov. Zamerajte sa aj na konferenčný stolík, mal by pôsobiť pompézne a byť jedným z hlavných prvkov, ktorý vás zaujme. Tento vzhľad mu dodajú hlavne prezdobené nohy, netradičné tvary a tmavé odtiene farieb.

1. Obliečka na vankúš Apolena Classic 2. Stolík s podnosom KJ Collection 3. Vlněný koberec Riviera Light 4. Zrkadlo Sun Flair

 


3. Paris Glamour

Mäkkosť, hebkosť, romantika, to je noblesný štýl Paris Glamour. Inšpirovaný mestom módy, pastelový a neskutočne rafinovaný. Typický vysokými stropmi, čalúnenými kreslami a striebornými odleskami. „ Ak nemáte vysoké stropy, nezúfajte. Rovnaký efekt dosiahnete tapetou s vertikálnymi pásmi. Tá dodá miestnosti dramatický výraz a krásne na nej vynikne jemnosť nábytku v pozadí,“ radí šéfredaktorka časopisu Pekné bývanie, Katarína Šatanková.

 

„Parížsku zmyselnosť interiér získa aj spojením kontrastov. Preto sa nebojte kombinovať starožitný, časom poznačený nábytok s moderným, romantické púdrové odtiene so zmyselnou čiernou, a mäkké a teplé materiály ako drevo a kožušiny s chladným lesklým kovom,“ dodáva Katarína. Paris Glamour interiér pripomína dievčenské kráľovstvo, no v skutočnosti si podmaní každého, kto miluje zdobenosť, detaily a výrazné materiály.

1. Kreslo Vilde Club 2. Sklenená váza Nacre 3. Ružový koberec Mint Rugs Grace 4. Sklenená fľaša na parfum Parlane

4. Stockholm Glamour

Studený sever je vládca minimalistického bývania. Jednoduchosť, strohosť a prírodno, to sú tie najkrajšie vlastnosti škandinávskeho glamour štýlu. Ide o akési rozjasnenie mrazivej atmosféry, navodenie tepla v domove a krásny pocit z bývania. „Tento štýl, aj keď sa zdá veľmi rovnomerný, je založený na kontrastoch. Tvrdý a mäkký materiál, to znamená kameň/kov verzus prírodné tkaniny, alebo studené a teplé, čo sa týka farieb, starý a moderný, ak ide o nábytok alebo drsné a hladké, keď nás zaujíma štruktúra. Pri plánovaní interiéru v tomto štýle by sa malo zamerať hlavne na kombinovanie týchto dvojíc,“ prezrádza svoje tajné tipy architekt Adam Buśko.

Najdôležitejšie je vytvoriť v škandinávskom interiéri harmonický celok. Ako na to? Architekt Adam Buśko prichádza s týmto nápadom: „Prírodné drevo, to je zaručený prvok, ktorý vám navodí dobrú náladu, leštená meď, ktorá evokuje modernosť a pritiahne našu pozornosť a zaujímavé látky, ktoré navodia teplo domova.“

1. Sivé kreslo Softline Havana 2. Biela kožušina Royal Dream Sheep 3. Stojacia lampa La Forma Cassia 4. Mramorový odkladací stolík RGE

5. Sicilian Glamour

Dovolenkové útočisko túži mať doma skoro každý, pripomína nám obľúbené more, teplý vánok a krásne prostredie všade navôkol. Vytvoriť si doma sicílsky noblesný šýl je pri tom veľmi jednoduché a vy nemusíte jazdiť na drahé dovolenky do zahraničia. Kombinácia bielej a modrej farby na stenách a doplnkoch, doplnená o prírodné prvky, vsadená do interiéru s bledým nábytkom, je miesto, kde prúdi skvelá čerstvá energia.

Veľký dôraz treba klásť na svetlo, či už prírodné alebo umelé, aby ste dosiahli toho pravého výsledku. Noblesný tón interiéru podčiarknete sklenenými prvkami, ako sú vázy alebo sviečky a okázalými dekoráciami z porcelánu alebo mramoru. Navodiť morskú atmosféru vám pomôžu aj rastliny, kľudne väčších rozmerov, ktoré perfektne vyniknú v črepníkoch neutrálnej farby.

1. Kreslo Gallagher 2. Keramická lampa Leona 3. Dekoratívny podnos s vekom J-Line Bel 4. Váza KJ Collection Rustic Blue

Leave A Reply

Navigate