3 tipy na nespútaný domov inšpirovaný Afrikou

Nachádzať inšpiráciu na bývanie v iných kultúrach nie je až také neobvyklé. Cestovanie sa čoraz viac stáva obľúbeným koníčkom a životným štýlom a ľudia objavujú prvky, ktoré by si chceli doniesť aj domov. Nás inšpirovala drsná, ale veľmi rôznorodá Afrika, ktorej bývanie v sebe nesie prvky prírodna, duchovna, tamojšieho života, a v neposlednom rade aj luxusu. Máme pre vás 3 tipy, ako si bývanie inšpirované divokou Afrikou dopriať.

Myslite na pravidlo menej je viac a rozmiestňujte doplnky a dekorácie radšej v menšom počte.

1. Prírodné materiály

Najdôležitejším materiálom je dlhotrvajúce a kvalitné drevo. Určite sa nebojte použiť teak, kaučuk alebo mindi. V zásade platí pravidlo, že menej je viac. Nechajte miestnosť dýchať. Na uvoľnenie atmosféry výborne poslúži ratan alebo bambus. Dôležitým materiálom sú bavlnené textílie a kože. Objaviť by sa tu mala aj keramika a kameň s autentickými tvarmi, ktoré by odkazovali na divoké a drsné prostredie tamojšieho sveta.

1. Stolík Vical Home 2. Vankúš Osumare 3. Kvetináč SHISHI Clay 4. Ručne pletený koš All across Africa Ayo

2. Farby a vzory

Afrika do interiéru prináša hlavne žlté, červené a hnedé odtiene farieb. Evokujú v nás hravý a radostný život afrických ľudí, preto sa nebojte ich využiť. Do interiéru vám vnesú pozitívnu energiu a budete sa v nich cítiť naozaj dobre. Neutrálnou farbou je biela a béžová. S farbami experimentujte hlavne na doplnkoch a dekoráciách, aby zbytočne nezakrývali dôležitosť dominantného dreva.

Autenticitu Afriky u vás doma získate prevažne využitím lokálnych motívov a obrazov miestnych ľudí.

3. Autentické dekorácie

Dekorácie v africkom interiéri predstavujú veci, ktoré boli v minulosti nevyhnutné na cestovanie po divokej Afrike. Dobové mapy, veľké cestovateľské kufre, kompasy a ďalekohľady. Ak máte viac odvahy, skúste aj exotické sošky vyrobené z kameňa alebo živice, mušľové náhrdelníky na stojanoch alebo koše s rôznymi motívmi, ktoré majú svoj význam a sú vyrábané ručne africkými ženami. Podporíte tak aj dobrú vec.

1. Dekoratívny náhrdelník Ekundayo 2. Ručne pletený koš All across Africa Kwesi 3. Stropné svetlo Akosua 4. Dekoratívny paroh Kirabo
Misky nepoložte na stôl, zaexperimentujte a zaveste ich na stenu, pridáte im na vážnosti.

Leave A Reply

Navigate