3 jednoduché a chutné recepty na domácu zmrzlinu

Predstavte si svet, v ktorom za pár minút dokážete sami vytvoriť dokonalú domácu zmrzlinu, lahodný milkshake, mrazený jogurt, alebo osviežujúcu ľadovú drť. Svet, kde si môžete ľadové dobroty pripraviť hneď, bez námahy, za pár minút a presne podľa svojej chuti…

My vám veľmi radi oznamujeme, že taký môže existovať priamo va vašej kuchyni! Stačí si na pomoc vziať kuchynské doplnky značky Zoku, ktoré nájdete práve teraz i u nás na Bonami! My sami sme sa rozhodli ich vyskúšať a podeliť sa s vami o 3 chutné recepty, ktoré vás jednoducho presvedčia o tom, že Zoku ste mali mať doma už dávno!

Čučoriedková zmrzlina s kardamónom

Zoku

Ingrediencie:

1 šálku tučnej smotany
½ šálku plnotučného mlieka
1/3 šálku trstinového cukru
trošku soli
3 veľké žĺtka
½ lyžičky vanilkového extraktu
2 čerstvých čučoriedok a pár na ozdobu
2 lyžice medu
¼ lyžičky kardamónu

Na miernom plameni vyšľaháme smotanu, mlieko, trstinový cukor a soľ, až kým sa všetky ingrediencie nerozpustia. Následne pridáme žĺtky, vanilku, kardamón a miešame až do zhustnutia. Akonáhle bue zmes hustá, stiahneme teplotu a necháme vychladnúť. V mixéri si zatiaľ rozmicujeme čučoriedky s medom a pridáme ich do už vychladnutej zmesi. Celú ju ale dáme ešte na cca 2 hodiny do chladu.

Nakoniec si na pomoc vezmeme zmrzlinovač Zoku Ice Cream, ktorý bol predtým minimálne 12 hodín v mrazničke. Postupne doňho budeme nalievať vychladenú zmrzlinovú zmes a priebežne miešame, oškrabávame zmes zo stien a pridávame ďalšiu časť, až kým sa nám pred očami nezačne tvoriť zmrzlina. Ak by ste chceli, aby bola zmrzlina tuhšia, stačí dať zmrzlinovač ešte na ďalších 20 minút do mrazničky… a je to hotovo!

Mangové nanuky s kokosom

Zoku

Čo budeme potrebovat?

1 kokosový jogurt
½ šálku plnotučného mlieka
1 vanilkový lusk
na plátky nakrájané čerstvé mango

V mise si vyšľaháme kokosový jogurt a mlieko. Potom pozdĺžne rozrežeme vanilkový lusk a tupou stranou noža vyškribeme zrniečka z oboch polovíc lusku a pridáme ich do vyšľahanej zmesi.

Do zmrzlinovača Zoku Quick Pop, ktorý bol pred tým minimálne 8 hodín v mrazničke, vložíme plátky manga, zalejeme zmesou, vložíme paličky na nanuky a potom už len sledujeme, ako sa nám v priebehu 8 minút priamo pred očami vytvoria naše domáce delikatesy!

Jahodový milkshake

Zoku

Nachystajte si:

1 a ½ šálky kvalitnej vanilkovej zmrzliny
1 šálka čerstvých jahôd
¼ šálky mlieka
hrsť piškót
šľahačku, piškóty a jahody na ozdobu

Vanilkovú zmrzlinu, jahody a mlieko rozmixujeme a následne opatrne primiešame kúsku piškót. Zmes nalejeme do mašinky Zoku Slush, ktorý bol pred tým minimálne 8 hodín v mrazničke. Následne už len miešame a zoškrabávame zmes zo stien, kým nevytvoríme dokonalý milkshake presne podľa našich predstáv!

Fotky a recepty sú z blogu značky Zoku.

Leave A Reply

Navigate